ikony
 

Plisy termoizolacyjne - funkcjonalność bez kompromisów


Pierwsza fala upałów za nami – a to dopiero początek lata. I choć większość z Was zapewne z utęsknieniem czekała na wysokie temperatury i beztroski czas, jaki się z nimi wiąże to jednak jedno nie ulega wątpliwości – po całym dniu spędzonym w upale, przyjemnie jest wrócić do chłodnego, zacienionego wnętrza, w którym można będzie nieco odetchnąć. Chyba, że w domu jest równie gorąco, co na zewnątrz, a otwarcie okien niewiele daje. Brzmi znajomo? Na szczęście w Karnix mamy na to sposób – szybki, intuicyjny w obsłudze, mało inwazyjny i niezwykle praktyczny. Plisy termoizolacyjne Karnix, bo to o nich mowa, to rozwiązanie które jest nie tylko wyjątkowo funkcjonalne i zapewnia ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza, ale także pozwoli stworzyć stylową aranżację okna. Poznaj je bliżej!

 

Plisy termoizolacyjne – jak to działa?

Rolety plisowane termoizolacyjne Premium Thermo to produkt, którego konstrukcja oparta jest na klasycznych roletach plisowanych. Charakterystyczna, harmonijkowa budowa, mocowanie pozwalające umieścić roletę bezpośrednio przy tafli szyby oraz prosty i intuicyjny montaż to główne cechy obu modeli. Tym jednak, co różni plisy Premium Thermo jest materiał, jaki wykorzystano do ich produkcji. Specjalistyczna tkanina plisów termoizolacyjnych po zewnętrznej stronie została bowiem pokryta warstwą aluminium, które znane jest ze swoich właściwości odbijających światło. Dzięki lśniącej powierzchni rolety plisowanej, promienie słoneczne zostają od niej odbite, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie dopływu ciepłego powietrza i w efekcie – nagrzewania wnętrza. Warto jednak wspomnieć, że to nie jedyna właściwość termoizolacyjna rolet plisowanych Premium Thermo, bowiem ich działanie jest dwutorowe – równie skutecznie zapobiegają one uciekaniu ciepłego powietrza z domu, ograniczając straty ciepła w sezonie grzewczym. Jeśli podczas upałów stosujemy w pomieszczeniu klimatyzator, skuteczność rolet termoizolacyjnych jest jeszcze większa – z jednej strony zapobiegają nagrzewaniu się wnętrza, z drugiej zaś – ograniczają „uciekanie” chłodnego powietrza.

 

 

Innowacyjna konstrukcja i wyjątkowy styl

Właściwości termoizolacyjne to główna cecha sprawiająca, że rolety Thermo cieszą się tak dużą popularnością, jednak nie jedyna. Ich niekwestionowaną zaletą jest innowacyjna konstrukcja, która pozwala na maksymalne dopasowanie do okna, zapewnia odpowiednią sztywność oraz intuicyjną obsługę. Zacznijmy jednak od początku, czyli aluminiowych profili, których zadaniem jest zapewnienie rolecie odpowiedniej sztywności – dzięki temu roleta ściśle przylega do powierzchni szyby – nie odkształcając się i nie unosząc pod wpływem wiatru. Kolejną rzeczą jest innowacyjny system zatrzasków montażowych, który umożliwia szybki i łatwy montaż na praktycznie każdym typie okna. Istotnym elementem systemu są zatrzaski o zróżnicowanym kącie nachylenia, pozwalające na pełne dopasowanie do kształtu listwy przyszybowej. Dodatkowym atutem są także dystanse, zapewniające prawidłową pracę rolety i niwelujące ryzyko jej niepoprawnego zamontowania.

 

 

Rolety termoizolacyjne Karnix wyposażone są także w regulowany zatrzask, dedykowany przede wszystkim oknom z nieregularną listwą przyszybową – dzięki pełnej regulacji kąta nachylenia możliwe jest zamocowanie rolety także w trudno dostępnych miejscach. Istotnym elementem konstrukcji rolet Premium Thermo jest także sznurek wyposażony w specjalnie zaprojektowane uchwyty pozwalające na regulację siły naciągu – dzięki temu możesz precyzyjnie dopasować kształt rolety do swoich oczekiwań.

Nie sposób pominąć także faktu, że rolety plisowane termoizolacyjne to także wyjątkowy i efektowny sposób na aranżację okienną. Charakterystyczny, plisowany kształt doskonale komponuje się z każdym typem wystroju – od klasycznego, przez nowoczesne, na minimalistycznych kończąc. Dzięki wyposażeniu plisów w listwę markującą profil górna jego część jest całkowicie chroniona przez zabrudzeniami i osadzaniem się kurzu, dzięki czemu całość prezentuje się estetycznie nawet po kilku latach użytkowania. Istotną kwestią jest także szeroka gama kolorystyczna dostępnych profili, pozwalająca precyzyjnie dopasować odcień tego element do koloru okna plastikowego lub stolarki okiennej.