Moskitiera na taras – jaką wybrać?
Jak wybrać moskitierę na taras, by długo cieszyć się jej funkcjonalnością i wysoką jakością? Warto od razu odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie kupić moskitierę na taras. Sprawdzony producent lub dostawca to zawsze lepsze rozwiązanie niż przypadkowy sklep lub skład budowlany. Moskitiera bowiem nie tylko musi dobrze wyglądać, ale też być wykonana z surowców odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Jaka moskitiera na taras będzie najlepsza? W zasadzie sprawdzi się każdy rodzaj. Zarówno moskitiery ramkowe, rolowane, jak i plisowane sprawdzą się jako moskitiery na taras. Pozostaje najważniejsza kwestia – czego oczekujemy od moskitiery. Moskitiery ramkowe są najtańsze, ale nie można ich otwierać i zamykać. Za ich pomocą można zabudować część tarasu na stałe. Do otwierania i zamykania najwygodniejsza jest moskitiera plisowana. Otwiera się podobnie jak drzwi harmonijkowe, można ją zatrzymać w dowolnej pozycji. W tym wypadku problematyczne może być zamontowanie jej na tarasie, jeśli nie ma odpowiednio szerokich profili. Moskitiera rolowana zdaje się idealna w roli moskitiery tarasowej i faktycznie taka jest. Można ją zamontować nawet na dużej powierzchni, więc świetnie sprawdzi się jako moskitiera tarasowa. Działa podobnie jak roleta klasyczna w kasecie – w razie potrzeby po prostu podciąga się ją do góry. Przy wyborze moskitiery na taras warto zwrócić uwagę na kolor konstrukcji tarasowej. Ramki moskitiery tarasowej powinny być do niej jak najlepiej dopasowane. Do wyboru jest siedem kolorów: biały, antracytowy, mahoniowy, orzechowy, brązowy, dębowy ciemny i dębowy złoty.
Jakie zalety ma zamontowanie moskitiery na tarasie?
Przebywanie na tarasie, szczególnie w sezonie letnim, to przyjemność, której nikt nie powinien się dobrowolnie wyrzekać. Jeśli na tarasie goszczą komary, muchy, meszki lub osy, to jest na to bardzo proste rozwiązanie. Moskitiera na taras doskonale zapobiega takim gościom. Przy tym jest przewiewna i przejrzysta, nie ogranicza wentylacji ani widoczności. Moskitiera na taras ma jeszcze inne zalety. Jeśli ktoś lubi jeść obiady na tarasie, teraz będzie mógł robić to spokojnie. Zastosowanie moskitiery na taras sprawi, że do talerzy lub kubków nie trafią żadne owady. Także resztki roślin niesione przez wiatr nie mają szans przedostać się przez moskitierę. To akurat ma znaczenie szczególnie pod koniec lata i wczesną jesienią, gdy jest jeszcze dość ciepło, by przebywać na tarasie, ale zaczynają się pojawiać pierwsze spadające z drzew liście. Moskitiera na taras może być też sposobem na zapewnienie sobie częściowej dyskrecji. W takim wypadku warto się zastanowić, jak wybrać moskitierę na taras? Najważniejszą kwestią w tym momencie jest kolor moskitiery – czarna lub ciemnoszara jest praktycznie niewidoczna, nie utrudnia patrzenia w dal, ale też łatwiej zajrzeć przez nią na taras. Z kolei biała moskitiera zachowuje się jak gęsta firanka. Utrudnia oglądanie z daleka wszystkich zakamarków ogrodu, ale gwarantuje większą prywatność na tarasie. Moskitiera na taras jest konstrukcją wodoodporną. Oznacza to, że deszcz nie jest powodem do jej składania lub demontażu.
Ile kosztuje moskitiera na taras?
Moskitiera na taras wielkością przypomina moskitierę na duże okno lub podwójne drzwi balkonowe. Cena będzie więc adekwatna do wielkości. Moskitiera na taras plisowana w największym rozmiarze (na podwójne drzwi balkonowe) to koszt rzędu około 3300 zł. W tej cenie można dostać stabilną konstrukcję montowaną na stałe w szerokim profilu konstrukcji tarasowej lub we wnęce drzwiowej. Dziesięciokrotnie tańsza, ale też o pół metra węższa, będzie największa możliwa moskitiera ramkowa. Jej zaletą jest trwała konstrukcja i bezinwazyjny montaż. Tę moskitierę tarasową można łatwo zdemontować na zimę. Moskitiera rolowana, łatwa w montażu i użytkowaniu kosztuje około 1700 zł. W tej cenie można dostać moskitierę wielkości wnęki na podwójne drzwi balkonowe. Wszystkie moskitiery tarasowe są wysokie na 240 cm. Warto to wziąć pod uwagę przy projektowaniu samej konstrukcji tarasowej.