ikony
 

Karnisze Pojedyncze Karnix - przegląd najpiękniejszych modeli cz.I


Karnisze, choć niepozorne, stanowią niezwykle istotny element dekoracji okiennej. To one stanowią przysłowiową kropkę nad i oraz nadają całości pożądanego charakteru. Co więcej, nierzadko to właśnie karnisze nadają ton całej stylizacji i stanowią bazę pod budowanie dekoracji okiennej. Minęły bowiem już czasy, gdy karnisze stanowiły wyłącznie element, na którym zawieszone były firany i zasłony – współcześnie wysuwają się na prowadzenie, stając się pełnoprawną częścią całej aranżacji. Dziś bierzemy na tapetę karnisze pojedyncze marki Karnix – pokażemy Wam najpiękniejsze i najmodniejsze modele oraz podpowiemy w jakich typach wnętrz najlepiej się sprawdzą.

 


Pojedyncze karnisze NEO

Ultranowoczesne wzornictwo i minimalistyczna linia – tak w skrócie można scharakteryzować tę kolekcję. Pojedyncze karnisze NEO stworzone zostały z myślą o osobach, które cenią czystą i nowoczesną formę w najlepszym wydaniu. Drążek o optymalnej średnicy 19mm doskonale współgra z każdym typem osłony okiennej, świetnie sprawdzi się zatem zarówno w połączeniu z firanami, jak i zestawieniu z zasłonami. Drążek o średnicy 25mm sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz mocnego akcentu, z kolei filigranowy i subtelny model o średnicy 15mm będzie doskonale współgrał ze zwiewnymi firanami.  Mocnym punktem kolekcji NEO jest efektowne mocowanie, z nowoczesnym, otwartym wspornikiem, które doskonale wpisuje się w minimalistyczny styl karniszy. Ich charakter można zmieniać w zależności od potrzeb lub panującego we wnętrzu klimatu – szeroki wybór zakończeń pozwala w prosty i szybki sposób zmienić styl aranżacji. Kolekcja pojedynczych karniszy NEO to także szeroka gama kolorystyczna, wśród której znajdziesz nie tylko klasyczne barwy takie jak antyk, mosiądz, chrom, Inox czy antracyt, ale także biel, czerń i kość słoniową. Dzięki minimalistycznej, surowej formie i możliwości modyfikacji karniszy o wybrane zakończenia, to jedna z najbardziej uniwersalnych kolekcji, która świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. 

 

Pojedyncze karnisze AVENO

Pojedyncze karnisze apartamentowe Aveno zostały stworzone z myślą o luksusowych i eleganckich wnętrzach. W doskonałym stylu łączą w sobie wyjątkowy design, niezrównaną funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania. W przeciwieństwie do tradycyjnych karniszy, w karniszach z serii Aveno zastosowano odgórne mocowanie wsporników, co umożliwia płynne przesuwanie materiału na całej długości karnisza, bez blokowania tkaniny. Dzięki temu możliwe jest zasłonięcie całej powierzchni okna bez ryzyka powstania nieestetycznych przerw pomiędzy poszczególnymi partiami firan czy zasłon. Na szczególną uwagę zasługuje także wyjątkowe wzornictwo karniszy Aveno – ich ponadczasowy charakter, prosta, geometryczna forma oraz dedykowane serii zakończenia, pozwalają stworzyć spójną i efektowną dekorację okienną. Karnisze Aveno zmieniają swój charakter w zależności od wybranego wybarwienia i zakończenia, dzięki czemu pasują zarówno do ultranowoczesnych wnętrz, jak i pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu.

 

Pojedyncze karnisze ASPEN

Ten typ karniszy został stworzony z myślą o osobach, które cenią klasyczne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania. Doskonale łączą w sobie ponadczasową formę z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, inspirowanymi karniszami apartamentowymi. Tym, co je wyróżnia są przede wszystkim specjalnie zaprojektowane, odgórne wsporniki oraz umieszczona wewnątrz drążka szyna. Dzięki tym elementom możliwe jest płynne przesuwanie zasłon i firan na całej długości karnisza, bez blokowania tkaniny przez wsporniki. Jednocześnie forma karniszy do złudzenia przypomina stylem tradycyjne karnisze drążkowe. Warto także podkreślić, że karnisze z serii ASPEN zostały w całości wykonane z wysokogatunkowego metalu i dodatkowo pokryte powłoką galwaniczną oraz zabezpieczone warstwą lakieru, dzięki czemu są trwałe, odporne na zarysowania oraz pozostaną piękne przez lata. Bogaty wybór zakończeń oraz szeroka gama kolorystyczna pozwalają w pełni spersonalizować ten typ karniszy i idealnie dopasować je do panującego we wnętrzu charakteru.