ikony
 

4 powody, dla których warto zdecydować się na drewniane żaluzje


Drewniane żaluzje od lat są jednymi z najchętniej wybieranych na rynku. To wszechstronna, ponadczasowa i wyjątkowo estetyczna osłona okienna, która pod względem funkcjonalności nie ma sobie równych. Jeśli wciąż się wahasz i nie jesteś pewien, czy żaluzje drewniane są dobrą opcją, poniżej znajdziesz 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować gwarantujemy, że po lekturze naszego tekstu przekonasz się, że to model, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

 

1. Wyjątkowe właściwości naturalnego surowca

Do tworzenia żaluzji drewnianych wykorzystuje się wyselekcjonowane drewno lipy kanadyjskiej, określane także, jako drewno baswood. Ten rodzaj surowca od dawna znany jest i ceniony za swoje niezwykłe właściwości, wśród których można wymienić chociażby wyjątkową trwałość, odporność na zmienne czynniki panujące w pomieszczeniu, lekkość oraz antyelektrostatyczność.

Dla wzmocnienia naturalnych cech drewna baswood i maksymalnego wykorzystania jego właściwości, surowiec jeszcze przed wstępną obróbką sezonowany jest w optymalnych warunkach. Następnym krokiem jest profesjonalne przygotowanie poszczególnych elementów żaluzji oraz odpowiednia impregnacja, która podkreśla unikalny rysunek słojów, dodatkowo zabezpiecza drewno i pozwala zachować mu jego właściwości przez lata.

 Wspomnieliśmy już, że drewno baswood, z których zrobione są żaluzje drewniane jest antystatyczne – oznacza to, że na jego powierzchni praktycznie nie gromadzi się kurz, a dzięki temu - nie rozwijają roztocza. Jednocześnie samo drewno, jako surowiec w 100% pochodzący z natury, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby działać drażniąco na organizm lub powodować alergie. Z tego względu żaluzje drewniane są szczególnie polecane alergikom i wszystkim tym, którzy chcą zminimalizować ryzyko jej rozwinięcia się.

 

 

2. Precyzyjne  dopasowania żaluzji do stylu i charakteru Twojego wnętrza

Specyfika surowca wykorzystywanego do produkcji żaluzji drewnianych umożliwia stworzenie wielu atrakcyjnych wybarwień. Dzięki temu, żaluzje można precyzyjnie dopasować do koloru stolarki okiennej lub stylu panującego we wnętrzu. Pozwala to na stworzenie spójnej i konsekwentnej aranżacji okiennej i sprawia, że żaluzje stają się integralną częścią okna. Jednocześnie żaluzje drewniane dostępne są w dwóch szerokościach lameli, co ma duży wpływ na ostateczny charakter osłony. Żaluzje z lamelkami o szerokości 25 mm są bardziej subtelne i doskonale sprawdzą się jako osłona niewielkich i średniej wielkości okien. Z kolei lamele o szerokości 50mm to świetna opcja w przypadku okien panoramicznych i dużych przestrzeń. Żaluzje drewniane oferują także kilka sposobów montażu, co pozwala zamocować je zgodnie z Twoimi potrzebami czy specyfiką okna.


3. Ponadczasowe wzornictwo

Żaluzje drewniane od lat uznawane są za jedne z najbardziej efektownych i luksusowych osłon okiennych. Na taką opinię niewątpliwie ogromny wpływ ma wykorzystanie do ich produkcji drewna – szlachetnego i ponadczasowego surowca, którego wraz z upływem lat jeszcze bardziej zyskuje na wyglądzie. Nie bez znaczenia jest jednak wyjątkowa estetyka i minimalistyczna forma żaluzji drewnianych, która sprawia, że pasują do pomieszczeń utrzymanych w każdym stylu. Decydując się na zakup żaluzji drewnianych nie musisz się obawiać, że po remoncie czy zmianie wystroju ich wygląd przestanie pasować do nowej aranżacji. Te żaluzje to wszechstronna i niepoddająca się zmiennym trendom osłona okienna, która zawsze dotrzyma Ci kroku.

 


 4. Wszechstronność

Podstawowym zadaniem każdej osłony okiennej jest ochrona przed słońcem oraz zapewnienie mieszkańcom prywatności. Jednak konstrukcja żaluzji drewnianych pozwala także na szereg innych zastosowań, które sprawiają, że to multifunkcyjna i wyjątkowo wszechstronna osłona okienna. System operacyjny umieszczony w żaluzjach pozwala w łatwy i szybki sposób zmienić ustawienie względem siebie poszczególnych lamelek i precyzyjnie określić ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Lamele ustawione równolegle pozwalają na optymalne doświetlenie wnętrza i jednocześnie uniemożliwiają osobom postronnym dostrzeżenie tego, co dzieje się w środku. Analogicznie, ustawienie lameli pod kątem zmniejsza ilość światła, sprawiając, że w pomieszczeniu panuje klimatyczny półmrok. Z kolei ustawienie ich w pionie pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia i odgrodzenie się od hałasu i bodźców ze świata zewnętrznego. Jeśli jednak chcesz maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne lub po prostu umyć okna, system operacyjny umożliwia całkowite podniesienie żaluzji do góry i pełne odsłonienie okna.

I jeszcze jedno – żaluzje okienne stanowią doskonałą blokadę promieni słonecznych, dzięki czemu nie tylko zapewniają całkowite zaciemnienie wnętrza, ale także uniemożliwiają jego nadmierne nagrzewanie się. Rześkie, świeże i chłodne powietrze nawet wtedy, gdy za oknem żar leje się z nieba? Z żaluzjami drewnianymi to możliwe!