ikony
 

Pojedyncze karnisze Karnix - przegląd najpiękniejszych modeli cz.II


Wracamy do Was z drugą częścią tekstu o najpiękniejszych modelach karniszy pojedynczych – jednych z najchętniej wybieranych przez Was opraw okiennych. Żadna dekoracja okien bez karniszy obyć się nie może, stanowią bowiem one istotny element całej aranżacji. Dziś mamy gratkę dla wszystkich miłośników klasycznej elegancji i ponadczasowych wnętrz. Dzięki tym karniszom Wasze okienne aranżacje zyskają jeszcze więcej charakteru.

 

 

Pojedyncze karnisze Rzymskie

Karnisze pojedyncze Rzymskie zostały zaprojektowane z myślą o amatorach klasycznych wnętrz i tradycyjnego wzornictwa. Ich klasyczna, drążkowa forma w połączeniu z efektownymi zakończeniami i nietuzinkowymi odcieniami, pozwala wykreować ponadczasową i opierającą się zmiennym trendom aranżację okienną.

Chociaż karnisze z serii Rzymskiej dostępne są w kilku intrygujących odcieniach, ich tradycyjna forma najlepiej komponuje się w połączeniu z klasycznym antycznym mosiądzem. Stylowe przetarcia, lekko błyszczące wykończenie oraz ciepły odcień doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu.

Pojedyncze karnisze Rzymskie to idealny dowód na to, że klasyczna forma może iść w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi technologiami. Każdy z tej serii karniszy może być bowiem wyposażony w specjalnie zaprojektowane kółka, z umieszczoną od wewnątrz wkładką teflonową znacznie poprawiającą ślizg. W efekcie przesuwanie się kółek po karniszach odbywa się płynnie i bezszelestnie. Niby nic, a jednak pozwala zredukować nieprzyjemny dźwięk tarcia metalu o metal do minimum. Jednocześnie kółka z wkładką teflonową zabezpieczają powierzchnię karniszy przed zarysowaniem i przypadkowym uszkodzeniem, np. w wyniku pociągnięcia za firany czy zasłony.

Ponad to pojedyncze karnisze Rzymskie w całości zostały wykonane z metalu pokrytego powłoką galwaniczną oraz dodatkowo zabezpieczone warstwą lakieru, dla uzyskania maksymalnej trwałości.

 

Pojedyncze karnisze Aveno & pojedyncze karnisze Moderno

Pojedyncze karnisze z kolekcji Aveno oraz kolekcji Moderno zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią wyrafinowane wzornictwo i lubią łamać konwenanse. Forma drążka inspirowana prostotą geometrycznych figur to rozwiązanie, które pozwoli Ci stworzyć wyjątkową i efektowną aranżację okienną.

Karnisze pojedyncze z serii Aveno wyróżniają się przede wszystkim wyjątkową formą i innowacyjnym mocowaniem, które umożliwia płynne przesuwanie tkaniny bez blokowania jej na wspornikach. Odgórny system mocowania sprawia, że ten typ karniszy doskonale sprawdzi się w przypadku dużych przeszkleń, okien tarasowych czy balkonowych, tworząc jednolitą i spójną aranżację. Ten typ karniszy występuje także w wersji sufitowej – wyposażony w innowacyjne i efektowne wsporniki pozwalające przymocować je bezpośrednio do sufitu. Niekwestionowaną zaletą karniszy z serii Aveno są ozdobne, inspirowane naturalnym drewnem dekory, których szeroki wybór pozwala idealnie dopasować odcień do koloru stolarki okiennej.

Karnisze pojedyncze z serii Moderno to z kolei propozycja dla miłośników minimalistycznej elegancji i surowego wzornictwa. Ta kolekcja również inspirowana jest geometrycznymi kształtami, co zapewnia karniszom wyjątkowy charakter i niepowtarzalny klimat. Karnisze Moderno w całości wykonane zostały z metalu pokrytego powłoką galwaniczną oraz pokryte dodatkową warstwą lakieru, co zapewnia im maksymalną odporność na zarysowania i pozwala pięknie prezentować się przez lata.


 

Pojedyncze karnisze Stylowe

Karnisze pojedyncze Stylowe to kolekcja, w której to wyjątkowe wzornictwo gra pierwsze skrzypce. Intrygujący design, szeroki wybór różnorodnych zakończeń oraz wyjątkowe odcienie sprawiają, że karnisze Stylowe doskonale sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu glamour i retro. Obok karniszy z tej serii nie da się przejść obojętnie – stanowią mocny punkt aranżacji i pozwalają stworzyć efektowną i wyjątkową aranżację. Ten typ karniszy wyróżniają także intrygujące i stylizowane wsporniki, stanowiące doskonałe dopełnienie ich stylu.