ikony
 

Rolety wolnowiszące - porównanie dostępnych opcji cz.II


Przedstawiamy drugą część wpisu dotyczącego rolet wolnowiszących, w których porównujemy dostępne na rynku opcje. Bo choć poszczególne modele wyposażone są w podobne mechanizmy i działają na tej samej zasadzie, to jednak różni je materiał. A tkanina, z której wykonano roletę to jeden z najważniejszych parametrów, który znacząco wpływa na funkcjonalność. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupem wymarzonej rolety zastanowić się, jakie właściwie będzie spełniać zadanie. W poprzednim wpisie skupiliśmy się przede wszystkim na gładkich tkaninach oraz modelach łączących w sobie zalety rolet wolnowiszących i rolet Dzień/Noc. Dziś pora na tkaniny do zadań specjalnych, oto one!

 

Rolety z tkaniny BLACOUT

Rolety wolnowiszące wykonane z tkaniny BLACKOUT to model, który docenią przede wszystkim osoby, które latem zmagają się ze zbyt ostrym światłem słonecznym i znacznym nagrzewaniem się pomieszczenia. Materiał BLACKOUT charakteryzuje się specjalnym, gęstym splotem, który jednostronnie pokryty jest gumą, dzięki czemu oferuje 100% zaciemnienia. Rolety wolnowiszące wykonane z tkaniny BLACKOUT to świetna opcja, jeśli potrzebujesz osłony okiennej, która całkowicie osłoni Cię od naturalnego światła słonecznego, światła emitowanego przez lampy uliczne czy reflektory samochodów. Jednym zdaniem – stuprocentowa ciemność, niezależnie od pory dnia!

Podgumowanie zastosowane w roletach wolnowiszących z tkaniny BLACKOUT ma jeszcze jedną, unikatową funkcję – dzięki temu, że całkowicie blokuje dostęp promieni słonecznych do wnętrza, uniemożliwia im także jego nadmierne nagrzewanie. A to z kolei przekłada się na chłodne i rześkie powietrze, nawet w samym środku upalnego lata!

Rolety wolnowiszące wykonane z tkaniny zaciemniającej składają się jednak w całości z jednorodnego kawałka materiału, co oznacza, że dla uzyskania maksymalnego efektu np. termicznego rolety powinny być w całości opuszczone. By wykorzystać potencjał światła naturalnego, należy całkowicie podnieść rolety. To z kolei może okazać się mało funkcjonalnie w przypadku pomieszczeń, w którym światło słoneczne jest niezbędne do funkcjonowania. Z tego względu rolety wolnowiszące z tkaniny BLACKOUT są szczególnie polecane jako osłona okienna do sypialni, pokoju dziecka i mocno nasłonecznionych pomieszczeń lub jako element towarzyszący tradycyjnym firanom.

 

 

Rolety z tkaniny BLACKNESS

Jeśli jednak zależy Ci na możliwości całkowitego zaciemnienia wnętrza i jednoczesnym korzystaniu z dobrodziejstw naturalnego światła słonecznego, w Karnix mamy sposób także na to! Rolety wykorzystujące tkaninę BLACKNESS to opcja, która w idealnej harmonii łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w roletach 100% zaciemniających i roletach typu Dzień/Noc.

W tym typie rolet, podobnie jak w typowych roletach Dzień/Noc, pasy wykonane z transparentnej siateczki są ułożone naprzemiennie z pasami z tkaniny. Sekretem jest jednak jej splot – gęsty, zwarty i znacznie ograniczający ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Dzięki prostej i intuicyjnej regulacji możesz precyzyjnie regulować natężenie światła słonecznego za dnia, a kiedy przyjdzie Ci na to ochota – także całkowicie zaciemnić wnętrze. Jednocześnie, ten typ rolet pozwala w pełni wykorzystać naturalne światło słoneczne oraz zapewnia pełnię prywatności.

 

 

Rolety wolnowiszące z tkaniny AQUA I BASMATI

Rolety wykonane z powyższych tkanin to opcja, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nietypowych i oryginalnych rozwiązań. Charakterystyczną cechą zarówno tkaniny AQUA, jak i tkaniny BASMATI jest finezyjna struktura, która nadaje całości niepowtarzalnego uroku. Strukturalna faktura doskonale komponuje się z gładkimi ścianami i powierzchniami, pozwalając stworzyć spektakularny efekt końcowy. Na szczególną uwagę zasługuje szczególnie tkanina BASMATI, która dzięki wykorzystanemu materiałowi delikatnie mieni się w świetle i rozprasza promienie słoneczne.