PLN
 

Duże przeszklenia cz. 2 - Drzwi Tarasowe


09/2/2024   |   Autor: Karnix   |   Wystrój wnętrz - porady

Duże przeszklenia cz. 2 - Drzwi Tarasowe

Służą również do wychodzenia na zewnątrz, dlatego nazywane są również drzwiami tarasowymi. Rozmiar konstrukcji zależy od wytrzymałości profili ram oraz ciężaru elementów składowych okna i ze sposobu otwierania skrzydeł. Na rynku możemy nabyć drzwi rozwieralno-uchylne (najpopularniejsze), najlepiej wybrać okucia z ukrytymi zawiasami.

 Mogą obsługiwać skrzydła z PCV o ciężarze do 150 kg i powierzchni do 3 m2, jak również drzwi harmonijkowe, które zajmują mniej miejsca niż wyżej wymienione. Ich skrzydła maja szerokość około 120 cm i składają się na jedną lub obie strony otworu okiennego, mogą otwierać się na zewnątrz domu. Przeszklenie nimi może mieć nawet 6m długości, na które składa się 6 skrzydeł. Okna te są mniej popularne, ponieważ są trochę mniej szczelne od innych okien tarasowych. Drzwi uchylno-przesuwne, dzięki odpowiednim okuciom można płynnie i bezszelestnie uchylać lub przesuwać te dość ciężkie okna z PCV lub z drewna.

Inny rodzaj to drzwi podnoszono-przesuwne, skrzydło może mieć masę do 400 kg, podczas otwierania okna skrzydło ruchome przesuwa się za skrzydło stałe. Mogą one mieć ukryty w podłodze obsługiwany przyciskiem lub pilotem umożliwiający przesuwanie skrzydła, ryglowanie okuć napęd. Drzwi fiksy, w których nieotwieralne przeszklenia tzw, fiksy – połączone są z otwieralnymi.
Aby ochronić mieszkanie przed ostrym światłem, czy oddzielić taras od salonu można przesłonić je żaluzjami drewnianymi, które dodadzą również uroku naszemu wnętrzu.

Więcej podobnych artykułów