PLN
 

Żaluzje szare już od 37,35 zł - wysyłka w 24h - sklep Karnix


Żaluzje w szarym odcieniu dostępne w naszym sklepie karnix.pl

 

 

Żaluzje szare drewniane

Rolety Dzień Noc Białe

żaluzje drewniane 25mm gris

63,00 

Rolety Dzień Noc Bianco

żaluzje drewniane 50mm gris

108,07 

Roleta Dzień Noc Brilante

Roleta Dzień Noc Sail


Żaluzje szare aluminiowe

Rolety Dzień Noc Białe

żaluzje aluminiowe 25mm silvery

37,35 

Rolety Dzień Noc Bianco

żaluzje aluminiowe 25mm gris

37,35 

Roleta Dzień Noc Brilante

żaluzje aluminiowe 25mm granito

37,35 

Roleta Dzień Noc Sail
żaluzje aluminiowe 25mm alpino

37,35 

Rolety Dzień Noc Białe

żaluzje aluminiowe premium 25 grey

43,99 

Rolety Dzień Noc Bianco

żaluzje aluminiowe 25 silvery moderno

43,99 

Roleta Dzień Noc Brilante

żaluzje aluminiowe 50mm silvery

118,00 

Roleta Dzień Noc Sail

żaluzje aluminiowe 50mm gris

118,00 

Rolety Dzień Noc Białe

żaluzje aluminiowe 50mm granito

118,00 

Rolety Dzień Noc Bianco

żaluzje aluminiowe 50mm alpino

118,00 

Roleta Dzień Noc Brilante

żaluzje aluminiowe 50mm graffe

151,00 

Roleta Dzień Noc Sail

żaluzje aluminiowe 50mm escuro

151,00 

 

 

Popularne kolory żaluzji

żaluzje białe   |   żaluzje szare   | żaluzje czarne 

Szare żaluzje

Szare żaluzje to skuteczna i estetyczna osłona okna przed nadmiarem wpadającego do pomieszczenia światła czy spojrzeniami osób znajdujących się na zewnątrz. Przez swój charakterystyczny wygląd, świetnie wpisują się one w nowoczesne wnętrza. Żaluzje szare Karnix produkowane są na wymiar i wyposażane w lamele drewniane lub aluminiowe w różnych odcieniach szarości i o różnej szerokości.

 

Szare żaluzje w aranżacji wnętrz – uniwersalne i nowoczesne

Nie tylko szare żaluzje poleca się do nowoczesnych wnętrz. Tego rodzaju osłona okna świetnie komponuje się z modnymi aktualnie stylami aranżacji, a szary odcień żaluzji dodatkowo dodaje im nieco uniwersalności. To stonowany kolor, który z łatwością można zestawiać z różnymi barwami, w tym zarówno także stonowanymi, jak i żywymi, jasnymi albo ciepłymi.

Żaluzja szara to dobry wybór do wnętrza, które ma już wystarczająco żywych kolorów w aranżacji. Szare dodatki pomogą w takiej sytuacji stonować wnętrze i sprawią, że będzie ono wyglądać bardziej spójnie i schludnie.

Warto pamiętać także o tym, że szarości są aktualnie bardzo modne. Pojawiają się one praktycznie we wszystkich popularnych stylach wnętrz, w tym w skandynawskim, minimalistycznym, loftowym, czy rustykalnym. Jeśli aranżujesz swoje mieszkanie w jednym z tych stylów, możesz śmiało sięgnąć po szare żaluzje drewniane lub aluminiowe zarówno do salonu, jak i kuchni, czy sypialni.

Dekoracyjne i funkcjonalne żaluzje drewniane szare

Żaluzje drewniane szare to jedne z najbardziej polecanych modeli pod kątem charakteru, jaki potrafią wprowadzić do pomieszczenia. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, zawsze pięknie się prezentuje i w zależności od aranżacji w niektórych wnętrzach może być eleganckim akcentem, a w innych wprowadzać nieco przytulnej atmosfery. Żaluzja drewniana szara jest wyposażana w lamele o różnej szerokości z możliwością precyzyjnej regulacji ich ustawienia, dzięki czemu skutecznie ogranicza ilość wpadającego światła.

Wybierając żaluzje szare drewniane, pamiętaj, aby właściwie je pielęgnować, maksymalnie przedłużając ich żywotność. Zaleca się regularnie wycierać je suchą szmatką lub miękką gąbką, by pozbyć się zalegającego kurzu. Unikaj kontaktu drewnianych żaluzji z wodą, silnymi detergentami oraz ostrymi narzędziami, które mogłyby zostawić zarysowania na powierzchni lamel.

Trwałe i lekkie żaluzje aluminiowe szare

Żaluzje aluminiowe szare to klasyczny wybór cechujący się dużą trwałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, łatwością w konserwacji i lekkością, co ułatwia montaż. Aluminiowe żaluzje szare są także oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach – sam materiał wykonania jest stosunkowo tani, dlatego końcowy produkt również sprzedawany jest po niewygórowanej cenie.

Szary kolor na aluminiowych żaluzjach wygląda prosto, schludnie i elegancko. W odpowiednio dobranej aranżacji żaluzje aluminiowe szare mogą nabrać wręcz surowego charakteru wpisującego się dobrze w styl loftowy albo rustykalny.

Tak jak w przypadku żaluzji drewnianych modele aluminiowe posiadają lamele o różnej szerokości z pełną regulacją. Aluminiowa żaluzja szara dostępna jest w różnych odcieniach szarości, od jasnych kolorów zbliżonych do srebra, po ciemną grafitową barwę.

Żaluzje szare i ich zalety

Szare żaluzje mają wiele zalet zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki czy stylu. Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim:

  • skuteczną regulację wpadającego do pomieszczenia światła, znacznie precyzyjniejszą niż w przypadku rolet, którymi można jedynie zasłonić całkowicie powierzchnię okna;
  • ciekawy design popularny już kilkadziesiąt lat temu, który dziś przez swój niepowtarzalny charakter wraca do łask i świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje;
  • łatwe utrzymanie żaluzji w czystości – wystarczy regularnie przecierać lamele na sucho, zbierając osadzający się na nich kurz.

Warto pamiętać także o tym, że żaluzje chronią nie tylko przed rażącym słońcem, ale i spojrzeniami sąsiadów albo przechodniów. Regulując ustawienie lamel żaluzji, można zapewnić sobie poczucie prywatności na przykład w sypialni podczas szykowania się do snu. Prywatność jest niezbędna także w łazienkach, a ponieważ żaluzje aluminiowe są odporne na działanie wilgoci, świetnie nadają się również do tych pomieszczeń.

Żaluzja szara montowana na różne sposoby

Podczas wyboru poszczególnych parametrów wybranej żaluzji, w tym jej wymiarów, materiału wykonania, szerokości lamel, czy rodzaju pokrętła, musisz wybrać także odpowiedni dla siebie sposób montażu. Żaluzje drewniane szare, podobnie jak modele aluminiowe, mogą być montowane na trzy sposoby.

Bezinwazyjny montaż na ramie okiennej jest najprostszy i najszybszy. Żaluzje szare przylegają do szyby, precyzyjnie ograniczając ilość przedostającego się światła. Tak ustawione w żaden sposób nie utrudniają otwarcia okna.

Żaluzja szara może zostać także zamontowana w sposób inwazyjny, to znaczy wymagający wiercenia. W ten sposób można zamontować ją we wnęce okiennej albo poza nią – na ścianie lub suficie. To rozwiązanie polecane wówczas, gdy montaż bezpośrednio na ramie okiennej nie jest możliwy. Warto pamiętać także o tym, że choć żaluzja poza ramą może utrudniać otwarcie okna, skutecznie zablokuje dostęp światła nawet wtedy, gdy będzie ono otwarte na oścież. 

 


Szare żaluzje - największy wybór w sieci - wysyłka w 24h - Sklep Karnix

Jesteśmy wiodącym producentem szarych żaluzjiroletplisżaluzji, moskitierrolet zewnętrznych oraz markiz. W naszej ofercie posiadamy między innymi: rolety dzień nocrolety bezinwazyjnerolety w kasecierolety wolnowiszącerolety rzymskierolety dachoweplisy bezinwazyjnerolety plisowane premiumplisy dachowerolety nowoczesneżaluzje drewnianemoskitiery ramkowe. Wszystkie rolety produkowane są w naszej firmie co zapewnia najwyższą jakość produktów oraz ekspresową dostawę do klienta. Zapraszamy do zakupów. /wysyłka w 24h!   Poznaj rolety marki Karnix >>>