ikony
 

Karnisze apartamentowe - czym różnią się od zwykłych i do jakich wnętrz pasują


Karnisze Apartamentowe - Design i Funkcjonalność

Karnisze apartamentowe to wciąż stosunkowo egzotyczne rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje jednak coraz większe grono zwolenników. Są wyjątkowo efektowne i ozdobne, a przy tym zachwycają funkcjonalnością – początkowo wykorzystywane przede wszystkim w hotelach i wysokobudżetowych aranżacjach, dziś coraz częściej goszczą także w prywatnych wnętrzach. Na ich popularność składają się przede wszystkim dwa aspekty – po pierwsze, karnisz apartamentowy pojedynczy, dzięki swojej formie wyglądają jak zintegrowana, luksusowa zabudowa okna, z drugiej – jego budowa pozwala na całkowite odsłonięcie okna, bez blokowania tkaniny o wsporniki. Jak to możliwe?


 

Kilka słów o budowie karniszy apartamentowych.

Z pewnością wiesz, ze tradycyjne karnisze wymagają zamontowania specjalnych wsporników: dwóch lub trzech, w zależności od długości. I choć to popularne i efektowne rozwiązanie, to jednak wsporniki blokują ruch tkaniny uniemożliwiając przesuwanie jej na całej długości karnisza. W większości mieszkań nie jest to problemem, bowiem zakres ruchu jaki umożliwiają tradycyjne karnisze jest w zupełności wystarczający. Jednak we wnętrzach, w których chcemy maksymalnie wykorzystać światło słoneczne i mieć możliwość całkowitego odsłonięcia okna, blokujące wsporniki mogą stanowić problem. I tu właśnie wkraczają do akcji karnisze apartamentowe, których innowacyjny system mocowania uniemożliwia blokowanie się tkaniny. Jak to możliwe? 

Karnisze apartamentowe sufitowe wyposażono w specjalne, bezkolizyjne wsporniki, które montuje się do sufitu, choć producent umożliwia także zamocowanie takich karniszy na ścianie (trzeba wówczas wybrac wersję karnisza ściennego). Niemniej, po zamontowaniu i połączeniu z prostokątną listwą, powstaje jednolita szyna wewnątrz której umieszczone są tradycyjne agrafki bądź żabki. Dzięki temu, że tkanina umocowana jest wewnątrz listwy, a nie jak w tradycyjnym karniszu – na drążku, wsporniki nie mają z nią bezpośredniego kontaktu i nie są w stanie jej zablokować. I tu jeszcze jedna ważna rzecz – mocowanie wykorzystujące wsporniki sufitowe jest znacznie bardziej wytrzymałe, niż w przypadku mocowania ściennego w tradycyjnych karniszach. Dzięki temu może udźwignąć większy ciężar i umożliwia tworzenie wielowarstwowych aranżacji okiennych. 

 

Karnisze apartamentowe – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Karnisze apartamentowe podwójne jest to wyjątkowo efektowne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przestronnych i wysokich pomieszczeniach wyposażonych w dużą powierzchnię okienną. Stanowią istotny element dekoracyjny w aranżacji okna i przyciągają wzrok, dlatego warto odpowiednio dobrać je do charakteru pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że karnisze apartamentowi nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach z obniżonym sufitem – będą bowiem optycznie przytłaczać pomieszczenie i sprawiać wrażenie zbyt dominujących.

Karnisze apartamentowe najczęściej wykonane są z aluminium, co wpływa nie tylko na ich większą trwałość, ale także na walory estetyczne. Dzięki chromowanemu, matowemu wykończeniu doskonale sprawdzą się jako element dekoracji okiennej we wszystkich wnętrzach urządzonych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Dzięki prostej i geometrycznej formie, karnisz apartamentowy świetnie komponuje się ze współczesnymi meblami i dodatkami, tworząc spójną i konsekwentną całość. Dlatego, jeśli Twoje wnętrze utrzymane jest w stylu skandynawskim, nowoczesnym lub minimalistycznym – tego typu karnisze będą stanowiły jego stylowe dopełnienie.

Dla klasycznie urządzonych pomieszczeń, w których dominują drewniane elementy, powstały z kolei karnisze apartamentowe PRESTIGE, wyposażone w dekoracyjny, drewnopodobny pas, biegnący środkiem przez całą ich długość. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej dostępnych wybarwień, karnisze ze zdobieniem można łatwo dopasować do wybarwienia mebli, tworząc tym samym spójną kompozycję. Jednocześnie, dodatkowy, drewnopodobny pas stanowi nie tylko stylową ozdobę i wspólny punkt z pozostałymi elementami wyposażenia, ale również przełamuje charakterystyczną, surową prostotę karniszy.
Karnisz apartamentowy - największy wybór w sieci   

Jesteśmy wiodącym producentem karniszy, rolet, żaluzji oraz moskitier. W naszej ofercie posiadamy największy wybór karniszy w Polsce. W ofercie między innymi: karnisze nowoczesnekarnisze apartamentowekarnisze metalowekarnisze szynowekarnisze styloweszyny sufitowe, karnisze ściennekarnisze kwadratowekarnisze drążkowekarnisze prostokątne. Wszystkie karnisze występują jako karnisze pojedyncze oraz karnisze podwójne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zakupów. Zamówienia realizujemy w 24h!


Poznaj karnisze marki Karnix