PLN
 

Idealna osłona okienna w pięciu krokach - poznaj je wszystkie! Cz.II


Powracamy z tematem wyboru idealnej osłony okiennej – przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, z którego dowiecie się, jak w kilku prostych krokach znaleźć osłonę skrojoną na miarę Waszych potrzeb. Poprzedni wpis z tego cyklu znajdziecie TUTAJ – opisaliśmy w nim czym warto się kierować podczas wyboru odpowiedniego modelu oraz jakie parametry wziąć pod uwagę. Tymczasem przed Wami kolejne wskazówki, dzięki którym wybranie doskonale dopasowanych rolet czy żaluzji, stanie się łatwe, jak nigdy wcześniej.

 

Krok 3: dopasowanie typu rolety do okna

Niby proste, a jednak gdy przychodzi co do czego, okazuje się, że odpowiednie dopasowanie rolety do okna wcale takie nie jest. Pół biedy, jeśli okno posiada standardową szerokość i wysokość, znajduje się w optymalnej odległości od sufitu i nie ma wokół siebie żadnych konstrukcyjnych ograniczeń. W takim przypadku jedyne co trzeba zrobić, to zmierzyć dokładnie szerokość okna i szyby, wybrać preferowany model oraz sposób montażu i gotowe! Jeśli macie wątpliwości, co do sposobu mierzenia, wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tu: https://www.karnix.pl/jak-dobrac-rozmiar-rolety-pomiar-rolet.html.

Cały poważy akapit dotyczy jednak okien w popularnych rozmiarach – tymczasem nierzadko zdarza się, że okna są niewymiarowe, mają niskie nadproże, głęboką wnękę, znajdują się w wykuszu lub stanowią przeszklenie całej ściany. W sytuacji, gdy wszystkie standardowe możliwości zawodzą, warto postawić na personalizowane rozwiązania. I tak się składa, że w Karnix ,mamy patent na niemal każde „trudne” okno – w naszej ofercie znajdziesz wiele różnych systemów mocowań tego samego modelu, zaś na blogu – wskazówki, jakie osłony zastosować w konkretnych przypadkach. Okna panoramiczne, narożne czy dachowe nie stanowią problemu – nasze innowacyjne systemy montażowe pozwolą osłonić praktycznie każdy typ okna.

 

Krok 4: wybór sposobu montażu

Ten podpunkt bezpośrednio wiąże się z poprzednim, bowiem jak wspomnieliśmy, większość nowoczesnych okien wymaga innowacyjnych rozwiązań. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak osłonić duże przeszklenia mamy na to odpowiedź – w tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzą się rolety plisowane o budowie umożliwiającej osłonięcie dowolnego fragmentu okna. Dzięki montażowi bezpośrednio przy tafli szyby z łatwością osłonisz duże powierzchnie bez konieczności rezygnowania z funkcjonalności okna. Innym rozwiązaniem, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku okien panoramicznych jest zamontowanie karnisza sufitowego lub karnisza apartamentowego i umieszczenie na nim firany lub zasłony. Ich konstrukcja umożliwia nie tylko przytwierdzenie ich bezpośrednio do sufitu, ale także pozwala n płynne przesuwanie tkaniny na całej długości karnisza – bez zacinania i powstawania nieestetycznych przerw.

Okna umieszczone w głębokiej wnęce uniemożliwiającej trakcyjny montaż? Rolety wolnowiszące lub plisowane. Okna dachowe usytuowane od południowego zachodu? Rolety plisowane Thermo lub Blackout, mocowane bezpośrednio przy tafli szyby i o właściwościach zapobiegających nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza. Brak możliwości wiercenia w ramie okiennej lub ścianie? Rolety mini, rolety w kasecie lub dowolny model wyposażony w montaż bezinwazyjny.

 

 

Krok 5: Kolor rolety

To zdecydowanie najprzyjemniejsza część z całego procesu wybierania idealnej osłony okiennej. Wybór odpowiedniego koloru rolety oznacza przecież, że całość jest już na finiszu i za chwilę będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym efektem i maksymalną funkcjonalnością. Jednak kolor rolety również warto porządnie przemyśleć – będzie bowiem stanowił dopełnienie całej aranżacji. Nie bez powodu najchętniej wybieranymi kolorami rolet są białe, szare, grafitowe czy beżowe – to ponadczasowe odcienie, które odporne są na stale zmieniające się trendy i pasują do większości wystrojów. Klasyczne kolory osłon okiennych to baza, w ogół której z powodzeniem można budować resztę aranżacji – warto o tym pamiętać, jeśli przyjdzie Ci ochota zmienić styl skandynawski na maksymalistyczny. Jeśli jednak lubisz szczęsne zmiany – w Karnix znajdziesz osłony okienne w wielu wyjątkowych wzorach i fakturach i niezależnie od tego, które z nich wybierzesz, z pewnością będą stanowiły idealny dodatek do Twojego wnętrza.