PLN
 

Nowoczesne wnętrza


09/2/2024   |   Autor: Karnix   |   Wystrój wnętrz - porady

Nowoczesne wnętrza

Wnętrza w tym stylu są aranżowane tak, by stworzyć wrażenie jak największej przestrzeni, dlatego są otwarte, często ze ściankami działowymi, wykonanymi z tafli szkła czy luksferów. Ściany malowane są na bardzo wyraziste kolory lub klasyczna biel, stosuje się również beton oraz cegłę.

Spis treści

Cechą charakterystyczną nowoczesnych wnętrz jest minimalizm oraz funkcjonalność.

Podłogi zaś wyłożone są gładkimi płytkami ceramicznymi lub drewnem egzotycznym. W takich wnętrzach doskonale się prezentują rolety plisowane, które potrafią się wkomponować w duże panoramiczne przeszklenia.


 

Dominują meble, które nie są zdobione, ale o prostych, geometrycznych kształtach. Najczęściej materiały z jakich są wykonane, to stal, szkło, kamień, a także nowoczesne tworzywa sztuczne, oraz drewno egzotyczne np wykonane z niego żaluzje drewniane.

Te dość surowe wnętrza ożywia się dodatkami, ale nie należy przesadzać, mogą to być np.: czarno-białe fotografie lub designerskie gadżety. Dbałość o szczegóły w każdym względzie, lampy, czy stoliki, a nawet okapy kuchenne posiadają prostą formę, co wcale nie znaczy, że nie są dekoracyjne. To taki ogólny zarys tego stylu.

Więcej podobnych artykułów