ikony
 

Rolety wolnowiszące - porównanie dostępnych opcji cz.I


Rolety wolnowiszące to jedne z najbardziej funkcjonalnych i wszechstronnych osłon okiennych. Dzięki montażowi umożliwiającemu zamontowanie ich zarówno do sufitu, jak i wnęki okiennej można zasłonić duże przeszklenia oraz uzyskać wyjątkowo efektowny rezultat. Rolet wolnowiszących jest jednak na rynku wyjątkowo dużo i choć wszystkie działają na podobnych zasadach, to wykorzystany materiał oferuje różnorodne funkcje. Dlatego dziś przyjrzymy się wszystkim opcjom i sprawdzimy, która z nich najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

 

Rolety wolnowiszące tkanina PEARL

Rolety wolnowiszące wykorzystujące tę tkaninę to najpopularniejszy i najbardziej podstawowy typ tkaniny. Charakteryzuje się subtelnym, perłowym połyskiem, którego pełny efekt widać w czasie pełnego nasłonecznienia – wówczas tkanina delikatnie rozprasza światło, optymalnie doświetlając wnętrze i jednocześnie niwelując efekt olśnienia. Ten typ rolet jest delikatnie transparentny, dzięki czemu ogranicza przepływ promieni słonecznych i jednocześnie nie zaciemnia zbyt mocno pomieszczenia. Rolety wolnowiszące wykorzystujące tkaninę Pearl doskonale sprawdzą się w mocno nasłonecznionych wnętrzach, w których konieczne jest ograniczenie ilości promieni słonecznych przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej jasności. Ogromną zaletą tkaniny jest fakt, że zapewnia pełnię prywatności i uniemożliwia osobom postronnym dostrzeżenie co dzieje się wewnątrz, przy zachowaniu optymalnego poziomu nasłonecznienia.

Rolety wolnowiszące z tkaniny Pearl wyposażone zostały w uniwersalny, dwustronny mechanizm łańcuszkowy z ruchomą głowicą oraz obciążnikami. Dzięki temu pozwala na płynne i komfortowe sterowanie roletą oraz zabezpiecza łańcuszek przed przypadkowym zerwaniem. Uniwersalność formy i mnogość kolorów pozwalają precyzyjnie dopasować ich charakter do stylu każdego wnętrza.

 

 

Rolety wolnowiszące tkanina PROMO, NATURE, EXCLUSIVE

To model, który w idealnej harmonii łączy wszystkie zalety rolet wolnowiszących z właściwościami tkaniny typu Dzień/Noc. Dzięki ułożonym naprzemiennie pasom z transparentnego i zaciemniającego materiału, rolety tego typu pozwalają w pełni kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła i precyzyjnie dopasowywać ją do potrzeb. Jednocześnie rolety wolnowiszące wykorzystujące te tkaniny doskonale chronią przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, umożliwiając jednocześnie optymalne doświetlenie wnętrza, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych firan.

Poszczególne tkaniny z tej serii różnią się między sobą stylem wykończenia. Tkania PROMO to gładka, jednolita tkanina, której uniwersalny charakter świetnie sprawdzi się w każdym stylu. Żywe, nasycone kolory i gładka faktura sprawiają, że nadaje całości ponadczasowego i niepowtarzalnego stylu.

Rolety wolnowiszące z tkaniny NATURE to propozycja dla osób, które cenią naturę i inspirowane nią rozwiązania. Dzięki fakturze nawiązującej do naturalnych surowców, rolety tego typu doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu boho, scandi oraz eko. Również paleta kolorów w roletach wolnowiszących z tkaniny NATURE inspirowana jest kolorami ziemi – brązy, szarości i beże idealnie podkreślą charakter Twojego wnętrza.

 

 

Rolety wolnowiszące z tkaniny EXCLUSIVE to z kolei tkanina o półtransparentnym wykończeniu, zapewniająca około 50% przepuszczalności. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach, które z jednej strony wymagają zapewnienia prywatności, z drugiej zaś ograniczenia dopływu promieni słonecznych. Strukturalna tkanina zaciemniająca oferuje wyjątkowo elegancki efekt, dlatego ten typ rolety jest szczególnie polecany w przypadku wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym i glamour. Paleta stonowanych i ponadczasowych odcieni doskonale podkreśla luksusowy charakter wnętrza.

Każda z wymienionych wyżej rolet wolnowiszących wyposażona została w specjalnie zaprojektowany mechanizm, dwustronny mechanizm ułatwiający precyzyjne ustawianie względem siebie poszczególnych pasów. Dzięki ruchomej głowicy oraz obciążnikom, sterowanie roletą jest łatwe, intuicyjne i komfortowe.