ikony
 

Żaluzje drewniane - wszechstronne rozwiązanie na lata


Trendy wnętrzarskie zmieniają się równie szybko, co te w modzie, nic więc dziwnego, że czasami trudno za nimi nadążyć. Jednak sezonowe zmiany aranżacji, przemeblowania czy wymiana koloru dodatków to szybki i sprawdzony sposób na metamorfozę lub odświeżenie wnętrza. Co jednak zrobić z osłonami okiennymi, które – skądinąd – są nieodłącznym dopełnieniem każdej stylowej aranżacji?

Na szczęście mamy sposób i na to: znaleźliśmy osłonę okienną, która sprawdzi się i w przypadku osób, które uwielbiają częste zmiany dekoracji, i u tych, którzy szukają ponadczasowego i stale modnego rozwiązania. Ta osłona to żaluzje drewniane, które jak żadna inna spełnią wszystkie powyższe oczekiwania.

 

 

Żaluzje drewniane – osłona okienna, która opiera się zmiennym trendom

Styl prowansalski, skandynawski, boho, industrialny, klasyczny i eklektyczny – wszystkie te style, choć diametralnie różne łączy jedno – idealnie komponują się z drewnianymi elementami. Niezależnie od tego, na którą estetykę się zdecydujesz, możesz być pewien, że drewniane żaluzje idealnie będą z nimi współgrać. Dlatego, jeśli należysz do osób, które lubią coś stale zmieniać lub szukasz rozwiązania, które będzie niezmiennie dobrze wyglądać nawet za 20 lat – żaluzje drewniane są właśnie dla Ciebie. Estetyka drewnianych żaluzji jest z jednej Wśród dostępnych modeli możesz znaleźć modele w kilkunastu różnych kolorach oraz o różnej szerokości lamelek. Dzięki temu dopasowanie ich charakteru oraz funkcjonalności będzie wyjątkowo łatwe.

 

Żaluzje drewniane  – nieporównywalna trwałość

Żaluzje drewniane są jednymi z najchętniej wybieranych osłon okiennych nie bez powodu – za ich popularnością stoi bowiem wyjątkowa trwałość. To jedyny typ osłon okiennych, które z powodzeniem przetrwają przez lata i do w doskonałym stanie. Ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, czyli azjatyckiego drewna typu Basswood, żaluzje odporne są na zmiany temperatury i wilgotności. Z tego względu będą doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie inne osłony okienne się nie sprawdzą – także w łazienkach, kuchniach i w mocno nasłonecznionych wnętrzach. Nie blakną także i nie kruszeją pod wpływem promieni słonecznych. Warto także zaznaczyć, że żaluzje drewniane pokryte są dodatkowo specjalną powłoką, która zabezpiecza je przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników. Jednak żaluzje drewniane to nie tylko lamelki, ale także mechanizm sterujący – również i on został wykonany z wysokogatunkowych surowców zdolnych utrzymać większy ciężar oraz zaprojektowany tak, by gwarantować niezawodne działanie przez lata.

 

 

Dodatkowe zalety żaluzji drewnianych

Wyjątkowa estetyka i ponadczasowe, nieprzemijające wzornictwo to niejedne zalety żaluzji drewnianych. Ten typ osłon okiennych jest doceniany przede wszystkim za swoją wyjątkową funkcjonalność. Dzięki ułożonym w równych odstępach lamelkom, możliwe jest płynne regulowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Dzięki temu, niezależnie od pory dnia możesz ograniczyć nasłonecznienie, tworząc przytulny i nastrojowy klimat lub całkowicie zaciemnić pokój, tak by precyzyjnie dopasować światło to sytuacji. Doskonale sprawdzą się także jako osłona przed oświetleniem nocnym: latarniami, światłami samochodów lub banerami, zapewniając mocny i spokojny sen. Jednocześnie doskonale chronią prywatność i wnętrze domu przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Mechanizm żaluzji drewnianych umożliwia także ich całkowite podniesienie, by w pełni wykorzystać naturalne światło słoneczne. Żaluzje drewniane, jak żadne inne osłony wewnętrzne pozwalają zwiększyć efektywność energetyczną budynku: latem chronią przed nagrzewaniem się wnętrza, zimą zaś – zapobiegają uciekaniu ciepła. Wszystko to sprawia, że żaluzje drewniane pozwalają znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu i znacząco obniżyć koszty wynikające ze strat ciepła przez okna. Analogicznie latem, dzięki zapobieganiu nagrzewania się pomieszczenia pozwalają utrzymać przyjemny chłód oraz ograniczyć pracę klimatyzacji.