PLN
 

Rolety zewnętrzne z moskitierą - funkcjonalność na najwyższym poziomie


Rolety odbijające światło i niwelujące nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, rolety zaciemniające nieprzepuszczające światła i moskitiery, chroniące przed nalotem nieproszonych, skrzydlatych gości – wszystkie te osłony okienne pozwolą ograniczyć nieprzyjemne skutki gorącego lata. Bo choć pogoda aktualnie nas nie rozpieszcza, to zanim się obejrzymy zrobi się naprawdę gorąco – we wnętrzach zapanuje duchota, a każda próba otwarcia okien skończy się nalotem komarów, much i meszek. Jeśli jednak nie masz ochoty montować kilku różnorodnych osłon i szukasz skutecznego, multifunkcyjnego rozwiązania, które skutecznie je zastąpi, świetnie się składa – w ofercie Karnix znajdziesz bowiem rolety zewnętrze z moskitierami, które spełniają wszystkie powyższe cechy. A do tego oferują Ci znacznie więcej, o czym przekonasz się po lekturze dzisiejszego tekstu.

 

Roleta zewnętrzna – wszechstronne rozwiązanie dla wymagających

Pełne zaciemnienie, wysokie właściwości izolacyjne i przyjemny chłód mimo panującego za oknem ukropu – dobrej jakości rolety zewnętrze to potrafią. Dzięki powstającej pomiędzy płaszczyzną okna a płaszczem rolety poduszce powietrznej, gorące powietrze zza okna nie wnika do chłodnego w domu, pozwalając odetchnąć nieco od upalnego lata. Aluminiowy płaszcz to także pełna ochrona przed palącym słońcem – bez ryzyka, że pierwsze promienie słoneczne obudzą Cię bladym świtem, a fakt, że latem długo jest jasno uniemożliwi dzieciom zaśnięcie. Izolacyjna poduszka powietrzna powstająca w wyniku zamontowania rolet zewnętrznych to jednak korzyść nie tylko latem – sprawdzi się także zimą, znacznie ograniczając uciekanie ciepłego powietrza z domu i pozwalając obniżyć rachunki za ogrzewanie. To jednak nie wszystkie korzyści wynikające z zamontowania rolet zewnętrznych – do ich najważniejszych właściwości należą bowiem także ochrona przed hałasem dobiegającym z zewnątrz, zwiększone poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności w domu – przez szczelny pancerz rolety nie przedostanie się bowiem żadne wścibskie spojrzenie. Ich funkcjonalność może być jednak jeszcze wyższa, jeśli zdecydujesz się na model wyposażony dodatkowo w moskitierę, która zabezpiecza wnętrze domu przed insektami. Wszystko to sprawia, że rolety zewnętrze z moskitierami z łatwością zastępują kilka różnych osłon okiennych, łącząc w sobie najlepsze cechy każdej z nich.

 

 

Moskitiera – dlaczego warto?

Bzyczą nad uchem, nie pozwalają zasnąć i kąsają- miejsce wszelkiej maści insektów jest na dworze. Niezależnie od tego jak pożyteczne są dla środowiska, ich obecność w pomieszczeniu może skutecznie zepsuć każdy letni wieczór. Tymczasem moskitiera to sprytny i wygodny sposób, który sprawi, że owady pozostaną na zewnątrz. Siatka z włókna szklanego o niewielkich oczkach skutecznie uniemożliwia insektom dostanie się do środka i jednocześnie nie blokuje przepływu świeżego powietrza – dzięki czemu możesz w spokoju delektować się rześkością letniego wieczoru. Co ważne, moskitiery stanowią barierę fizyczną, co oznacza że nie musisz już stosować chemicznych odstraszaczy i środków biobójczych. Skuteczne i bezpieczne – takie właśnie są nasze moskitiery.

 

 

Moskitiera & roleta zewnętrza – duet idealny

Niekwestionowaną zaletą rolet wyposażonych w moskitiery jest fakt, że obie części są ze sobą w pełni kompatybilne i dzięki temu stanowią spójną całość. Jednocześnie każda z części może działać niezależnie od siebie, co istotne zwłaszcza wtedy, gdy nie planujesz zaciemniać pomieszczenia, a zależy Ci na ochronie przed owadami. Dzięki rozdzieleniu obu funkcji możesz wykorzystywać roletę na wiele różnych sposobów – w zależności od aktualnych potrzeb czy pory dnia. Zarówno rolety zewnętrzne, jak i moskitiery wykonane zostały z wysokogatunkowych, wyselekcjonowanych surowców oraz z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, promienie UV a także grad i deszcz. Co więcej, moskitier umieszczonych w roletach zewnętrznych z moskitierą nie trzeba ściągać na zimę – pancerz rolety oraz kaseta stanowią bowiem dla niej doskonałą osłonę.