ikony
 

Duże przeszklenia cz. 2 - Drzwi Tarasowe


Służą również do wychodzenia na zewnątrz, dlatego nazywane są również drzwiami tarasowymi. Rozmiar konstrukcji zależy od wytrzymałości profili ram oraz ciężaru elementów składowych okna i ze sposobu otwierania skrzydeł. Na rynku możemy nabyć drzwi rozwieralno-uchylne (najpopularniejsze), najlepiej wybrać okucia z ukrytymi zawiasami. Mogą obsługiwać skrzydła z PCV o ciężarze do 150 kg i powierzchni do 3 m2, jak również drzwi harmonijkowe, które zajmują mniej miejsca niż wyżej wymienione. Ich skrzydła maja szerokość około 120 cm i składają się na jedną lub obie strony otworu okiennego, mogą otwierać się na zewnątrz domu. Przeszklenie nimi może mieć nawet 6m długości, na które składa się 6 skrzydeł. Okna te są mniej popularne, ponieważ są trochę mniej szczelne od innych okien tarasowych. Drzwi uchylno-przesuwne, dzięki odpowiednim okuciom można płynnie i bezszelestnie uchylać lub przesuwać te dość ciężkie okna z PCV lub z drewna.

Inny rodzaj to drzwi podnoszono-przesuwne, skrzydło może mieć masę do 400 kg, podczas otwierania okna skrzydło ruchome przesuwa się za skrzydło stałe. Mogą one mieć ukryty w podłodze obsługiwany przyciskiem lub pilotem umożliwiający przesuwanie skrzydła, ryglowanie okuć napęd. Drzwi fiksy, w których nieotwieralne przeszklenia tzw, fiksy – połączone są z otwieralnymi.
Aby ochronić mieszkanie przed ostrym światłem, czy oddzielić taras od salonu można przesłonić je żaluzjami drewnianymi, które dodadzą również uroku naszemu wnętrzu.

Sposób Dostawy, Forma płatności  Wartość zamówienia 
< 250 PLN od 250 PLN
Odbiór własny - 06-100 Pułtusk, Kleszewo 59 Za darmo! Za darmo!
Przesyłka kurierska (wpłata na konto) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatności kartą, Przelewy 24) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 29.00 PLN 29.00 PLN
Przesyłka kurierska zagraniczna (EU) (wpłata na konto) 150.00 PLN 150.00 PLN