ikony
 

Roleta zewnętrza z moskitierą - duet idealny


Rolety zewnętrzne z roku na rok stają się coraz popularniejsze – to multifunkcyjne rozwiązanie, które oferuje szereg wymiernych korzyści. Rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przed zbyt intensywnym słońcem i nagrzewaniem się pomieszczenia, jesienią i zimą poprawiają wydajność energetyczną budynku skutecznie obniżając rachunki za ogrzewanie, odcinają od hałasu z zewnątrz i stanowią dobre zabezpieczenie przed potencjalnym włamaniem. Ponad to rolety zewnętrzne pozwalają na pełne zaciemnienie wnętrza o dowolnej porze oraz zapewniają pełnię prywatności zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Zalety rolet zewnętrznych można mnożyć i mnożyć, szerzej pisaliśmy o tym już TUTAJ oraz TUTAJ. Teraz, do wszystkich korzyści wynikających z montażu rolet zewnętrznych można dopisać jeszcze jedną – skuteczną ochronę przed insektami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Bo choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to niektóre rolety zewnętrzne zaprojektowane zostały tak, by ich konstrukcja kompatybilna była z moskitierami. A to daje produkt niemal idealny – sprawdzający się o każdej porze roku i zabezpieczający wnętrze domu na wielu różnych płaszczyznach.

 

Roleta zewnętrzna dla maksymalnego komfortu


Chociaż na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet zewnętrznych (natynkowa, podtynkowa etc.), wszystkie działają na podobnej zasadzie. Pomiędzy płaszczyzną okna a płaszczem rolety zewnętrznej wytwarza się bowiem specjalna poduszka powietrzna, o dużych właściwościach izolacyjnych. To właśnie ona odpowiada za poprawę efektywności energetycznej budynku w okresie grzewczym – sprawiając, że ciepło w dużo mniejszym stopniu ucieka na zewnątrz budynku i znacznie obniżając rachunki za ogrzewanie. Ta sama zasada działa także w okresie wiosenno – letnim. Poduszka powietrzna izoluje wnętrze przed gorącym powietrzem z zewnątrz sprawiając, że pomieszczenie jest przyjemnie chłodne. Jeśli dom wyposażony jest w klimatyzację, to podobnie jak w przypadku ogrzewania, możliwe jest znaczne obniżenie kosztów wynikających z jej użytkowania.

Nierzadko jednak bywa tak – szczególnie latem – że po zelżeniu największego upału mamy ochotę otworzyć okna, odsłonić rolety i w pełni wykorzystać ciepły letni wieczór. I wtedy pojawiają się one – irytujące, brzęczące i gryzące komary, muchy i ćmy, które z uporem maniaka wlatują do oświetlonych wnętrz. Jedną z opcji, która może je powstrzymać jest stosowanie chemicznych zabezpieczeń lub preparatów odstraszających – żadna z tych opcji z nie jest jednak obojętna dla zdrowia. Każda z nich działa bowiem na podobnej zasadzie, wykorzystując środki owadobójcze lub ultradźwięki. Alternatywą dla nich jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia zintegrowana z roletą moskitiera, stanowiąca mechaniczną barierę przed niechcianymi gośćmi.

 

Moskitiera zintegrowana z roletą zewnętrzną – funkcjonalność bez kompromisów

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że oba elementy są ze sobą w pełni kompatybilne i stanowią spójną całość. Dzięki tego rolety z moskitierami prezentują się wyjątkowo estetycznie, a zintegrowany system niweluje konieczność montowania moskitier na specjalnych ramkach lub prowadnicach. Co ważne, moskitierę można rozwijać niezależnie od rolety, także wtedy, gdy jest ona schowana w kasecie. Taka możliwość znacznie podnosi funkcjonalność rolety i pozwala na działanie obu elementów osobno.

 

Moskitiery zintegrowane z roletą zewnętrzną wykonano z wyselekcjonowanych i wysokogatunkowych surowców oraz z dbałością o każdy szczegół. Siatka wykonana z włókna węglowego jest niezwykle lekka, a przy tym wyjątkowo trwała i odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych. Optymalnej wielkości oczka zaprojektowane zostały tak, by uniemożliwić dostanie się do środka nawet niewielkim insektom, a także pyłkom i opadom z drzew. Co ważne, siatka moskitiery pozwala na pełną cyrkulację powietrza oraz nie ogranicza widoczności.