PLN
 

Jaką roletę wybrać?


Wiosna, to pora, kiedy pragniemy coś zmienić w wystroju mieszkań. Warto pomyśleć o oknach.

Dzisiaj w oknach królują przede wszystkim rolety. Posiadają szeroką gamę kolorów i wzorów. Można spokojnie coś dobrać pod ogólny wystrój mieszkania. Przy wyborze rolet należy przede wszystkim zdecydować się, co jest dla nas najważniejsze i jaki efekt chcemy osiągnąć. Jedną z najważniejszych zalet to możliwość zapewnienia nam prywatności (ochrona przed zaglądaniem do mieszkań np. wścibskich sąsiadów, przechodniów).

 

 Rolety Plisowane (popularne plisy) pozwalają odgrodzić się od ciekawskich oczu sąsiadów.

 

Rolety zabezpieczają też przed nadmiernym nasłonecznieniem, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Ponieważ osiada na nich mniej kurzu niż na popularnych kiedyś żaluzajch, polecane szczególnie alergikom. Przy wyborze warto przemyśleć, jaka roleta będzie odpowiednia i spójna z naszym stylem, według którego urządzone zostało mieszkanie.

 

Rolety Blackout 100% zaciemnienia oraz niesamowita ochrona antytermiczna.

  

Do niedawna mieliśmy na rynku niewielki wybór, ponieważ większość rolet była wykonana w jednym kolorze i z podobnego materiału. Dziś nawet najbardziej wybredny klient w tak bogatej ofercie z pewnością coś dla siebie znajdzie. Problem mogą mieć jedynie ludzie bardzo niezdecydowani. Ceny są bardzo zróżnicowane, zależą od rodzaju rolety, ale także od jej wielkości. Oczywiście im roleta większa tym cena wyższa.

Firma Karnix to renomowany producent okiennych rolet wewnętrznych. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór materiałowych rolet ściennych jak również rolet okiennych z bezinwazyjnym systemem montażu bezpośrednio na skrzydle ramy okiennej. Ogromny wybór materiałów roletowych oraz szeroka gama kolorystyczna sprawia, że rolety wewnętrzne  oferowane przez Karnix dopasujesz do każdego okna, wnętrza i stylu. Czym różnią się od siebie wewętrzne rolety materiałowe ? Postaramy się to Państwu wyjaśnić. Rozróżniamy kilka typów rolet tekstylnych. Poniżej prezentujemy prezentacje video różnych rodzajów rolet materiałowych produkowanych przez firmę Karnix.

 

MINI ROLETY (bezinwazyjne)

Popularny, najtańszy system osłon okiennych. Mini rolety to bezinwazyjny montaż bezpośrenio na ramie okiennej, nie wymagający wiercenia w niej otworów. Mini rolety Stella standardowo wyposażone są w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje materiał rolety przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając swobodnemu "powiewaniu" tkaniny. 

 

 

ROLETY DZIEŃ NOC (bezinwazyjne)

Rolety Dzień Noc to prosty i bezinwazyjny montaż bezpośrenio na skrzydle ramy okiennej, nie wymagający wiercenia w niej otworów. Mini rolety Dzień-Noc znane również jako rolety Impresja standardowo wyposażone są w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje materiał rolety przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając swobodnemu "powiewaniu" tkaniny. 

 

 

ROLETY W KASECIE (bezinwazyjne)

Rolety w kasecie to nowoczesny, elegancki i praktyczny system osłon okiennych chroniący materiał rolety przed osiadającym kurzem. Rolety w kasecie to bezinwazyjny montaż bezpośrenio a ramie okiennej, nie wymagający wiercenia w niej otworów. Mini rolety w kasecie opcjonalnie mogą być wyposażone w system prowadzeń przestrzennych, który utrzymuje materiał rolety przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając swobodnemu "powiewaniu" tkaniny.

 

 

ROLETY WOLNOWISZĄCE

Rolety Wolnowiszące to montaż do ściany lub do sufitu. Rolety wolnowiszące stosowane są nie tylko jako osłona przed słońcem ale również jako element dekoracyjny wnętrza, zasłona wszelkich wnęk czy nawet jako ekran projekcyjny. Rolety wolnowiszące znane również jako rolety klasyczne zasłaniają całe okno. Precyzyjnie wykonany mechanizm rolety z funkcją MultiStop  charakteryzuje się niezwykłą trwałością i prostym sposobem montażu.

 

 

ROLETY PLISOWANE (bezinwazyjne)

Plisy znane również jako rolety plisowane to nowoczesna, dekoracyjna oraz wyjątkowo funkconalna forma osłon okiennych. PlisyHarmony to bezinwazyjny montaż bezpośrenio na skrzydle ramy okiennej, nie wymagający wiercenia w niej otworów. Specjalny system (regulacja z góry i z dołu) pozwala na zatrzymanie rolety plisowanej w dowolnym miejscu. To Ty decydujesz ile światła wpuścić do środka.

 

ROLETY DACHOWE

Rolety Dachowe - okna dachowe wpuszczają na Twoje poddasze słońce i rozświetlają wnętrze. Aby móc kontrolować ilość wpadającego światła należy zaopatrzyć się w rolety do okien dachowych, które zapewnią uczucie optymalnego komfortu użytkowania poddasza. Wewnętrzne rolety marki Karnix pasują do wszystkich typów okien dachowych i pomagają uzyskać klimatyczne i funkcjonalne oświetlenie wnętrza lub całkowite zaciemnienie.

 


  

Poznaj tkaniny roletowe marki Karnix


Szukasz odpowiedniej rolety? Zapraszamy do oficjalnego sklepu marki Karnix.

 

Rolety sklep