PLN
 

Wybieramy rolety do salonu cz.I


Wybór odpowiednich rolet do salonu to kluczowy element aranżacji, który wpływa nie tylko na estetykę, ale także na funkcjonalność i komfort użytkowania pomieszczenia. Ich wybór nie należy do najprostszych – z jednej strony duży wybór dostępnych na rynku typów i modeli rolet, z drugiej zaś – konieczność dopasowania ich funkcji do warunków panujących w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że rolety wewnętrzne stanowią swoiste dopełnienie aranżacji i maja niebagatelny wpływ na ostateczny wygląd wnętrza – dobrze dopasowane podkreślą jego wyjątkowy charakter, zaś nieodpowiednie – zniweczą cały włożony w aranżację trud. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat tego, jakie rolety warto wybrać do salonu, czym się kierować podczas zakupów i jakie opcje dostępne są obecnie na rynku. Zaczynamy!

 

Rolety wewnętrzne – jakie mamy opcje?

Zanim zaczniesz szukać rolet, które idealnie spełniają Twoje oczekiwania, warto sprawdzić dostępne na rynku opcje. Bo choć zasadniczo wszystkie rolety pełnią tę samą rolę, to jednak ich funkcje, a także sposób działania czy montażu różnią się między sobą w zależności od modelu. Dlatego poniżej znajdziesz listę większości rolet wewnętrznych dostępnych obecnie w sprzedaży wraz z ich krótką charakterystyką.

Rolety rzymskie są jednym z najbardziej popularnych wyborów, cenionych przede wszystkim za swój klasyczny i elegancki wygląd. Wykonane są z różnorodnych tkanin, które mogą być delikatne i półprzezroczyste, lub masywne i mięsiste, zapewniające niemal całkowite zaciemnienie. Charakterystyczną cechą rolet rzymskich jest przede wszystkim fakt, że po zwinięciu, materiał układa się w ozdobne i efektowne kaskady, które doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. W Karnix znajdziesz rolety rzymskie, wyposażone w różne systemu montażu, dzięki czemu możesz zamocować je do ramy okiennej, do ściany lub do sufitu.


 

Rolety plisowane, to z kolei rolety, które po złożeniu składają się w charakterystyczną harmonijkę. Montowane są one bezpośrednio przy szybie, przy ramie okna, co pozwala na dowolne ustawienie rolety na oknie. W zależności od potrzeb, mogą one zasłonić okno od góry lub dołu, tworząc efekt plisowanej zazdrostki. To szczególnie chętnie wybierany model rolety – doceniany przede wszystkim ze względu na ogromną funkcjonalność i szeroki wybór modeli. Wśród nich znajdziesz rolety pełniące funkcję zaciemniającą lub termoizolacyjną, a także rolety plisowane zaprojektowane z myślą o oknach dachowych i dużych przeszkleniach.


 

Rolety wolnowiszące to najbardziej klasyczna wersja rolet. Zaprojektowana z myślą o dużych przestrzeniach oraz oknach, w których montaż na ramie nie jest możliwy wyposażone są w systemy pozwalające zamocować je do ściany lub do sufitu. Szeroki wybór dostępnych materiałów oraz rodzajów tkanin w obrębie rolet wolnowiszących sprawia, że łatwo dopasować je do potrzeb i warunków panujących we wnętrzu. Zaciemniające, termoizolacyjne czy w wersji Dzień/Noc – sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających wnętrzach.


 

Innym popularnym rozwiązaniem są rolety w kasecie, które są montowane bezinwazyjnie bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu całość montażu jest szybka, nie wymaga wiercenia dziur ani niszczenia stolarki okiennej. Ich charakterystyczną cechą jest kaseta, która chroni materiał przed gromadzeniem się kurzu i zanieczyszczeń, gdy roleta jest zwinięta. Jednocześnie dzięki prowadzeniom bocznym roleta ściśle przylega do okna i nie faluje pod wpływem ruchu powietrza czy wiatru. Jednocześnie ten typ rolet również występuje w kilku różnych konfiguracjach oraz typach materiału co sprawia, że z łatwością można dopasować je do różnych potrzeb i panujących w pomieszczeniu warunków.

Rolety plisowane typu plaster miodu: Rolety plisowane typu plaster miodu są jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Zachowują pełną funkcjonalność tradycyjnych rolet plisowanych, jednak zastosowano w nich innowacyjny materiał o wielu unikalnych właściwościach. Te rolety, nazwane tak ze względu na unikalną strukturę przypominającą plaster miodu, są wyjątkowo funkcjonalne i estetyczne. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na efektywną izolację termiczną i akustyczną, co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie komfort i spokój w domu. Takie rolety są nie tylko praktyczne, ale także dodają wnętrzu elegancji i nowoczesnego charakteru.