ikony
 

Rolety typu Blackout - czy to naprawdę się sprawdza?


Wyobraźcie sobie, że istnieje oprawa okienna, dzięki której będziesz mógł zaciemnić pomieszczenie tak, by nie dostawał się do niego żaden problem światła. Osłona, dzięki której zapewnisz sobie noc w środku dnia i idealnie ciemne pomieszczenie zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Osłona, która umożliwi Ci zrobienie domowego seansu kinowego, odcięcie się od świata w czasie bólu głowy oraz osłonięcie od latarni ulicznej, która od lat świeci Ci prosto w okno. Wydaje się nierealne? A jednak! Mamy rolety, które potrafią to wszystko i jeszcze więcej – są w stanie zapewnić Ci także zdrowy i regenerujący sen, każdej nocy. Jak to możliwe?

 

Rolety 100 zaciemniające – jak to działa?

Zacznijmy od tego czy rolety w 100% zaciemniające naprawdę takie są i dlaczego. Większość tkanin masowo wykorzystywanych w produkcji rolet i osłon okiennych nie jest w stanie zapewnić stuprocentowej ochrony przed światłem z prostej przyczyny – struktura i spot poszczególnych włókien nie są wystarczające by całkowicie nie przepuszczać światła. Z drugiej strony, tworzenie gęsto plecionych, grubych osłon okiennych mija się z celem – byłyby one tak grube, lub tak sztywne, że uniemożliwiałoby to płynną regulację ich długości. No i jeszcze jedno – im cięższe rolety, tym mocniejszych mocowań wymagają, a to oznacza, że prawdopodobnie nie obyłoby się bez wiercenia i kołków. Dlatego powstały rolety zaciemniające Blackout – wykorzystujące specjalnie zaprojektowaną, podgumowaną tkaninę. Materiał w roletach zaciemniających Blackout został pokryty od spodu (od strony tafli okna) specjalną, cienką warstwą gumy, która niweluje ewentualne szpary, którymi mogłoby przedostawać się światło. Dzięki temu, rolety całkowicie blokują dopływ zarówno promieni słonecznych jak i świateł latarni ulicznych czy przejeżdżających samochodów. Ma to jeszcze jeden plus, który docenią zwłaszcza właściciele okien usytuowanych od południa – zablokowanie promieni słonecznych to mniejsze nagrzewanie się pomieszczenia w ciągu dnia, szczególnie w upalne dni. Rześki salon, w którym da się wytrzymać, nawet jeśli za oknem jest 30 stopni Celsjusza? Z roletami 100% zaciemniającymi to nie problem!

Roleta 100% zaciemniająca

 

Co z tym snem?

O tym, że światło reguluje cykl dobowy każdego człowieka wiadomo od dawna. Jednak dopiero od jakiegoś czasu mówi się o tym, że za problemami z zasypianiem nie stoi wyłącznie światło niebieskie pochodzące z telewizorów, smartfonów czy tabletów, ale także każde inne światło, które oddziałuje na nas w godzinach, które zwykło się uważać za porę spania. Dlatego tak ważne jest, żeby godzinę przed zaśnięciem odciąć się od wszystkich bodźców świetlnych, także tych zewnętrznych, na które nie mamy wpływu, negatywnie wpływają one bowiem na produkcję melatoniny, a mówią wprost – znacznie hamują jej wydzielanie. Wszystko to sprawia, że nie tylko mamy problemy z zaśnięciem, ale nasz sen jest przede wszystkim płytki, nieefektywny i nie regeneruje nas w należyty sposób, a to z kolei prowadzi do tego, że wstajemy niewyspani, rozdrażnieni i źli.

Rolety Zaciemniające Blackout

 

Co do tego wszystkiego mają rolety? Otóż udowodniono, że całkowite zaciemnienie pomieszczenia w którym śpimy i odcięcie się od płynących z zewnątrz bodźców świetlnych to klucz do tego, by wyregulować produkcję melatoniny i zagwarantować sobie zdrowy i głęboki sen. Samo ograniczenie bodźców w postaci odłożenia telefonu czy wyłączenia telewizora na niewiele się zda, jeśli do wnętrza sypialni będzie docierało światło z zewnątrz. Zamontowanie rolet, które w 100% blokują dopływ światła ma jeszcze jedną zaletę – wiosną i latem, kiedy słońce wstaje wcześnie, budząc nas ( a zwłaszcza dzieci) o nieludzkiej porze, tego typu rolety pozwolą Wam pospać do całkiem przyzwoitej godziny.Rolety Blackout - największy wybór w sieci

Karnix jest wiodącym producentem rolet, karniszy, żaluzji oraz moskitier w Polsce. W naszej ofercie posiadamy między innymi: rolety dzień noc   |   mini rolety bezinwazyjne   |   rolety dzień noc w kasecie   |   rolety  dzień noc wolnowiszące   |   rolety rzymskie   |   rolety dachowe   |   plisy bezinwazyjne   |   rolety plisowane premium   |   plisy dachowe   |   rolety dla dzieci   |   rolety nowoczesne   |   żaluzje drewniane   |   moskitiery ramkowe. Wszystkie rolety produkowane są w naszej firmie co zapewnia najwyższą jakość produktów oraz ekspresową dostawę do klienta. Zapraszamy do zakupów.

 

Poznaj rolety marki Karnix

Sposób Dostawy, Forma płatności  Wartość zamówienia 
< 250 PLN od 250 PLN
Odbiór własny - 06-100 Pułtusk, Kleszewo 59 Za darmo! Za darmo!
Przesyłka kurierska (wpłata na konto) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatności kartą, Przelewy 24) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 29.00 PLN 29.00 PLN
Przesyłka kurierska zagraniczna (EU) (wpłata na konto) 150.00 PLN 150.00 PLN