ikony
 

Rolety wolnowiszące - poznaj wszystkie możliwości


Rolety wolnowiszące to osłona okienna stworzona dla osób ceniących spersonalizowane i mutlifunkcyjne rozwiązania. Ich innowacyjna forma oraz sposób montażu pozwalają na zasłonięcie kilku okien jednocześnie i stworzenie kompleksowej dekoracji okna – bez konieczności montowania osłon na kilku skrzydłach jednoczenie. Ich wyjątkowość polega jednak na czymś zupełnie innym – rolety wolnowiszące mogą być bowiem wykorzystywane nie tylko jako osłona okna, a sposobów ich użycia jest tyle, ile potrzeb. Poniżej przedstawimy Wam kilka pomysłów na wykorzystanie rolet w Waszych domach – dzięki nim, przekonacie się, że ten typ rolet nie tylko skutecznie osłoni okna przed promieniami słonecznymi i zapewni Wam prywatność, ale sprawdzi się także jako przepierzenie czy… ekran projekcyjny. Zaczynamy!

 

Charakterystyka rolet wiszących – w czym tkwi ich sekret?

Chociaż rolety wolowiszące do złudzenia przypominają tradycyjne rolety w kasecie lub nawijane na rolkę, tym co je odróżnia jest sposób montażu. To właśnie on wpływa na to, że tkanina w tym typie rolet swobodnie opada na wnękę okienną, umożliwiając całkowite jej zasłonięcie. W przeciwieństwie do rolet montowanych bezpośrednio do okna lub listwy przyszybowej, rolety wolowiszące montuje można zamontować do sufitu, we wnęce lub do ściany co stwarza zupełnie nowe możliwości ich wykorzystania. Podstawowym atutem jest także fakt, że materiał rolet wolnowiszących nie przylega bezpośrednio do szyby, samego okna ani parapetu, co pozwala stworzyć nowoczesną i nietypową aranżację okna. Co więcej, elementy montażowe rolet wolnowiszących nie są zamontowane do żadnego elementu okna, dzięki czemu w żadnym stopniu nie ograniczają jego ruchomości – w praktyce oznacza to, że wystarczy całkowicie zwinąć roletę, by cieszyć się pełną swobodą otwierania i zamykania okna. Ponad to rolety wolnowiszące pozwalają na płynną regulację natężenia wpadającego do pomieszczenia światła, dzięki czemu możesz stworzyć w nim dokładnie taki klimat, jakiego akurat potrzebujesz.

 

 

Rolety wolnowiszące – nie tylko osłona okienna

Choć podstawowym zadaniem tego typu rolet jest osłonięcie okna i ochrona przed zbyt intensywnym światłem, w rzeczywistości możliwości ich wykorzystania jest wiele. Zacznijmy od tych najbardziej prozaicznych i oczywistych – rolety wolnowiszące doskonale sprawdzają się jako szybki sposób na odcięcie się od świata zewnętrznego, bez konieczności żmudnego przestawiania dekoracji i kwiatów na parapecie. Dzięki temu, że tkanina rolety nie przylega do okna, możesz dowolnie podnosić ją i opuszczać bez ryzyka, że coś strącisz czy zrzucisz. A ponieważ ten typ rolet świetnie sprawdza się jako osłona umożliwiające zasłonięcie całej wnęki okiennej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją także do zasłonięcia innych rodzajów wnętrz i zakamarków. Rolety wolnowiszące coraz częściej stosowane są jako ruchoma osłona wyznaczająca poszczególne strefy w pomieszczeniu lub jako alternatywa dla drzwi wbudowanej szafy. To prosty i niskobudżetowy sposób na osłonięcie dowolnej części pomieszczenia zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

 

 

Coraz częściej rolety wolnowiszące wykorzystywane są także jako alternatywa dla ekranu rzutnika. Gładka roleta o dużej powierzchni doskonale się w tej roli sprawdza, dzięki specjalnej strukturze tkaniny. Dzięki temu, że rolety wolnowiszące wykonane są z wysokiej jakości komponentów oraz różnorodnych tkanin ich częste i intensywne użytkowanie w niewielkim stopniu wpływa na zużycie poszczególnych części, a specjalistyczna konstrukcja zapobiega powstawaniu fałdek i zagnieceń. Oznacza to, że podczas wyświetlania filmu na tkaninie nie będą widoczne żadne zagięcia materiału ani uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Wykorzystanie rolet wolnowiszących jako alternatywy dla ekranu projekcyjnego ma poza względami ekonomicznymi jeszcze jedną zaletę – pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce, ograniczyć konieczność montowania dodatkowych rzeczy na suficie i przede wszystkim – maksymalnie wykorzystać potencjał rolety.