ikony
 

Minirolety - maksimum możliwości - bezinwazyjny montaż


Chociaż stosunkowo niewiele osób kojarzy je pod nazwą minirolety, to jednak znają je wszyscy – minirolety bowiem to najbardziej popularny, uniwersalny i najchętniej wybierany typ rolet. Swoją wersję minirolet oferuje każdy producent osłon okiennych, znajdziesz je w sklepach budowlanych i dyskontach (choć nie polecamy ich tam kupować). Minirolety są też zwykle produktem pierwszego wyboru, kiedy wiemy już, że koniecznie musimy zainwestować w rolety, ale zupełnie nie mamy pojęcia w jakie. Do ich najważniejszych cech należą przede wszystkim niezawodność, funkcjonalność, uniwersalność i niewygórowana cena. I choć na rynku co rusz pojawiają się nowe modele osłon okiennych, których zadaniem jest maksymalne dopasowanie do potrzeb klienta, to jednak popularność minirolet wcale nie maleje. Dziś przyjrzymy się ich bliżej i sprawdzimy na czym polega ich fenomen.

Wbrew pozorom przedrostek „mini” nie oznacza, że ten typ rolet cechuje się mniejszymi rozmiarami lub przeznaczony jest wyłącznie do niewielkich przeszkleń. W dobrych firmach specjalizujących się w produkcji szerokiej gamy osłon okiennych, minirolety występują w wielu rozmiarach a także docinane są na wymiar. Dlatego warto je wziąć pod uwagę także w kontekście okien balkonowych i większych przeszkleń – minirolety sprawdzą się tu doskonale.

 

 

Wszystkie zalety minirolety

Jedną z głównych zalet minirolet bez wątpienia jest możliwość ich łatwego i przede wszystkim – bezinwazyjnego montażu. W praktyce oznacza to, że do zamontowania tego typu rolet nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, wiertarki czy pomocy profesjonalistów – bezinwazyjne minirolety montuje się za pomocą dołączonych do zestawu, specjalnie zaprojektowanych wieszaków. Warto także wspomnieć, że wysokogatunkowe rolety mini wyposażone są w wieszaki o regulowanym rozstawie, co umożliwia zamontowanie je praktycznie na każdym typie okna. Ten typ rolet, jak żaden inny, łatwo także dopasować do nietypowych rozwiązań, takich jak okno typu witryna lub  okno wyposażone w wywietrznik, które nierzadko generują problemy montażowe w innych rodzajach rolet.

 

 

Kolejną zaletą minirolet, obok której nie sposób przejść obojętnie jest ich wyjątkowa funkcjonalność, która bezpośrednio wynika z przemyślanego i specjalnie zaprojektowanego mechanizmu, charakteryzującego się niezwykłą trwałością i intuicyjną obsługą. Dobrej jakości minirolety wyposażone są bowiem w dodatkowe funkcje, które ułatwiają sterowanie osłoną, umieszczenie jej w odpowiednim miejscu na oknie oraz precyzyjną regulację natężenia wpadającego do pomieszczenia światła. Dzięki temu obsługa rolety jest wyjątkowo prosta i nie wymaga użycia siły. Do wspomnianych udogodnień należą przede wszystkim takie opcje jak dodatkowa funkcja MultiStop, uchylna, ruchoma głowica czy umieszczone w dolnej części rolety obciążniki, pozwalające na montaż prowadzeń żyłkowych.

Tyle o funkcjonalności – czas na estetykę. Minirolety cenione są przede wszystkim za swój uniwersalny i ponadczasowy design, który opiera się zmiennej modzie i zawsze pozostaje na topie. Bo choć trendy wnętrzarskie zmieniają się nieustannie i co sezon serwują nam nowe propozycje, to akurat w tym temacie są zaskakująco trwałe – proste i uniwersalne rolety występują nawet w najnowocześniejszych aranżacjach. Wszystko dlatego, że do stworzenia rolet mini można wykorzystać niemal każdy materiał i dopasować jego kolor oraz właściwości do wymagań klienta. Stąd właśnie, przeglądając katalogi z tego typu roletami możecie natknąć się na tradycyjne minirolety z lekko połyskującej, perłowej tkaniny, rolety z tkaniny w 100% zaciemniającej lub rolety z materiału inspirowanego naturą. Podobnie jest z formą – minirolety to nie tylko pojedynczy fragment materiału w wybranym kolorze – ten typ występuje zarówno w wersji Dzień/Noc, jak i Wave, charakteryzującej się stylowymi falami. Wśród minirolet znaleźć możesz także modele o wyjatkowo fantazyjnych wzorach, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach lub ozdobionych wzorami dziecięcymi – idealnymi do pokoju malucha.