ikony
 

Rolety rzymskie - stylowe rozwiązanie do Twojego wnętrza


Mimo, że osłony okienne najczęściej wybierane są jako ostatni element aranżacji, to nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że to właśnie one decydują o efekcie końcowym i wpływają na ogólny wygląd wystroju. Dobrze dobrane osłony okienne potrafią bowiem świetnie ocieplić zbyt surowe wnętrze, nadać całości przytulnego charakteru oraz podkreślić wyjątkowy styl wnętrza. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego modelu potrafi przyprawić o ból głowy – wszak wybierając osłonę okienną należy wziąć pod uwagę wiele różnorodnych czynników. Dlatego dziś przedstawiamy rolety rzymskie, które łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy dobrej osłony okiennej: są funkcjonalne, stylowe i doskonale podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. Czas poznać je bliżej!

 

Rolety rzymskie – na czym polega ich wyjątkowość?

Powód, dla którego rolet rzymskich nie sposób pomylić z żadnymi innymi osłonami okiennymi widać już na pierwszy rzut oka – wyróżniają się bowiem wyjątkową, kaskadową formą. To właśnie efektowne drapowanie sprawia, że to jedna z najchętniej wybieranych osłon okiennych, jednak nie jedyne – ten typ rolet wyróżnia się bowiem także wyjątkową funkcjonalnością.

 

 

Rolety rzymskie wyposażone zostały w szereg innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że korzystanie z nich jest niezwykle proste i intuicyjne. Wewnątrz rolet umieszczono specjalnie zaprojektowany samohamujący mechanizm koralikowy, który pozwala na płynne podnoszenie i opuszczanie rolety, tym samym dopasowując poziom nasłonecznienia wnętrza do potrzeb. Mechanizm umożliwia umieszczenie tkaniny rolety na odpowiedniej wysokości i trzyma ją w wybranym miejscu – bez ryzyka, że materiał rozwinie się lub spadnie. Ze względu na dekoracyjny charakter rolet rzymski, cały mechanizm zwijający oraz rolka, umieszczone zostały w specjalnej, ukrytej kasecie umieszczonej z tyłu rolety. Dzięki temu, pozostaje całkowicie niewidoczny z zewnątrz i pozwala uzyskać spójny i stylowy efekt bez kompromisów.

Wyjątkową zaletą rolet rzymskich jest także fakt, że układający się w drapowania materiał pełni nei tylko funkcję dekoracyjną – stopniowanie wysokości i nakładająca się na siebie tkanina pozwalają bowiem także na regulację stopnia nasłonecznienia wnętrza. Dzięki temu, za pomocą kilku prostych ruchów wpuścisz do pomieszczenia dokładnie tyle światła, ile akurat potrzebujesz.

 

Montaż rolety rzymskiej skrojony na miarę Twoich potrzeb


 

Rolety rzymskie zostały zaprojektowane tak, by w pełni odpowiedzieć na wszystkie Twoje potrzeby, dlatego każdy z modeli zamontować można na trzy różne sposoby. Innowacyjny system mocowania pozwala zawiesić rolety także wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na dziury w ścianach lub ramach okiennych. Bezinwazyjny system montażowy rolet rzymskich nie wymaga ponad to specjalistycznych umiejętności, dodatkowego sprzętu czy pomocy fachowców – dzięki specjalnym uchwytom roletę przykleja się bowiem bezpośrednio do ramy okiennej. Co ważne, taki montaż nie pozostawia nieestetycznych dziur w ramie, a pozostałości kleju łatwo można wyczyścić – to idealna opcja dla wszystkich, którzy lubią często zmieniać aranżację, wynajmują mieszkania lub po prostu – cenią proste rozwiązania.

Roletę rzymską można także przymocować bezpośrednio do ściany znajdującej się nad otworem okiennym, co pozwala zachować pełną funkcjonalność okna i jednocześnie prezentuje się wyjątkowo efektownie. Ostatnim typem montażu jest montaż bezpośrednio do sufitu, który polecany jest zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń i okien sięgających od podłogi do sufitu. Świetnie sprawdzi się także w apartamentowcach ora wszędzie tam, gdy w kwestii funkcjonalności i stylu nie ma miejsca na kompromisy.Tego typu montaż pozwoli w pełni wykorzystać potencjał okien, a także efektownie je osłonić, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto także wspomnieć, że zarówno montaż do ściany, jak i do sufitu, choć inwazyjny i wymagający wiercenia dziur, jest prosty i intuicyjny – nie wymaga pomocy fachowców ani specjalistycznego sprzętu.