PLN
 

Jak zmierzyć okno do moskitiery? Pomiar moskitiery okiennej


21/2/2024   |   Autor: Karnix   |   Moskitiery - porady

Jak zmierzyć okno do moskitiery? Pomiar moskitiery okiennej

Zabezpieczenie domu przed niechcianymi gośćmi w postaci owadów jest możliwe dzięki zamontowaniu nowoczesnej moskitiery. Jak mierzyć tego typu produkt. Jak dopasować go do okna? Wiele dowiesz się w tym artykule. Dzięki temu zarówno dopasowanie odpowiedniej siatki, jak i jej instalacja nie przysporzą Ci problemów.

Spis treści

 

Jak mierzyć moskitiery — dlaczego to ważne?

Warto wiedzieć, jak mierzyć moskitiery z kilku powodów. Moskitiery są stosowane, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do wnętrza przez otwarte okna lub drzwi, a dokładny pomiar zapewnia, że będą one pasować idealnie, maksymalizując swoją skuteczność. Kluczowe jest dopasowanie do ramy okna. Dzięki temu moskitiera gwarantuje najlepszą ochronę przed owadami. 

Dobrze dopasowane moskitiery są nie tylko bardziej skuteczne, ale również wyglądają lepiej. Nieporęczne lub źle dopasowane moskitiery mogą obniżyć estetykę wnętrza domu i być mniej funkcjonalne. Kluczowe jest zatem, aby wiedzieć, jak zmierzyć okno do moskitiery oraz jak wybrać odpowiedni produkt. Na temat montażu podamy Ci w tym artykule najważniejsze informacje. Jeżeli natomiast chciałbyś wiedzieć, jak szczegółowo wygląda montaż moskitiery, sprawdź osobny poradnik.


 

Jak zmierzyć okno do moskitiery? krok po kroku

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarce Google frazę kluczową „moskitiera jak mierzyć”. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zmierzyć okno pod moskitierę, przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej kolejności działań. Na samym początku sprawdź zatem wysokość oraz szerokość światła okna A i B. Następnie zmierz grubość profilu wraz z uszczelką C. W kolejnym kroku określ typ zlicowania okna, który podasz przy zamówieniu. Występują bowiem 3 rodzaje okien:

 • zlicowane,
 • półzlicowane,
 • niezlicowane.

W kwestii tego, jak wymierzyć okno do moskitiery, ważne jest, abyś podał nam przed dokonaniem zakupu głębokość zlicowania

 

Jak zmierzyć okno pod moskitierę — co dalej?

W momencie, gdy wiesz już, jak zmierzyć okno do moskitiery ramkowej i zamówiłeś odpowiedni produkt, spore znaczenie ma oczywiście jego prawidłowy montaż. Będziesz potrzebował w związku z tym:

 • nożyka łamanego, 
 • śrubokręta,
 • wszystkich elementów, które dołączone zostały do zestawu z moskitierą.

W aluminiowe profile wsadź plastikowe łączniki. Na zmontowanej ramce ułóż siatkę i wsadź uszczelkę w specjalnie przeznaczone do tego kanaliki, które znajdują się w profilu. Uszczelkę ułóż ręką i dociśnij kluczem, który jest w załączonym zestawie, Wciśnij ją tak, aby nie napinać siatki. Dochodząc do końca rogu ramki, za każdym razem obetnij uszczelkę. Proces ten powtórz czterokrotnie.

Ważne, żebyś pamiętał, że na środku boku ramki trzeba umieścić dwa uchwyty PCV do montażu moskitiery na oknie. Nożykiem natomiast usuń nadmiary siatki. W otwory przykręć blaszki montażowe. Gotową moskitierę możesz zamontować do środka pomieszczenia, trzymając za dwa uchwyty. W ostatnim kroku przykręć blaszki montażowe na zewnątrz moskitiery. Teraz już wiesz nie tylko, jak wymierzyć moskitiery, ale również jak je zamontować.


Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Brąz / siatka: Szara

Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Brąz / siatka: Szara


45.50 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Biała / siatka: Szara

Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Biała / siatka: Szara


45.50 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Mahoń / siatka: Szara

Moskitiery ramkowe na okno - ramka: Mahoń / siatka: Szara


45.50 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj

 

Moskitiery jak mierzyć — zalety tego produktu

W Twoim domu jest już odpowiednio dobrana moskitiera na okno. Jak zmierzyć i zamontować produkt dowiedziałeś się z naszych poradników. Jakie natomiast są największe zalety tego rozwiązania? To przede wszystkim:

 • ochrona przed owadami,
 • ochrona przed pyłkami i zanieczyszczeniami
 • zapobieganie chorobom,
 • oszczędność energii,
 • komfort psychiczny.

To właśnie ze względu na wymienione wyżej atuty warto wiedzieć, jak zmierzyć okno do moskitiery. Najważniejszą zaletą moskitiery jest jej zdolność do zapewnienia skutecznej ochrony przed owadami. Dzięki niej możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw o komary, muchy, osy, a nawet pająki i inne małe owady, które mogą dostać się do wnętrza domu. 

Niektóre moskitiery są zaprojektowane tak, aby filtrować również pyłki i drobne zanieczyszczenia, co jest szczególnie korzystne dla alergików i osób z problemami oddechowymi. Niektóre owady, takie jak komary, mogą przenosić groźne choroby. Użycie moskitiery znacznie zmniejsza ryzyko ukąszeń, co przyczynia się do ochrony zdrowia domowników. Umożliwiając naturalną wentylację pomieszczeń bez potrzeby używania klimatyzacji lub wentylatorów, moskitiery mogą również przyczynić się do obniżenia rachunków za energię elektryczną.

 

Jak zmierzyć okno pod moskitierę — podsumowanie

Teraz wiesz już, jak zmierzyć okno do moskitiery, a także masz podstawowe informacje na temat montażu. Wiedza o tym, jak wygląda pomiar moskitiery okiennej, jest nieoceniona w trakcie doboru odpowiedniego produktu oraz podczas samodzielnej instalacji. Sprawdź również, jak wygląda montaż moskitiery na drzwi balkonowe. W przypadku natomiast jakichkolwiek wątpliwości koniecznie skonsultuj się z naszymi doradcami. W momencie, gdy wiesz już, jak się mierzy moskitiery na okno, śmiało podziel się tą wiedzą z innymi.