PLN
 

Moskitiery na okna, siatka na okno, moskitiery ramkowe

Wraz z nadejściem wiosny temperatura powietrza rośnie. W tym okresie coraz chętniej chcemy otworzyć okna czy drzwi tarasowe, by trochę się ochłodzić oraz nacieszyć przyjemnym, rześkim powietrzem. Niestety jest to również okres, w którym po zimie budzą się insekty. Tych stworzeń wszędzie jest pełno, są dokuczliwe i starają się wtargnąć do naszego domu. Całe szczęście istnieje łatwy, a do tego niezwykle ekonomiczny sposób na ochronę przed owadami. Wystarczy zabezpieczyć swój dom przy pomocy moskitier. Cały proces jest łatwy, szybki i skuteczny, a nasze gotowe moskitiery ramkowe są niezwykle atrakcyjne cenowo!


zobacz pełny opis produktu opis

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe na okna

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamontować moskitierę?
Jak zmierzyć okno do moskitiery?
Jaka moskitiera na drzwi balkonowe?
Jaka moskitiera na okno - ramkowa, czy rolowana?
Jak dobrać kolor moskitiery?
Czy można wymienić siatkę w moskitierze ramkowej?
Czy moskitiera ma wpływ na cyrkulację powietrza w pomieszczeniu?
Jaka moskitiera na balkon - rolowana, czy plisowana?
Czy moskitiera ramkowa powstrzyma meszki?
Czy kolor siatki moskitiery jest istotny?
Czy demontować moskitiery ramkowe w okresie zimowym?
Moskitiera montowana inwazyjnie, czy bezinwazyjnie?
Czy moskitiery są skuteczne?

Ile kosztują moskitiery do domu?

W zasadzie nie ma ceny za dom wolny od uciążliwych owadów, jednak moskitierę da się wycenić.

Cena moskitiery domowej różni się w zależności od rodzaju i wielkości.

Za moskitierę domową w ramce na okno kwadratowe o rozmiarze 60 x 60 cm zapłacimy niewiele ponad 100 zł. To nieduże okno więc i cena jest niewysoka. Trzeba jednak zauważyć, że za moskitierę w ramce na okno balkonowe zapłacimy niewiele ponad 300 zł. Takie moskitiery trzeba uznać więc za najtańsze. Czy mają jakieś wady? Nie bardzo nadają się do drzwi, bo są montowane na stałe. Szukając moskitiery drzwiowej do domu, trzeba skłonić się ku wyborowi rolowanej lub plisowanej.

Moskitiera domowa rolowana w rozmiarze 60 x 60 cm kosztuje nieco ponad 400 zł. Trzeba jednak pamiętać, że w tej cenie dostajemy dobrej jakości moskitierę zamontowaną na stałe. Kaseta jest przytwierdzona do budynku lub framugi, a prowadnice utrzymują moskitierę we właściwej pozycji.

Moskitiera rolowana wyglądem i sposobem działania przypomina roletę w kasecie. Gdy jest niepotrzebna (np. zimą), można ją zwinąć i będzie niewidoczna.

Moskitiera rolowana na duże okno (150 x 170 cm) będzie kosztowała ponad 1000 zł. W tej cenie otrzymujemy doskonałe zabezpieczenie okna z możliwością chowania w razie potrzeby.

Jako moskitiera na drzwi wejściowe do domu najlepiej posłuży moskitiera plisowana. Jej nazwa dobrze odzwierciedla wygląd i sposób działania moskitiery. Służy do przesłaniania wnęki drzwiowej, przy odsłanianiu składa się w harmonijkę, stąd nazwa: plisowana. Inna jej nazwa to moskitiera przesuwna.

Tego rodzaju moskitierę do domu można zamontować także w oknie, Cena za moskitierę domową w rozmiarze 60 x 60 cm to blisko 2000 zł. Jak na okno to sporo, jednak wystarczy dołożyć 500 zł, by otrzymać moskitierę metalową na drzwi wejściowe do domu lub wnękę tarasową o rozmiarze 150 x 240 cm. W tym wypadku cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości i wielkości moskitiery.

 

Przed czym ochroni Cię moskitiera w jadalni?

Moskitiery do jadalni na pewno docenią wszyscy, którzy mają własny ogród lub mieszkają na obrzeżach miasta albo poza nim. To w takich okolicach jest najwięcej owadów, które przy pierwszej okazji usiłują dostać się do domu.

Ochrona jadalni przed owadami ma bardzo wyraźny wymiar praktyczny. Jedzenie jakiegokolwiek posiłku w towarzystwie muchy usiłującej dostać się do talerza na pewno nie należy do przyjemności. Jeszcze większym problemem mogą być uporczywe muszki i komary lub bardziej niebezpieczne owady – osy i szerszenie.

Montaż moskitiery do jadalni warto rozważyć z jeszcze jednego powodu – moskitiery metalowe doskonale wychwytują kurz i pyłki roślin, znacznie ograniczając ich przedostawanie się do domu. Dzięki temu w pomieszczeniu łatwiej zachować czystość, co akurat w przypadku jadalni ma bardzo duże znaczenie. Takie zabezpieczenie jadalni na pewno uprzyjemni spożywanie posiłków.

Warto też zauważyć, że siatka na okna przeciw owadom chroni również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Moskitiera działa z zewnątrz podobnie jak firanka. Dopóki nie zapalimy światła, nie da się zajrzeć do pomieszczenia.

 

Jaką moskitierę metalową wybrać do jadalni?

Moskitiera do jadalni musi zapewniać stuprocentową ochronę przed owadami, nawet tymi najdrobniejszymi. Z tego też powodu trzeba wybrać moskitierę z gęstej siatki. Obawy o widoczność i zaciemnienie pomieszczenia można łatwo zbić: moskitiery nie ograniczają dopływu światła bardziej niż firanki, pozwalają też na dobrą wentylację pomieszczeń. Natomiast to, co będzie widać za oknem, paradoksalnie zależy od koloru moskitiery. Im ciemniejsza, tym mniej widoczna, a więc lepiej widać to, co jest dalej. Najlepiej sprawdzają się ciemnoszare i czarne moskitiery do jadalni. Natomiast białe działają dokładnie odwrotnie – są dobrze widoczne i utrudniają patrzenie na to, co jest dalej.

To, jaką moskitierę metalową wybrać do jadalni, zależy do wielu czynników. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno funkcję i sposób otwierania okna, jak i kolor framug.

Jeśli okno jest klasycznym oknem otwieranym do wewnątrz, dobrze sprawdzi się ramkowa moskitiera na okno do jadalni lub moskitiera rolowana montowana na zewnątrz. Jeśli mamy okno otwierane do góry lub na zewnątrz (zdarza się czasem w starym budownictwie), trzeba wybrać moskitierę wewnętrzną. Podobnie na oknach dachowych najlepiej sprawdzą się moskitiery wewnętrzne rolowane.

Duże okna w jadalni często pełnią funkcję drzwi na taras. W takim wypadku nie można wybrać moskitiery ramkowej, potrzebna jest taka, którą można swobodnie odsuwać w razie potrzeby. Wśród moskitier przesuwanych królują moskitiery plisowane – idealne na drzwi tarasowe lub balkonowe. Dobrze sprawdzą się także w jadalni. Działają na podobnej zasadzie, co drzwi harmonijkowe – w razie potrzeby można taką moskitierę do jadalni otwierać i zamykać.

Jeśli chodzi o kolor ramy moskitiery, to powinien być taki sam, jak kolor framugi okiennej. Dzięki temu okno i moskitiera metalowa będą tworzyły komplet. Najczęściej spotykane są białe okna, ale jeśli zajedzie taka potrzeba, można zamówić moskitierę z ramą w kolorze mahoniu, ciemnego lub złotego dębu, orzecha, brązu i antracytu.

 

Ile kosztują moskitiery z siatką do montażu w jadalni?

Moskitiery z siatką do samodzielnego montażu w jadalni nie są drogie. Ich cena zależy bezpośrednio od wielkości okna oraz rodzaju samej moskitiery.

Najtańsze są moskitiery ramkowe na okno w jadalni. Montuje się je na stałe w ramie okiennej. Nie utrudniają zamykania i otwierania okna. Można je potraktować jako całoroczne, nie ma potrzeby demontażu na zimę. Koszt takiej moskitiery z siatką to zaledwie kilkaset złotych, nawet przy dużym oknie.

Najdroższą opcją jest moskitiera plisowana, polecana przede wszystkim na drzwi balkonowe i tarasowe do jadalni. Za taką moskitierę na pojedyncze drzwi trzeba zapłacić ponad 2000 zł, na podwójne – ponad 3000 zł.

Za połowę tej ceny można kupić w naszym sklepie z moskitierami moskitierę z siatką rolowaną na drzwi do jadalni. Jeśli potrzebujemy taką moskitierę na okno, cena będzie odpowiednio niższa.

Cenę może podwyższyć prowadzenie boczne. Nie ma na nią wpływu kolor samej moskitiery oraz ramki.

 

Jaką moskitierę na okno kupić?

Jaką moskitierę na okno kupić, by cieszyć się domem bez owadów i jej dużą funkcjonalnością? Wszytko zależy od tego, czego tak naprawdę możemy potrzebować.

Dla zabezpieczenia okna przed owadami w zupełności wystarczy moskitiera ramkowa, ale trzeba pamiętać, że nie da się jej otworzyć. Jeśli zachodzi potrzeba otwierania moskitiery lub będzie ona zabezpieczała drzwi balkonowe, trzeba skłonić się ku moskitierom plisowanym albo rolowanym.

Kolor moskitiery też nie jest bez znaczenia. Najlepsze, bo najmniej widoczne, są czarne moskitiery. Ich wygląd wtapia się w otoczenie i nie utrudnia wyglądania przez okno. Przy tym moskitiery te nie zaciemniają pomieszczeń. Dobrze sprawdzą się też ciemnoszare moskitiery.

Obok koloru siatki na komary do okien ważny jest też kolor jej ramki. Zakłada się, że powinien on być taki sam, jak kolor framugi okiennej. Okna, szczególnie w budownictwie wielorodzinnym, zazwyczaj są białe i takie też powinny być ramki. Są też inne możliwości i do wyboru kolor brązowy, antracytowy, orzechowy, mahoniowy oraz ciemny dąb i złoty dąb.

Przede wszystkim jednak moskitiera do okna musi być szczelna, by dobrze pełniła swoją funkcję. Dlatego przed złożeniem zamówienia trzeba dokładnie wymierzyć okno lub wnękę okienną. Dla każdego rodzaju moskitier bierze się miarę w inny sposób.

 

Jakie są rodzaje moskitier okiennych?

Moskitiery okienne różnią się między sobą i dlatego przed zakupem warto poznać ich rodzaje:

  • Moskitiera ramkowa na okno to bardzo popularny typ moskitier okiennych. Sprawdzi się we wszystkich oknach, w których nie ma potrzeby odsuwania moskitiery. Jest niezastąpiona w domach, w których są zwierzęta. Moskitiera na okno z ramką jest stosunkowo tania, a jej montaż całkowicie bezinwazyjny, dlatego świetnie nadaje się do wynajmowanych mieszkań. W razie potrzeby można ją zdemontować, framuga okienna nie zostanie naruszona.
  • Moskitiera rolowana jest dobrym wyborem między innymi na okno dachowe. Jej konstrukcja przypomina klasyczną roletę, która zwija się w kasecie maskującej. W razie potrzeby taką moskitierę można schować. Konieczność schowania rolety na okna dachowe może pojawić się choćby w czasie jego otwierania lub zamykania.
  • Moskitiera plisowana świetnie sprawdzi się jako moskitiera na drzwi i głównie z takim przeznaczeniem jest produkowana, jednak można ją zamontować także na oknie zwykłym lub dachowym. Moskitiera plisowana, ze względu na sposób otwierania nazywana też przesuwną, podobnie jak moskitiera rolowana, jest mocowana na stałe do wnęki okiennej lub framugi. Przy montażu trzeba posiłkować się wiertarką.

 

Ile kosztują moskitiery na okno?

Cena moskitiery na okno jest uzależniona od wielkości owego okna oraz od rodzaju moskitiery.

Najtańsze są moskitiery ramkowe, które montuje się na stałe. Niska cena nie wynika z niedostatecznej jakości. Za jedyną wadę takiej moskitiery na okno można uznać brak możliwości otwierania, chociaż to też w niektórych sytuacjach jest zaletą. Moskitiery ramkowe łatwo utrzymać w czystości, dobrze pełnią swoją funkcję i są najczęściej wybierane do domów, w których są zwierzęta – koty, fretki lub ptaki.

Moskitiera okienna ramkowa na małe okno kosztuje niewiele ponad 100 zł. Za osiatkowanie dużego okna trzeba zapłacić około 500 zł.

Nieco droższe, ale też bardziej funkcjonalne są moskitiery rolowane. Taka moskitiera na nieduże okno będzie kosztowała około 400 zł. Za zabezpieczenie dużego zapłacimy dwa razy więcej. Moskitiera rolowana na okno dachowe kosztuje tyle samo, co na klasyczne okno pionowe.

Najdroższe, ale i postrzegane jako najlepsze, są moskitiery plisowane. One jako jedyne nadają się na okno balkonowe, nawet podwójne. Można je łatwo odsuwać i zasuwać z powrotem. Mechanizm jest trwały i odporny na uszkodzenia wynikające ze standardowego użytkowania.

Moskitiera plisowana na duże okno balkonowe kosztuje ponad 2000 zł. Nieco mniej zapłacimy za pojedyncze drzwi balkonowe.

Moskitiery plisowane nadają się też do montowania we wnękach okiennych i są jedną z propozycji moskitier do okien dachowych.

 


Sklep z moskitierami. Moskitiery z siatką (siatki na okna) - największy wybór w sieci

Jesteśmy wiodącym producentem moskitier z siatką na okna, karniszyżaluzji oraz rolet w Polsce. W naszej ofercie posiadamy między innymi: moskitiery ramkowe, moskitiery rolowanemoskitiery plisowanemoskitiery do altanymoskitiery do pokojumoskitiery do szkołymoskitiery do gabinetumoskitiery do mieszkaniamoskitiery zewnętrznemoskitiery do hotelumoskitiery do dużych okienmoskitiery do sypialnimoskitiery do łazienkimoskitiery do biuramoskitiery do kuchnimoskitiery na taras. Wszystkie moskitiery produkowane są w naszej firmie co zapewnia najwyższą jakość produktów oraz ekspresową dostawę do klienta. Dowiedz się więcej jaką moskitierę wybrać. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie z moskitierami.

 Porady