ikony
 

Rolety i żaluzje termoizolacyjne - osłony do zadań specjalnych


Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim odwieczny problem dusznych, nagrzanych do granic wytrzymałości wnętrz, w których teraz – z racji panującej sytuacji – będziemy zmuszeni spędzać dużo czasu. Jeśli na myśl o dusznej sypialni, której nie da się wywietrzyć, już teraz robi Ci się słabo, mamy dobrą wiadomość – sposób na rześkie i chłodne powietrze w domu nawet w środku upalnego lata, jest prostszy, niż myślisz! Nie wymaga instalowania drogiego i mało estetycznego klimatyzatora (niezbyt zdrowego, swoją drogą) ani wielkiej rewolucji w mieszkaniu. Umożliwi Ci jednak nie tylko znaczne ograniczenie nagrzewania wnętrza, ale pozwoli także podrasować jego dotychczasową aranżację. Niemożliwe? A jednak! Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrana pod względem ochrony przed światłem i temperaturą… osłona okienna.

 

Które osłony okienne mają właściwości termoizolacyjne?

Wśród osłon, które pozwolą Ci skutecznie ograniczyć nagrzewanie się wnętrza znajdują się dwa podstawowe typy. Pierwszy z nich to rolety wykonane ze specjalistycznego materiału, drugi z kolei stanowią żaluzję. Rolety termoizolacyjne to przede wszystkim rolety plisowane i plisy dachowe, wykonane ze specjalnie zaprojektowanego materiału Thermo, charakteryzującego się innowacyjną, umieszczoną od wewnętrznej strony rolety warstwą, która odbija promienie słoneczne. Tkanina typu Thermo doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chcesz znacząco ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia, a przy tym nie chcesz rezygnować z naturalnego światła słonecznego. Główną zaletą rolet Thermo jest bowiem fakt, po ich zasłonięciu pomieszczenie wciąż pozostaje optymalnie doświetlone.

 

 

Drugim typem rolet, który pozwoli Ci cieszyć się rześkim powietrzem w domu nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest 30 stopni Celsjusza, a Twoje okna usytuowane są od południowej strony, są rolety typu Blackout.  Dzięki innowacyjnej strukturze włókien oraz umieszczonej na wewnętrznej stronie rolet gumie, roleta umożliwia całkowite zablokowanie promieni słonecznych i w efekcie pozwala na mniejsze nagrzanie pomieszczenia. Jednocześnie rolety typu Blackout pozwalają na stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Dlatego jeśli potrzebujesz idealnej ciemności na popołudniową drzemkę lub seans filmowy w środku dnia – rolety Blackout są właśnie dla Ciebie. Tkanina typu Blacout wykorzystywana jest w wielu rodzajach rolet, różniących się od siebie przede wszystkim sposobem montażu oraz konstrukcją – wśród nich znajdują się przede wszystkim klasyczne rolety ekranowe, rolety w kasecie oraz rolety wolnowiszące. Dzięki temu możesz dopasować typ rolet do swoich preferencji oraz wymogów wnętrza i cieszyć cię chłodnym i świeżym powietrzem zawsze wtedy, kiedy chcesz.

 

Żaluzje o właściwościach termoizolacyjnych

Kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu nawet największe upały nie będą Ci straszne są żaluzje. Zarówno żaluzje drewniane, jak i nowoczesne żaluzje aluminiowe wykazują właściwości, które blokują promienie słoneczne sprawiając, że wnętrze Twojego domu pozostanie rześkie i chłodne, nawet jeśli na zewnątrz żar leje się z nieba. Żaluzje drewniane to rozwiązanie dla osób, które cenią niebanalną i ponadczasową estetykę i wyjątkową funkcjonalność. Ich konstrukcja oraz wykorzystany surowiec pozwalają na płynną regulację poziomu natężenia światła. Wystarczy ustawić poszczególne lamelki w odpowiedniej pozycji, by stworzyć klimat dostosowany do Twoich oczekiwań. Jednocześnie ustawienie lamelek w pionie umożliwia całkowite zaciemnienie pomieszczenia oraz zablokowanie promieni słonecznych. Efekt? Chłodne i przyjemne powietrze!

 

 

Na podobnej zasadzie działają także żaluzje aluminiowe – ich udoskonalony mechanizm i wyposażenie w system samohamujący pozwala na podniesienie żaluzji do pożądanej wysokości oraz zatrzymanie jej w dowolnym miejscu okna – bez ryzyka, że opadnie czy się przekrzywi. Jednocześnie wspomniany mechanizm umożliwia pełną kontrolę nad pozycją poszczególnych lamelek, pozwalając na płynną regulację ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Równie ważny jest także surowiec z jakiego wykonano żaluzje – aluminium doskonale odbija światło, sprawiając, że wewnątrz jest znacznie chłodniej niż na zewnątrz.