PLN
 

Wymiana sznurka w rolecie - jak wymienić sznurek w rolecie?


23/3/2024   |   Autor: Karnix   |   Rolety - porady

Wymiana sznurka w rolecie - jak wymienić sznurek w rolecie?

Wymiana sznurka w rolecie to zadanie, które można wykonać samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami od producenta. Jeśli używasz rolet od Karnix i chcesz wymienić sznurek, czytaj dalej, a znajdziesz potrzebne informacje.

Spis treści

Wymiana sznurka w rolecie zewnętrznej – wskazówki

Rolety zewnętrzne natynkowe i podtynkowe najczęściej wyposażone są w specjalną linkę lub taśmę. Nawet w przypadku produktu najlepszej jakości może pojawić się potrzeba wymiany tego ważnego elementu. Jak zrobić to poprawnie? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Otwórz skrzynkę roletową i opuść pancerz rolety.
 2. Zdemontuj wieszaki, a następnie zdejmij obsadkę znajdującą się po drugiej stronie koła nawojowego.
 3. Usuń starą taśmę, a następnie wprowadź nową.
 4. Zamontuj ponownie wszystkie elementy na swoim miejscu.

Wymiana sznurka w rolecie zewnętrznej jest koniecznością najczęściej w wyniku niepoprawnego użytkowania produktu lub wadliwego montażu. Trzeba więc zadbać o to, aby unikać błędów. Jeśli masz nowe rolety i planujesz ich montaż, pamiętaj, aby zapoznać się wcześniej z instrukcją od producenta. Kontaktując się z obsługą klienta, otrzymasz też odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak wymienić sznurek w rolecie zewnętrznej.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach samodzielna naprawa rolet zewnętrznych jest trudnym zadaniem wymagających specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi. W takim przypadku kontakt z fachowcem okaże się najlepszą opcją.


Wymiana sznurka w rolecie kasetowej – instrukcja

Czeka Cię wymiana sznurka w rolecie kasetowej? Oto prosta instrukcja krok po kroku, dzięki której zrobisz to sprawnie i bez większego problemu:

 1. Zdejmij osłonę z okna i odkręć boczny element, aby wyjąć mechanizm.
 2. Wyjmij mechanizm razem z tkaniną.
 3. Zdejmij stary sznurek i nałóż nowy.
 4. Obracaj kołem za pomocą śrubokręta w taki sposób, aby łańcuszek wskoczył na odpowiednie miejsce.
 5. Wprowadź cały mechanizm do kasety.
 6. Zamknij osłonę i zamontuj roletę.

Jak przeciągnąć sznurek w rolecie wewnętrznej? Rób to ostrożnie. Zanim rozpoczniesz obracanie kołem za pomocą śrubokręta, przytrzymaj delikatnie łańcuszek.


Roleta Mini AQUA (żakardowa) Tan

Roleta Mini AQUA (żakardowa) Tan


36.06 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta Mini AQUA (żakardowa) Ginger

Roleta Mini AQUA (żakardowa) Ginger


36.06 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta Dzień Noc Zaciemniająca Mini BLACKNESS Umber

Roleta Dzień Noc Zaciemniająca Mini BLACKNESS Umber


90.30 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta bezinwazyjna mini pearl Mandarynka

Roleta bezinwazyjna mini pearl Mandarynka


21.80 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj


Wymiana sznurka w rolecie plisowanej – jak to zrobić?

Także rolety plisowane cieszą się popularnością. Również w tym przypadku mogą okazać się konieczne pewne naprawy. Jak wymienić sznurek w rolecie plisowanej? Oto, co należy zrobić:

 1. Zdejmij osłonę z okna.
 2. Wysuń zaślepki, a następnie odwiń sznurek z mechanizmu i wyjmij go.
 3. Odmierz nową linkę.
 4. Przełóż linkę na górnych uchwytach w taki sposób, aby była włożona w połowie.
 5. Chwyć zwisające końce linki i używając igły lub drucika, przewlecz je przez otwory materiału.
 6. Przełóż sznurek przez dolne uchwyty. 
 7. Zawieś rolety na oknie i przytnij nadmiar linki.
 8. Załóż listwy maskujące.

Chociaż wymiana sznurka w rolecie plisowanej nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem, wymaga skupienia. Jeśli nie masz pewności, czy dasz radę wykonać to samodzielnie i skutecznie, warto skorzystać z usług doświadczonego fachowca.

Trwałość, łatwy montaż, czy też możliwość zasłonięcia dowolnej części okna to najważniejsze zalety rolet plisowanych. Na stronie producenta znajdziesz filmiki instruktażowe, dzięki którym samodzielnie zamontujesz rolety.


Wymiana sznurka w rolecie rzymskiej – instrukcja

Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie przed słońcem i dodatkowo ważne są dla Ciebie walory estetyczne, strzałem w dziesiątkę może okazać się roleta rzymska. Także w tym przypadku po pewnym czasie użytkowania przyjdzie czas na wykonanie zadania jakim jest wymiana sznurka w rolecie. Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Odkręć mechanizm napędowy i zwolnij stary sznurek.
 2. Załóż nowy sznurek na zwijacz i zamontuj zgodnie z instrukcją producenta.
 3. Wykonaj test, aby upewnić się, że sznurek działa w odpowiedni sposób.

Jak założyć sznurek do rolety rzymskiej? Trzeba włożyć go do kasetki i prowadnic bocznych, a następnie odpowiednio naciągnąć. Można zrobić to za pomocą narzędzia jakim jest napinacz łańcuszka do rolet. Ten niewielki element kupisz w każdym sklepie posiadającym w swojej ofercie rolety i akcesoria do ich obsługi.


Roleta bezinwazyjna mini pearl Ecri

Roleta bezinwazyjna mini pearl Ecri


21.80 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta Dzień Noc Mini NATURE Latte

Roleta Dzień Noc Mini NATURE Latte


64.05 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta Mini AQUA (żakardowa) Light Green

Roleta Mini AQUA (żakardowa) Light Green


36.06 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta Mini AQUA (żakardowa) Tan

Roleta Mini AQUA (żakardowa) Tan


36.06 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj


Jak wymienić łańcuszek w rolecie? Sprawdź nasze porady

Także rolety obsługiwane za pomocą łańcuszka mogą spełnić Twoje oczekiwania. Jak wymienić ten element? Oto nasze wskazówki:

 1. Otwórz obudowę mechanizmu.
 2. Zdejmij zniszczony sznurek.
 3. Nałóż nowy łańcuszek na zębatkę, a następnie za pomocą śrubokręta obracaj kołem tak długo, aż ułoży się w odpowiedni sposób.
 4. Zamknij obudowę i zawieś roletę na okno.

Wiesz już, jak wymienić łańcuszek w rolecie. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest to konieczne. Czasami łańcuszek jest po prostu rozpięty, co można szybko i łatwo naprawić. W takiej sytuacji wystarczy ponownie połączyć rozdzielone części łańcuszka za pomocą złączki.


Wymiana sznurka w rolecie – o tym warto pamiętać

Wymiana sznurka w rolecie to zadanie, do którego warto przygotować się w odpowiedni sposób. Przede wszystkim pamiętaj, że należy zapoznać się ze wskazówkami od producenta, a także dowiedzieć się, z jakich elementów składa się roleta. Dzięki temu wymiana sznurka przebiegnie sprawniej, a efekty będą zadowalające. Niezależnie od tego, czy czeka Cię wymiana łańcuszka w rolecie kasetowej, czy wolnowiszącej, ważna jest jakość nowego elementu. Jeśli zaopatrzysz się w sklepie, który ma w swojej ofercie solidne produkty, na pewno się nie zawiedziesz. Co jeszcze jest ważne? Trzeba pamiętać, że chociaż odpowiedź na pytanie jak wymienić sznurek w rolecie można znaleźć szybko i bez problemu, wykonanie tego zadania wymaga pewnych umiejętności i skupienia. Jeśli tego rodzaju prace nie są Twoją mocną stroną, warto powierzyć je profesjonaliście. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak należy, a po wymianie roleta będzie dobrze spełniała swoją funkcję. Z fachowcem warto skontaktować się także w przypadku wątpliwości dotyczących tego, co jest powodem niepoprawnego działania produktu. Trzeba bowiem pamiętać, że samodzielna naprawa rolety nie zawsze jest możliwa.

Wymiana sznurka w rolecie kasetowej? A może naprawa rolety wolnowiszącej? Niezależnie od tego, jakie rolety masz w swoim domu, pamiętaj, że możesz się z nami skontaktować, a podpowiemy Ci, jak możesz naprawić usterkę.

Więcej podobnych artykułów