PLN
 

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje metalowe z naszej oferty przekonują wieloma zaletami. Przede wszystkim są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Po drugie cechują się uniwersalnym wzornictwem. Po trzecie są bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Przekonaj się, czym charakteryzują się żaluzje metalowe wewnętrzne, jak wygląda ich montaż, dlaczego warto je kupić i z jakiego powodu dobrze wybrać akurat sklep internetowy Karnix!

zobacz pełny opis produktu opis

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe 25mm


Żaluzje aluminiowe 25mm premium


Żaluzje aluminiowe 50mm


Żaluzje aluminiowe 50mm premium

Najczęściej zadawane pytania

Żaluzje aluminiowe, czy drewniane?
Jak czyścić żaluzje aluminiowe?
Czy żaluzje aluminiowe są funkcjonalne?
Czy montaż żaluzji aluminiowych jest trudny?
Jakie kolory żaluzji aluminiowych cieszą się największą popularnością?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie żaluzji aluminiowych?
Czy żaluzje aluminiowe sprawdzą się w łazience?
Żaluzje aluminiowe, czy rolety?
Czy żaluzja aluminiowa zaciemni pomieszczenie?
Czy żaluzje aluminiowe będą odpowiednie do kuchni?
Czy szerokość lameli w żaluzjach aluminiowych na znaczenie?
Co zamiast żaluzji aluminiowych?
Czy żaluzje aluminiowe są ponadczasowe?

Żaluzje metalowe – czym się wyróżniają?

Żaluzje metalowe to najpopularniejszy typ żaluzji. Robione są z aluminium, dlatego częściej mówi się o nich: żaluzje aluminiowe. Żaluzje aluminiowe wyróżnia niska cena oraz bardzo duży wybór kolorów. Ale to nie wszystkie ich zalety. Żaluzje metalowe dobrze chronią przed nadmiarem światła słonecznego i nagrzewaniem się pomieszczenia. Odpowiednia regulacja pozwala całkowicie zaciemnić pomieszczenie. W ten sam sposób można zapewnić całkowitą prywatność domownikom. Trzeba też pamiętać, że metalowe żaluzje są bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem, które dobrze sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Ich prosty wygląd i wybór kolorów gwarantują, ze żaluzje metalowe uda się dopasować do każdego wnętrza. Wymieniając zalety, warto wspomnieć także o łatwości utrzymania w czystości takich żaluzji. Usunięcie zabrudzeń nie wymaga demontażu żaluzji metalowych. Wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Regularne odkurzanie powinno zapobiec gromadzeniu się wszelkich zanieczyszczeń. Metalowe żaluzje wbrew pozorom nie muszą mieć błyszczącej powierzchni, która nie każdemu odpowiada. Odpowiednia technika barwienia pozwala na otrzymanie matowej powłoki na metalu.

 

żaluzje metalowe zamontowane w salonie

Jak zamontować żaluzje metalowe

Montaż żaluzji metalowych nie różni się od zamontowania żaluzji drewnianych. Warto jednak wziąć pod uwagę różne możliwości, jak zamontować żaluzje z metalu. Do wyboru są dwie opcje: – żaluzje metalowe można zamontować bezpośrednio na framudze okiennej – będzie to montaż bezinwazyjny, czyli taki, który nie wymaga wiercenia we framudze. W razie potrzeby żaluzje metalowe można zdemontować, po czym zamontować w nowym miejscu. Jeśli okno będzie miało ten sam rozmiar, nie będzie problemu z dopasowaniem; – żaluzje aluminiowe montuje się także metodą inwazyjną – w tym wypadku konieczne jest nawiercenie otworów we wnęce okiennej, ścianie lub suficie. Ten sposób montowania żaluzji aluminiowych wykorzystuje się, gdy zachodzi potrzeba zasłonięcia całej wnęki okiennej. Tak zamontowane żaluzje także można zdemontować, ale po otworach pozostaną ślady. Jakie żaluzje metalowe wybrać? To, czy będą montowane metodą inwazyjną, czy też bezinwazyjną zależy od preferencji i potrzeb użytkowników. Warto jedynie pamiętać, że montowane metodą bezinwazyjną są nieco droższe.

Ile kosztują żaluzje metalowe?

Żaluzje metalowe kosztują stosunkowo niewiele. Są blisko trzykrotnie tańsze od żaluzji drewnianych. Ich cena nie oznacza niższej jakości, wynika jedynie z faktu, iż aluminium jest tańsze od drewna. Na cenę żaluzji metalowych wpłynie także sposób mocowania – tańsze są żaluzje montowane inwazyjnie – oraz ewentualna obecność prowadzenia bocznego. Żaluzje metalowe na kwadratowe okno o boku 50 cm kosztują około 100 zł. Tak niska cena doskonale obrazuje, ile kosztują żaluzje metalowe. Przy większych oknach cena będzie nieznacznie wyższa. Co ciekawe, za żaluzje metalowe na okno o dwukrotnie większej powierzchni trzeba będzie dopłacić jedynie około 30 zł.

Jeśli cena ma być jedynym kryterium wyboru żaluzji, na pewno lepiej sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Kosztują one dużo mniej od żaluzji drewnianych tej samej wielkości.

Na żaluzje aluminiowe warto zwrócić uwagę także ze względu na duży wybór kolorów. Jeśli ktoś marzy np. o żółtych lub zielonych żaluzjach, będzie przyjemnie rozczarowany – wybór barw metalowych żaluzji jest bardzo duży, o wiele większy niż drewnianych.

  


 

Kup żaluzje aluminiowe w dobrej cenie - wysyłka w 24h! - Sklep Karnix

Jesteśmy wiodącym producentem żaluzji moskitierkarniszy, oraz rolet w Polsce. W naszej ofercie posiadamy między innymi: żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, żaluzje białe, żaluzje czarne, żaluzje szareżaluzje wewnętrzneżaluzje do altanyżaluzje na oknażaluzje na wymiarżaluzje do pokojużaluzje do szkołyżaluzje do domużaluzje do gabinetużaluzje do mieszkania, żaluzje poziome. Wszystkie żaluzje okienne produkowane są w naszej firmie co zapewnia najwyższą jakość produktów oraz ekspresową dostawę do klienta. Dowiedz się więcej jakie żaluzje wybrać. Zapraszamy do zakupów.

 

Porady