ikony
 

Plisy plaster miodu - wszystko, co warto o nich wiedzieć cz.II


Przed Wami kolejny wpis dotyczący rolet plisowanych typu plaster miodu – osłon okiennych, które choć pojawiły się na rynku dopiero niedawno, już zdążyły podbić serca wielu użytkowników. W poprzednim tekście z tej serii pisaliśmy o tym, czym różnią się tradycyjne rolety plisowane od plisów Honeycomb, jeśli chcecie dowiedzieć na ten temat więcej, koniecznie zerknijcie TUTAJ.

Tymczasem w dzisiejszym tekście przyjrzymy się bliżej jednej z najważniejszych cech rolet typu plaster miodu, która w głównej mierze odpowiada za ich stale rosnącą popularność. Termoizolacyjne właściwości tych rolet to bowiem coś, obok czego nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza, że pozwalają na realne oszczędności zarówno zimą, jak i latem. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!


Rolety Honeycomb – właściwości termoizolacyjne

W plisach typu plaster miodu nic nie jest dziełem przypadku. Charakterystyczny, heksagonalny przekrój tego typu osłon okiennych pozwala nie tylko stworzyć przestrzenną, stylową dekoracje okienną, ale ma przede wszystkim swoje praktyczne uzasadnienie. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wysoka termoizolacja, pozwalająca na zatrzymanie większości ciepła, co przekłada się na realne korzyści na wielu płaszczyznach. Ale od początku.

Zasada działania plisów typu plaster miodu przypomina nieco zasadę działania rolet zewnętrznych. W obu przypadkach powstają bowiem swoiste poduszki powietrzne, które stanowią doskonałą warstwę izolacyjną. W roletach zewnętrznych warstwa powietrza znajduje się pomiędzy płaszczem rolety a oknem, zaś w plisach typu plaster miodu – w przestrzeniach pomiędzy jedną a drugą warstwą tkaniny. Wszystko to sprowadza się do jednego – powstaniu dodatkowej warstwy zabezpieczającej przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza od promieni słonecznych oraz uciekaniem ciepła z wnętrza domu. Dzięki temu, nawet jeśli za oknem temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, wciąż możesz cieszyć się świeżym i rześkim powietrzem, bez konieczności używania wentylatora, wiatraka czy klimatyzacji. Właściwości termoizolacyjne wynikają bezpośrednio z konstrukcji rolet Honeycomb, jednak w Karnix dostępne są modele, które pozwalają dodatkowo je wzmocnić. Plisy typu plaster miodu z dodatkową warstwą izolacyjną odbijają światło, dzięki czemu zabezpieczają wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się i zapewniają pełne zaciemnienie pomieszczenia. Ten typ rolet sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie nie ma miejsca na kompromisy – w pomieszczeniach usytuowanych od południa, które latem wyjątkowo szybko się nagrzewają. Z roletami typu plaster miodu to Ty decydujesz o temperaturze i poziomie nasłonecznienia.Zastosowanie właściwości termoizolacyjnych rolet plisowanych typu plaster miodu nie ogranicza się wyłącznie do letnich miesięcy. Wszechstronność tego rozwiązania pozwala bowiem realnie poprawić efektywność energetyczną budynku, zapobiegając wydostawaniu się ciepła przez okna w sezonie grzewczym. W tym przypadku zasada działania jest dokładnie taka sama – powstałe pomiędzy szczelinami poduszeczki powietrzne skutecznie izolują ciepłe powietrze od zimnej szyby, zapobiegając jego uciekaniu. Mniejsze straty na ogrzewaniu to mniejsze rachunki i przede wszystkim – realne oszczędności.


Plisy Honeycomb – co jeszcze potrafią?

Zaciemnienie, przyciemnienie, termoizolacja – plisy typu plaster miodu spełniają wszystkie powyższe wymogi. Ale to wiąż nie wszystko. Ich innowacyjna, przestrzenna budowa oraz powietrze znajdujące się pomiędzy warstwami tkaniny sprawiają także, że ten typ osłony pozwala na doskonałą izolację akustyczną. Zastosowanie rolet typu plaster miodu pozwala znacznie ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz, sprawiając, że mieszkanie stanie się ciche, a drażniące dźwięki zostaną zniwelowane do minimum.

Kolejną zaletą tego typu plisów jest także fakt, że zostały wyposażone w innowacyjny system montażowy (regulowany zatrzask, szybki system zatrzaskowy) pozwalający na zamocowanie ich także na oknach o niestandardowych wymiarach oraz w trudno dostępnych miejscach.