ikony
 

Moskitiery ramkowe - skuteczne, funkcjonalne, bezinwazyjne


O moskitierach napisano już wiele – to zdecydowanie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na uniemożliwienie insektom dostanie się do wnętrza domu. Zwłaszcza teraz, kiedy chcemy w pełni wykorzystać ciepłe, letnie wieczory na spotkania z przyjaciółmi, czytanie książki przy świetle czy po prostu – przewietrzyć mieszkanie. W przypadku okien bez moskitier, każde otwarcie okna może się skończyć tylko w jeden sposób – dostaniem się do środka całej chmary owadów i męczącym bzyczeniem nad uchem. Prosty sposób na rozwiązanie tej sytuacji, bez konieczności stosowania chemicznych środków biobójczych? Moskitiery ramkowe Karnix!

 

Moskitiery ramkowe Karnix – dla kogo?

Moskitiery ramkowe Karnix zaprojektowane zostały z myślą o osobach, które chcą raz na zawsze rozwiązać problem insektów w domu – sprawdzą się zarówno w miastach, gdzie owadów jest stosunkowo niewiele, jak i w na wsi i w domkach letniskowych, gdzie stanowią prawdziwą plagę. Ze względu na swoją konstrukcję i specjalny rozstaw oczek, zatrzymują nawet niewielkie insekty, uniemożliwiając im dostanie się do wnętrza domu. Ten typ moskitier jest także doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na ingerencję w strukturę ram okiennych i ścian, wyposażone są bowiem w system montażowy umożliwiający ich całkowicie bezinwazyjny montaż. W praktyce oznacza to, że do zamocowania moskitier ramkowych nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, pomocy fachowców – z łatwością zawiesisz je sam w ciągu kilku chwil. Jednocześnie ich montaż nie wymaga wiercenia dziur ani niszczenia stolarki okiennej, ściąganie zaś jest równie proste i nie powoduje żadnych zniszczeń. Warto pamiętać, że moskitiery ramkowe to model, który należy ściągać na zimę – dzięki szybkiemu i bezinwazyjnemu montażowi ich zakładanie i demontaż są wyjątkowo proste.

 

 

Moskitiery ramkowe – na owady i nie tylko

Wiele osób uważa, że moskitiery zaprojektowane zostały wyłącznie do tego, by stanowić fizyczną barierę przed insektami i zapobiegać ich dostaniu się do wnętrza domu. To wszystko prawda – jednak warto wiedzieć, że moskitiery Karnix potrafią znacznie więcej. Specjalnie zaprojektowane oczka z włókna szklanego o optymalnym rozstawieni z powodzeniem wyłapują nie tylko owady, ale także pyłki i zanieczyszczenia. W efekcie na ich powierzchni można zaobserwować także drobiny kurzu, fragmenty roślin i drobne zanieczyszczenia – wszystko to bez odpowiedniej ochrony dostałoby się do Twojego domu i osiadło na podłodze, meblach i kanapach. Z tego względu moskitiery te są szczególnie polecane alergikom i osobom mieszkającym w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, łąk i pól – potrafią bowiem zatrzymać znaczną część pyłków roślin w okresie ich kwitnienia.

 

 

Moskitiery ramkowe – budowa

Sekretem popularności moskitier ramkowych Karnix jest ich wyjątkowa budowa i dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji. Całość konstrukcji oparta jest o trwałe, aluminiowe profile, malowane proszkowo na jeden z wielu kolorów do wyboru. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie odcienia ramki do koloru ramy okiennej i sprawia, że moskitiera staje się integralną częścią okna. Kolejną kwestią jest starannie zaprojektowana siatka, wykonana z włókna szklanego i dodatkowo powleczona PCV, której oczka uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza domu. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę są elementy montażowe wykonane ze stali nierdzewnej – ich specjalna, pozbawiona wcięć konstrukcja niweluje ryzyko zbierania się w tym miejscu kurzu i zanieczyszczeń.

Ważnym aspektem markiz ramkowych Karnix jest także fakt, że mimo gęsto rozmieszczonych oczek, nie blokuje przepływu powietrza oraz nie ogranicza widoczności. Dzięki temu z łatwością możesz dostrzec to, co dzieje się na zewnątrz, korzystać z naturalnego światła słonecznego oraz cieszyć pełną cyrkulacją powietrza. Siatka moskitiery dostępna jest w dwóch odcieniach do wyboru – szarym bądź czarnym, co sprawia, że po zamontowaniu jest niemal niewidoczna.