PLN
 

Ile żabek na karnisz? Ile agrafek na metr karnisza?


Urządzając swoje mieszkanie lub przeprowadzając remont, musimy poświęcić dużą uwagę nie tylko funkcjonalnemu zaaranżowaniu przestrzeni, ale także aspektom dekoracyjnym, takim jak zasłony i firany. Jednym z częstych błędów na tym polu jest niewłaściwa liczba żabek i agrafek na karniszach, która powoduje, że zasłony i firany prezentują się nieestetycznie. W naszym poradniku wyjaśnimy, ile żabek na karnisz należy założyć, ile agrafek na metr karnisza jest odpowiednie i jak ozdobić okno, by osiągnąć pożądany efekt.


Ile żabek na karniszu należy powiesić?

Żabki, zwane także klipsami, to małe akcesoria, zazwyczaj produkowane z plastiku, które służą do zawieszania firan i zasłon na karniszach lub szynach sufitowych. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób ma wątpliwości co do tego, ile żabek na karniszu powinno się znaleźć.

Odpowiadając zatem od razu na pytanie postawione w tytule tego artykułu: standardowo zaleca się stosowanie od piętnastu do dwudziestu żabek na karnisz o standardowej długości. Musimy jednak mieć świadomość tego, że jest to liczba umowna – dokładna liczba żabek musi być dostosowana do długości karnisza oraz ilości materiału, jaki chcemy zawiesić. Ważne jest, by żabki były rozłożone równomiernie, aby firany lub zasłony wyglądały estetycznie. Finalnie najwięcej problemów mogą mieć zatem osoby, które korzystają z karniszy na zamówienie o niestandardowych wymiarach.

 

Ile żabek na metr szyny?

Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile żabek na karniszu należy zawiesić. Z tego względu najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kierowanie się uniwersalną zasadą, według której jedna żabka powinna przypadać na około 10 cm karnisza lub szyny. To ogólna zasada, którą można zastosować w zdecydowanej większości przypadków. Z reguły pozwala ona zachować równomierny rozkład żabek i unikać zbyt dużych odstępów, a co za tym idzie – estetycznie rozwiesić materiał.

 

Ile agrafek na metr karnisza?

Agrafki to alternatywne rozwiązanie do żabek. Służą one do zawieszania firan i zasłon na karniszach, jednak od lewej strony. Dzięki temu materiał zakrywa karnisz i elementy mocujące, zapewniając bardziej minimalistyczny efekt. Ile agrafek na metr karnisza przypada standardowo?

Zasada doboru liczby agrafek jest taka sama, jak w przypadku żabek. Jedna agrafka powinna przypadać na około 10 cm karnisza. Jednak przy lekkich firankach i zasłonach można użyć nieco mniej agrafek, by zapobiec efektowi ciężkości. Przy cięższych materiałach, warto zwiększyć liczbę agrafek, aby zapewnić stabilne zawieszenie.

 

Nie wiesz, ile żabek na karniszu powiesić? Skontaktuj się z nami!

Jak widzisz, bardzo łatwo można obliczyć, ile żabek na metr szyny czy karnisza przypada. Jeżeli jednak nadal masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące liczby żabek, agrafek, lub innych akcesoriów potrzebnych do zawieszenia firan i zasłon, nie wahaj się skontaktować z nami. W naszym sklepie Karnix znajdziesz fachową pomoc oraz szeroki wybór akcesoriów do karniszy, które pozwolą Ci stworzyć piękną i funkcjonalną aranżację okien. Dzięki właściwemu doborowi żabek i agrafek karnisze, firany i zasłony w Twoim domu będą prezentować się perfekcyjnie, bez nierówności i zagnieceń.