ikony
 

Jaki typ karnisza wybarć


Karnisze dzielimy na 3 podstawowe typy: karnisze drążkowe, karnisze szynowe oraz karnisze drążkowo-szynowe. 

 

1. KARNISZE DRĄŻKOWE

Jeżeli nasz karnisz ma spełniać głównie rolę dekoracyjną, a dekoracja okienna na nim zawieszona będzie rzadko przesuwana możemy wybrać karnisz typu drążkowego. Karnisz tego typu posiada zawieszki z żabkami (potocznie zwane kółkami), które przesuwamy po drążku.

Mankamentem tego rozwiązania jest to, że przesuwana dekoracja jest częściowo blokowana przez wsporniki podtrzymujące drążek (nie można przesuwać dekoracji po całej długości karnisza). Karnisze drążkowe sprawdzają się świetnie w przypadku krótszych karniszy montowanych na 2 wspornikach oraz dłuższych karniszy o przeznaczeniu głównie dekoracyjnym o niskiej czestotliwości zsuwania tkanin. Dekoracje okienne możemy suwać jedynie pomiędzy wspornikami.

 

Drążki do tego typu karniszy mogą mieć różne przekroje: okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Drążki okrągłe (rury) mogą być gładkie, ryflowane lub typu twister (skrętne).

Wybierając karnisz musimy się zastanowić jak ciężkie dekoracje będziemy na nim wieszać. Do lekkich dekoracji możemy wybrać karnisz o mniejszym przekroju rury np 16mm. Należy pamiętać, żę do cięższych dekoracji powinniśmy stosować karnisze o większych przekrojach drążków np 19 lub 25mm.

 

KARNISZE DRĄŻKOWE - kolekcje

 

Karnisze RZYMSKIE  (16,19,25mm)

 

Karnisze PRESTIGE (16,19,25mm)

 

Karnisze NEO  (16,19mm)
 

Karnisze ERRANO (prostokątne 31x13mm)
 

Karnisze MODERNO (kwadratowe 20x20mm)
 

Karnisze ROYAL (kwadratowe 20x20mm)
 

Karnisze NATURNO (19, 27mm)
 

Karnisze MIRAGE (19mm)

 

2. KARNISZE SZYNOWE

Karnisze tego typu to przede wszytkim funkcjonalność  przy zachowaniu wszystkich cech estetycznych karniszy drążkowych. Zaletą tych karniszy jest szeroka gama kolorystyczna oraz duży wybór zakończeń dzięki czemu karnisz możemy dopasować do aktualnego wystroju wnętrza. W karniszach tego typu zastosowano odgórny system mocowania wsporników co umożliwia przesuwanie aranżacji okiennych na całej długości karnisza bez blokowania przez wsporniki jak to ma miejsce w tradycyjnych karniszach drążkowych. 

Do tego typu karniszy możemy stosować żabki ze ślizgami lub agrafki.  Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które ograniczone możliwościami karniszy drążkowych musiały rezygnować z możliwości całkowitego zsuwania tkanin poza światło okna, lub decydowały się na rozdzielanie firan. Karnisze szynowe (wyłączając linię ASPEN) możemy mocować do ściany jak również do sufitu. Stosując wsporniki sufitowe możemy zawiesić nawet trzy, cztery szyny jednocześnie uzyskując karnisz trzy, cztero torowy.

 

KARNISZE SZYNOWE - kolekcje

 

Karnisze ASPEN (16,19,25mm)

 

Karnisze AVENO (prostokątne 31x13mm)

 

Karnisze ELITE (kwadratowe 20x20mm)

 

Karnisze GALAXY (prostokątne 36x22mm)

 

OBEJRZYJ przykładowe VIDEO prezentacje karniszy szynowych

 

   

 

3. KARNISZE DRĄŻKOWO-SZYNOWE

W przypadku karniszy odwójnych możemy zdecydować się na połączenie obu powyższych systemów. Na jednym torze (przeważnie przednim) stosujemy tradycyjne zawieszki (kółka) z żabkami a na drugimrozwiązanie szynowe. Takie połączenie klasyki z nowoczesnością świetnie sprawdza się w przypadku dłuższych karniszy (3 wspornikowych), gdyż zasłony zsuwane są od środka do brzegów karnisza (w czym centralny wspornik nie preszkadza) a firan ma możliwość przesuwu pod wspornikami po całej długości karnisza.

 

KARNISZE DRĄŻKOWO-SZYNOWE - kolekcje

Karnisze Aspen PLUS 19/19mm
 
Karnisze Aspen PLUS 25/19mm

  

 

   

Zapraszamy do pobrania katalogów produktów marki KARNIX w wersji elektronicznej (format PDF). W katalogach znajdą Państwo szczegółową ofertę dotyczącą karniszy, zasłon oraz akcesoriów do upinania firan.

  

 

KATALOGI DO POBRANIA

  

 instrukcje montażu karniszy

 

 

Sposób Dostawy, Forma płatności  Wartość zamówienia 
< 250 PLN od 250 PLN
Odbiór własny - 06-100 Pułtusk, Kleszewo 59 Za darmo! Za darmo!
Przesyłka kurierska (wpłata na konto) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatności kartą, Przelewy 24) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 29.00 PLN 29.00 PLN
Przesyłka kurierska zagraniczna (EU) (wpłata na konto) 150.00 PLN 150.00 PLN