PLN
 

Trendy w osłonach okiennych 2023 - poznaj je wszystkie! Cz. II


Powracamy do Was z tematem najgorętszych trendów w zakresie dekorowania i aranżacji okien w nadchodzącym sezonie. W poprzednim wpisie z tej serii przyjrzeliśmy się bliżej dwóm interesującym trendom wykorzystującym dobrze znane zasłony i firany – w obu jednak przypadkach każda z tych osłon występowała w aranżacji samodzielnie. Pierwszą część tekstu znajdziesz TUTAJ. Dziś pora na kolejne modne rozwiązania nadchodzącego sezonu. Nadmienimy tylko, że tu także widać wyraźny zwrot ku naturze – trend, który kształtował się w aranżacji wnętrz już od dłuższego czasu, teraz zdaje się wkraczać w kulminacyjną fazę. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników naturalnych materiałów – w Karnix znajdziesz bowiem osłony okienne inspirowane naturą i wykonane z naturalnych surowców.

 

Rolety rzymskie – ponadczasowa elegancja

Ten typ rolet już od dłuższego czasu stanowi jedną z jeden z najchętniej wybieranych modeli. O ich wszechstronnym możliwościach i funkcjonalności pisaliśmy już wcześniej w naszych artykułach – wszystkie znajdziecie na naszym blogu. Tym jednak co jako pierwsze rzuca się w oczy w przypadku rolet rzymskich to przede wszystkim ich wyjątkowo efektowny charakter, który sprawia, że z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Szeroki wybór dostępnych na rynku modeli sprawia, że z łatwością dopasujecie ich odcień do stylu Waszego wnętrza. Do najmodniejszych bez wątpienia należą te, inspirowane naturalnymi tkaninami – jeśli zależy Wam na najmodniejszym efekcie, warto zdecydować się na model kolorem i fakturą nawiązujący do naturalnych kolorów ziemi. Dodatkowo rolety rzymskie pozwalają uzyskać wyjątkowy, ponadczasowy i niezwykle elegancki efekt, a przy tym charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wnętrza w każdym stylu.

 

 

Żaluzje drewniane – funkcjonalność bez kompromisów

Współczesne trendy wnętrzarskie to nie tylko kwestia estetyki i wzornictwa, ale także wielofunkcyjności, dlatego projektanci i dekoratorzy wnętrz co roku prześcigają się w tym, by proponowane przez nich rozwiązania łączyły w sobie dobry design i użyteczność. Stąd to właśnie żaluzje drewniane typowane są jako jeden z najważniejszych trendów w kwestii dekorowania okien w nadchodzącym sezonie, jako osłona, która posiada wszystkie powyższe cechy. Cóż możemy powiedzieć… w Karnix wiemy to od dawna. ;)

Niemniej z tym, że żaluzje drewniane to jedna z najbardziej wszechstronnych osłon, trudno się nie zgodzić – wszak nie tylko pozwalają na płynną regulację natężenia wpadającego do pomieszczenia światła, ograniczają nagrzewanie się wnętrza i straty ciepła w sezonie grzewczym, ale także są uniwersalne, ponadczasowe i sprawdzą się we wnętrzach o każdym charakterze. Jeśli jeszcze dodamy do tego fakt, że dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca i właściwościach antystatycznych będą najlepszym wyborem dla alergików, zaś odpowiednio pielęgnowane będą służyły przez lata, może się okazać, że to osłona niemal idealna.

 

 

W najnowszych trendach na prowadzenie wybijają się przede wszystkim żaluzje drewniane o szerokich lamelach, które sprawiają wrażenie solidnych i bardziej masywnych. Z tego względu polecane są przede wszystkim w przypadku dużych przeszkleń lub okien sięgających niemal sufitu. Jeśli jednak marzą Ci się żaluzje drewniane umieszczone na standardowej wielkości oknach, nic nie stoi na przeszkodzie – w Karnix znajdziesz modele z lamelami o szerokości 25 mm.

Jeśli chodzi o kolory najpopularniejszych w nadchodzącym sezonie żaluzji drewnianych to bez wątpienia prym wiodą dwa z nich: odcienie jasnego drewna (np. sosny lub olchy) oraz żaluzje w odcieniach szarości. Warto pamiętać, że chociaż w Karnix znajdziesz żaluzje drewniane inspirowane kolorem wielu gatunków drewna, to wszystkie wykonane są z egotycznego drewna Basswood, charakteryzującego się ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników i przypadkowe uszkodzenia.