PLN
 

Wnętrzna w stylu glamour


Styl glamour cieszy się popularnością już od kilku lat, to styl dla ludzi odważnych, z fantazją. Ukształtował się na początku XX wieku, zainspirowano się przepychem i lekkością baroku, połączony z nowoczesnością, bardzo ozdobny, dostojny przepych z czystymi i jasnymi wnętrzami. Z czasem stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. Antyczne meble z giętymi, złoconymi nogami, ramami oraz pikowanymi, skórzanymi oparciami, przetwarza się je odpowiednio poprzez dodanie nietypowych elementów np. chromowych nóg do stolika lub blatu z tworzywa sztucznego czy szkła.

 

 

Można śmiało wkomponować masywny komplet wypoczynkowy z czarnej, lekko połyskliwej skóry. Dużo kolorowych, połyskujących elementów, pozłacanych lub srebrnych. Styl ten to również mnóstwo luksusowych dodatków. Piękne lampy, żaluzje drewniane, wielkie żyrandole również z kryształków. Inną cechą stylu glamour są kontrasty, duże, wyraziste wzory, ale by nie przesadzić to możemy dać na jedną ścianę właśnie taką tapetę, a resztę pomalować w jednym kolorze. Inna cecha charakterystyczna dla tego stylu, to zabawa wyrazistymi kolorami  jak: fiolety, purpury, mocne róże, żółty, turkusowy, szmaragdowy.

 

 

Styl ten to też luksusowe dodatki, jak lustra, obrazy w bogato rzeźbionych ramach, błyszczące tkaniny, wszelkiego rodzaju rzeźbienia i złocenia. Fotel, albo kanapa mogą mieć obicie w stylu pop-art. Doskonałym dopełnieniem stylizacji będą ciekawie upięte, miękkie zasłony i kotary, na ciekawych stylowych karniszach do tego poduszki połyskliwe poszewki w kolorach kontrastujących. Jeśli tylko częściowo wykorzystamy niektóre charakterystyczne dla tego stylu elementy (np. dodać pikowany zagłówek łóżka czy kryształowy wazon), a nasze wnętrze może stać się przytulniejsze i bardziej eleganckie.