PLN
 

Nowoczesne wnętrza


Cechą charakterystyczną nowoczesnych wnętrz jest minimalizm oraz funkcjonalność.

Wnętrza w tym stylu są aranżowane tak, by stworzyć wrażenie jak największej przestrzeni, dlatego są otwarte, często ze ściankami działowymi, wykonanymi z tafli szkła czy luksferów. Ściany malowane są na bardzo wyraziste kolory lub klasyczna biel, stosuje się również beton oraz cegłę. Podłogi zaś wyłożone są gładkimi płytkami ceramicznymi lub drewnem egzotycznym. W takich wnętrzach doskonale się prezentują rolety plisowane, które potrafią się wkomponować w duże panoramiczne przeszklenia.


 

Dominują meble, które nie są zdobione, ale o prostych, geometrycznych kształtach. Najczęściej materiały z jakich są wykonane, to stal, szkło, kamień, a także nowoczesne tworzywa sztuczne, oraz drewno egzotyczne np wykonane z niego żaluzje drewniane.

Te dość surowe wnętrza ożywia się dodatkami, ale nie należy przesadzać, mogą to być np.: czarno-białe fotografie lub designerskie gadżety. Dbałość o szczegóły w każdym względzie, lampy, czy stoliki, a nawet okapy kuchenne posiadają prostą formę, co wcale nie znaczy, że nie są dekoracyjne. To taki ogólny zarys tego stylu.