ikony
 

Rolety 100% zaciemniające - pełna kontrola nad światłem o każdej porze


Chociaż ostatnie kilka dni pozwoliło odetchnąć nieco od ekstremalnych temperatur, nie ulega wątpliwości, że lato dopiero się rozkręca. A to oznacza, że czeka nas jeszcze wiele upalnych dni, po których większość z nas będzie marzyła tylko o jednym – odpoczynku w chłodnym i zacienionym pomieszczeniu. W poprzednim tekście pisaliśmy Wam o roletach plisowanych wykorzystujących tkaninę termoizolacyjną – doskonałych, jeśli zależy Wam na znaczącym ograniczeniu nagrzewania się pomieszczeń. Innowacyjny materiał, z którego wykonane są plisy Thermo pokryty jest od zewnętrznej strony (od strony okna) warstwą aluminium, dzięki czemu doskonale odbija światło i tym samym – pozwala znacząco ograniczyć nagrzewanie się wnętrza. I chociaż ten typ rolet ma mnóstwo zalet, to jednak nie posiada jednej – rolety Thermo nie są roletami w 100% zaciemniającymi. W praktyce oznacza to, że pomimo ograniczenia dostępu światła słonecznego i możliwości regulacji jego zaciemnienia, nie są w stanie odciąć dopływu światła w 100%. Dlatego, jeśli zależy Wam na znalezieniu osłony okiennej, która pozwoli Wam w całości kontrolować poziom zaciemnienia, uzyskać całkowity mrok nawet w środku dnia, a także zabezpieczyć wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się – rolety 100% zaciemniające Blackout są właśnie dla Was.

 

Tkaniny typu Blackout – w jakich roletach występują?

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że tkaniny 100% zaciemniające mogą być zastosowane w niemal każdym typie osłon okiennych. Niezależnie zatem od tego, czy potrzebujecie minirolet, rolet typu Dzień/Noc czy plisowanych rolet dachowych, możecie uzyskać w swoim domu efekt całkowitego zaciemnienia niezależnie od pory dnia. Wyjątkiem są rolety rzymskie, które co do zasady występują standardowych wersjach – tu poziom zaciemnienia zależy przede wszystkim od typu i koloru tkaniny.

Niemniej, fakt, że rolety wykorzystujące tkaninę typu Blackout obejmują tak wiele modeli sprawia, że można zamontować je na każdym oknie – do wyboru jest kilka opcji mocowania, także w sposób bezinwazyjny lub wewnątrz ramy okiennej.

 

Tkaniny typu Blackout – dlaczego warto?

Ten typ tkaniny został zaprojektowany z myślą o całkowitym zablokowaniu promieni pochodzących z zewnętrznych źródeł światła różnego typu. W praktyce oznacza to, że całkowicie blokują nie tylko ostre promienie słoneczne (ze względu na tę właściwość są najchętniej wybierane), ale także światła samochodów, ulicznych latarni i bilbordów. Specyficzna, wielowarstwowa konstrukcja tkaniny Blackout oraz specjalistyczny splot pozwalają na pochłonięcie od 90 do 100% światła, pozwalając na uzyskanie pełnego zaciemnienia nawet w środku dnia. Jednocześnie obie te właściwości wpływają także na jej właściwości termoizolacyjne – osłony okienne wykonane z tkaniny typu Blackout stanowią bowiem doskonałą barierę termoizolacyjną. Dzięki temu nie tylko w znaczącym stopniu ograniczają nagrzewanie się wnętrza od promieni słonecznych, ale także zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrza z wnętrza domu w okresie grzewczym. To właśnie szczególne właściwości i wszechstronne możliwości sprawiają, że rolety Blackout cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

 

 

Kolejna zaleta rolet z tkanin zaciemniających jest fakt, o którym stosunkowo mało się mówi – ten typ rolet wykazuje bowiem dobre właściwości wygłuszające, pochłaniając część dźwięków pochodzących z zewnątrz. Szum samochodów, rozmowy przechodniów i dźwięki miasta – dzięki zastosowaniu rolet z tkaniny typu Blackout wszystkie nieprzyjemne i głośne odgłosy zostaną wygłuszone.

Ostatnią kwestią, jest rozprawienie się z mitem, że tkaniny typu Blackout występują wyłącznie w kolorze czarnym – jest to nie tylko powszechna opinia, ale także całkowicie błędna. W rzeczywistości bowiem rolety całkowicie zaciemniające mogą występować w niemal dowolnym kolorze – kluczem jest tu bowiem wewnętrzna struktura rolety, która odpowiada za efekt 100% zaciemnienia. Dzięki temu nawet białe i jasne modele zachowują pełnię swojej skuteczności – a to z kolei pozwala dopasować jej charakter do niemal każdego wnętrza, bez konieczności poszukiwania kompromisu pomiędzy estetyką a funkcjonalnością.