PLN
 

Montaż rolet plisowanych - jak zamontować plisy w oknie?


W tym artykule opowiemy Ci, jak wygląda montaż rolet plisowanych. Dowiesz się zarówno, w jaki sposób dobrać odpowiedni jej rozmiar, jak i w jaki sposób zamocować na stałe produkt. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, z pewnością uda Ci się w prosty i komfortowy sposób wykonać całą pracę. Nie będziesz musiał również specjalnie zamawiać fachowca.


Montaż rolety plisowanej — dobór odpowiedniego rozmiaru

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zamontować plisy w oknie, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak prawidłowo dobrać jej rozmiar. Szerokość plisy powinna być większa o ok. 3 do 6 centymetrów od szerokości szyby. Długość natomiast powinna być zbliżona do wysokości skrzydła okna. Jeżeli więc interesuje Cię montaż rolety plisowanej, koniecznie powinieneś zmierzyć swoje okno.


Montaż rolet plisowanych — mocowanie zasłony

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu mechanizmowi możliwe jest dopasowanie plisy do większości typów okien. Montaż plisy okiennej rozpoczyna się od zawieszenia wieszaków bezpośrednio na ramę. Nie wymaga to wiercenia w niej otworów. W rolkę wieszaka trzeba wsunąć sznurek montażowy, a następnie trzeba naciągnąć go, obracając rolką ok. 4 razy wokół własnej osi. Dla każdego z mechanizmów należy powtórzyć tę czynność czterokrotnie. Na końcu montaż plisy na ramie okna polega na usunięciu zabezpieczeń. Można wtedy cieszyć się już estetycznym i funkcjonalnym produktem.


Dlaczego prawidłowy montaż rolet plisowanych jest ważny?

Prawidłowy montaż rolet plisowanych jest niezwykle ważny z kilku powodów:

  • estetyka,

  • funkcjonalność,

  • trwałość zasłony,

  • bezpieczeństwo użytkowania,

  • oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Jeżeli wiesz, jak zamontować plisy bezinwazyjne prawidłowo, możesz cieszyć się schludnym i estetycznym pomieszczeniem. Na zasłonie nie znajdziesz wtedy żadnych fałd. Gdy roleta jest dobrze zamontowana, działa sprawnie i efektywnie chroni przed światłem oraz zapewnia prywatność. Jeśli zostanie źle zamontowana, może nie zasłaniać okna w całości lub może pojawić się problem z przesuwaniem się w górę i w dół. Rolety plisowane, które zostały prawidłowo zamontowane, mają raczej dłuższą żywotność. Nieprawidłowo zamocowane plisy mogą być natomiast bardziej podatne na zużycie oraz uszkodzenia. 

Wiedza o tym, jak zamontować rolety plisowane ma również wpływ na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dobrze wykonana praca gwarantuje bowiem, że unikniesz konieczności poprawek w przyszłości. 


Montaż plisy — samodzielnie czy z fachowcem?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować roletę plisowaną, być może zastanawiałeś się, czy nie wybrać do tej usługi fachowca. Na szczęście nie jest to konieczne. Specjaliści odpowiedzialni za montowanie zasłon na okna pobierają przecież opłaty za wykonaną pracę. W wielu przypadkach samodzielna instalacja jest lepszym rozwiązaniem.

Za sprawą możliwości bezinwazyjnego montażu plisy instalacja zasłon wcale nie musi być więc dla Ciebie sporym problemem. Postępując natomiast zgodnie z opisanymi przez nas krokami, masz gwarancję, że montaż plisy zapewni jej wiele lat trwałości. Pamiętaj również o tym, że jeśli coś jest dla Ciebie nie jasne, a interesuje Cię samodzielny montaż plisy, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Powiedz tylko, że interesują Cię rolety plisowane, montaż ich bądź też masz jeszcze inne pytania dotyczące produktów. 


Montaż rolety plisowanej a jej czyszczenie

Wiesz już, jak wygląda roleta plisowana, montaż jej, a także jak istotne jest prawidłowe wykonanie tej pracy. Powiązane z mocowaniem zasłony jest również jej czyszczenie. Plisy wymagają bowiem regularnego czyszczenia. Dobrą informacją jest jednak to, że utrzymanie ich w czystości jest stosunkowo proste. W przypadku natomiast poważniejszych zabrudzeń w każdej chwili można je zdjąć i uprać ręcznie, stosując określone metody oraz środki.

Do czyszczenia rolet można używać na przykład miękkiej szczoteczki, ściereczki do kurzu lub miotełki. W trakcie sprzątania warto zwrócić uwagę na czyszczenie powierzchni przy dolnych listwach oraz na zgięciach materiału. W przypadku natomiast zaplamienia tkaniny rolety plisowane można zdjąć i uprać ręcznie, stosując delikatne detergenty i myjąc w temperaturze około trzydziestu stopni Celsjusza.

Wiesz już, jak zamontować rolety. Poznałeś także podstawowe informacje na temat ich czyszczenia. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji zakupowej zmierzyć swoje okno i dobrać odpowiedni rozmiar zasłony. Jeżeli wiesz, jak zamontować rolety plisy oraz czym się kierować w trakcie podejmowania decyzji zakupowej, pamiętaj także o wyborze odpowiedniego sklepu internetowego. Dla przykładu kupując u nas, wybierasz wysokiej klasy wyroby bezpośrednio od producenta.