Rolety zewnętrzne + moskitiery = rozwiązanie na każdą porę roku
09/2/2024 | Autor: Karnix | Rolety zewnętrzne - porady
Rolety zewnętrze to rozwiązanie, które wydaje się nie mieć wad ? znakomicie spisują się bowiem jako ochrona antywłamaniowa, doskonale poprawiają efektywność energetyczną budynku, stanowią barierę akustyczną i pozwalają skutecznie odgrodzić się od bodźców ze świata zewnętrznego. Lista ich zalet jest wyjątkowo długa, nic więc dziwnego, że coraz częściej wykorzystywane są jako kompleksowa i wszechstronna osłona okienna.
Spis treści
Jednak zupełnie nowym i dodatkowo zwiększającym funkcjonalność rolet zewnętrznych jest rozwiązanie, które jest stosunkowo krótko na rynku – rolety zewnętrzne z zintegrowaną moskitierą, które pozwala skutecznie ochronić wnętrze domu także przed uciążliwymi owadami. Sprawdź jakie korzyści niesie za sobą montaż rolet zewnętrznych z moskitierami i ciesz się maksymalnym komfortem we własnym domu!
Zalety rolet zewnętrznych
Montaż rolet zewnętrznych, niezależnie od tego czy są to tradycyjne rolety natynkowe, czy rolety podtynkowe, niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. To osłony, które skutecznie zabezpieczają wnętrze domu przed przegrzewaniem się latem i wiosną oraz utratą ciepła zimą. W praktyce oznacza to mniejsze wydatki na mechaniczne chłodzenie pomieszczeń za pomocą klimatyzatora lub wiatraka w upalne miesiące oraz znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Wszechstronne działanie rolet zewnętrznych w tym zakresie wynika przede wszystkim z ich konstrukcji – pomiędzy aluminiowym pancerzem rolety a powierzchnią okna wytwarza się bowiem specjalna poduszka powietrzna, działająca jak izolator.
Powietrze uniemożliwia ciepłu wydostanie się na zewnątrz (zimą) oraz zatrzymuje nagrzane powietrze oraz promienie słoneczne, zapobiegając nadmiernemu nagrzaniu się wnętrza (lato). Jednocześnie pancerz rolety sam w sobie pochłania promienie słoneczne, blokując je zanim dotrą do szyby. Dzięki temu, nawet gdy na zewnątrz panuje trudny do zniesienia upał, wnętrze domu może pozostać chłodne i rześkie. Szacuje się, że rolety zewnętrzne pozwalają zredukować straty ciepła przez okna o około 55% w sezonie grzewczym oraz w znacznym stopniu ograniczyć korzystanie z wiatraków i klimatyzacji w sezonie zimowym.
Wspomnieliśmy także, że rolety zewnętrze doskonale sprawdzają się jako bariera antywłamaniowa – z jednej strony chroni bowiem szybę i okno przed sforsowaniem, z drugiej zaś wykonany z wysokiej klasy aluminium pancerz odporny jest na solidne uderzenia i próby mechanicznego sforsowania. Wszystko to sprawia, że okna jako najłatwiejsze do sforsowania przez potencjalnych włamywaczy są kompleksowo zabezpieczone.
Konstrukcja rolet zewnętrznych pozwala także na całkowite zaciemnienie pomieszczenia niezależnie od pory dnia oraz wygłuszenie wnętrza domu i odcięcie od dźwięków z zewnątrz. Ich montaż pozwala znacznie obniżyć poziom hałasu w domu, co jest szczególnie istotne w miejscach, w których jego natężenie jest znaczne.
Rolety zewnętrzne zintegrowane z moskitierą
Rolety zewnętrze zintegrowane z moskitierą to stosunkowo nowe rozwiązanie, zyskujące jednak coraz większą popularność. Do opisanych bowiem wyżej zalet rolet zewnętrznych można dopisać jeszcze jedną – skuteczną, bezpieczną i całkowicie bezinwazyjną ochronę przed uciążliwymi insektami. Rolety zewnętrzne z wbudowaną moskitierą zachowują wszystkie swoje właściwości, a przy tym pozwalają skutecznie zabezpieczyć wnętrze domu przed owadami, zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz pyłkami roślin. Zintegrowany system sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie i spójnie, tworząc konsekwentną i wszechstronną osłonę okienną.
Moskitiery wbudowane w rolety zewnętrzne wykonane są w solidnej i wytrzymałej siatki z włókna szklanego, wyposażonej w tysiące niewielkich oczek, przez które nie prześlizgnie się żaden owad. Stosowanie moskitier jest szczególnie dobrym rozwiązaniem także w przypadku alergików oraz małych dzieci – ich innowacyjna budowa zatrzymuje także pyłki roślin, uniemożliwiając dostanie się do wnętrza oraz niweluje konieczność korzystania ze szkodliwych preparatów biobójczych.