ikony
 

Rolety wolnowiszące - wyjątkowe rozwiązanie dla wymagających


Jesteś właścicielem dużych przeszkleń lub przestrzennych okien i szukasz osłony, która umożliwi ich całkowite zasłonięcie? A może potrzebujesz rolety, która umożliwi Ci zasłonięcie kilku okien jednocześnie, bez konieczności montowania osobnych rolet na każdym skrzydle? Rolety wolnowiszące to rozwiązanie, które pozwoli Ci na stworzenie kompleksowej dekoracji okna i zasłonięcie całej jego powierzchni. Dzięki systemowi umożliwiającemu montowanie rolet bezpośrednio do ściany, sufitu lub wnęki okiennej, stworzenie skutecznej ochrony przed promieniami słonecznymi, wścibskimi spojrzeniami przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowego efektu dekoracyjnego jeszcze nigdy nie było tak proste! Ponadczasowe wzornictwo i klasyczna forma rolet wolnowiszących sprawiają, że ten typ osłon stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zasłon, a szeroki wybór dostępnych tkanin umożliwi Ci stworzenie efektu idealnie dopasowanego do charakteru Twojego wnętrza.

 

Rolety wolnowiszące – jak to działa?

Rolety w systemie wolnowiszącym to swobodnie opadające na wnękę okienną rolety, które charakteryzują się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale także dające wiele możliwości aranżacyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet bezinwazyjnych, plisów czy rolet w kasecie, ich konstrukcja umożliwia zasłonięcie całej wnęki a nie tylko samego ona. Jednocześnie ten typ rolet nie przylega bezpośrednio do szyby co pozwala na ciekawą i nowoczesną aranżację okna. Wyposażenie w nowoczesny system montażowy, umożliwia przymocowanie ich bezpośrednio do ściany lub sufitu i maksymalne wykorzystanie przestrzeni parapetu. Dzięki temu, że elementy konstrukcyjne rolet wolnowiszących nie są zamocowane na ramie okiennej, w żaden sposób nie ograniczają ruchomości skrzydła, a całkowite zwinięcie rolety umożliwia pełne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego.

 

Rolety Wolnowsziszące

 

Klasyczne rolety wolnowiszące – więcej, niż osłona okna

Istotną cechą rolet wolnowiszących jest szeroka gama wykorzystanych do ich tworzenia materiałów, z których każdy spełnia różne funkcje. Wśród dostępnych modeli znajdziesz zarówno rolety umożliwiające osiągnięcie subtelnego, półtransparentnego efektu, jak i całkowitego zaciemnienia. Dzięki temu możesz dopasować charakter rolety idealnie dopasowany do Twojego stylu, oczekiwań czy stylu życia. Jednym z najchętniej wybieranych typów klasycznych rolet wolnowiszących są rolety Dzień/Noc, które umożliwiają płynną regulację natężenia światła dostającego się do pomieszczenia. Ich innowacyjna forma i naprzemiennie rozmieszczone pasy pozwalają na wpuszczenie do wnętrza dokładnie tyle światła ile chcesz, niezależnie od pory dnia. Gładkie i jasne rolety wolnowiszące chętnie wykorzystywane są także jako ekran projekcyjny, będący atrakcyjną alternatywną dla tradycyjnego telewizora. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym efekcie dekoracyjnym – zdecyduj się na tkaninę żakardową, która świetnie zaciemniają pomieszczenie, a przy tym zapewniają wyjątkowy efekt dekoracyjny.

 

Rolety Wolnowiszące Dzień Noc

 

Dodatkowe funkcje

Klasyczne rolety wolnowiszące nie bez powodu są jednymi z najchętniej wybieranych osłon okiennych – są wyjątkowo trwałe, łatwe w obsłudze i montażu, a przy tym dają duże możliwości aranżacyjne. Ich minimalistyczne wzornictwo sprawia, że doskonale odnajdą się w nowoczesnym wnętrzu, choć z powodzeniem można je wykorzystać w pomieszczeniu utrzymanym w każdym stylu. Co ważne, komponenty wykorzystanie do produkcji rolet wolnowiszących są wysokiej jakości, co sprawia, że to osłona okienna, która będzie służyła przez lata. Decydując się na zakup tego typu rolet warto wybierać modele sprawdzonych producentów, którzy oferują doskonałą jakość zarówno w kwestii tkanin, jak i elementów montażowych oraz szereg dodatkowych funkcji ułatwiających obsługę rolet. Mechanizm wyposażony w system MultiStop, ruchoma głowica mechanizmu czy umieszczone w dolnej części rolet, dodatkowe obciążenie, to udogodnienia, które mają duży wpływ na płynne zwijanie i rozwijanie rolety oraz jej funkcjonalność.

 

Roleta Dzień Noc