PLN
 

Żaluzje Drewniane 50mm - Wenge

Kategoria produktu: Żaluzje drewniane 50mm
Typ żaluzji
Szerokość (max: 240 cm)
Wysokość (max: 300 cm)
Kolor
Sposób montażu
Typ sterowania
Prowadzenie Boczne
UWAGA: Produkt wykonany na specjalne zamówienie, wg indywidualnych parametrów nie podlega zwrotowi.
Cena 108,07 zł   wysylka w 24h
sprawdź koszt dostawy

Opis produktu

Żaluzje drewniane to produkt ponadczasowy, który sprawdzi się w każdego rodzaju wnętrzach, bez względu na ich wystrój. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest ochrona przed promieniami słonecznymi za dnia i przyciemnianie okien nocą, stanie się także elementem dekoracji okiennej. Uniwersalny ciemny kolor Wenge, w jakim zostały wykonane prezentowane rolety, dodaje wnętrzom charakteru i klasy, ale już nie nadmiernego przepychu. Są ultralekkie i nie obciążają konstrukcji okna. Prezentowany model montowany jest na wygodne haki, co nie wymaga użycia kleju ani wiercenia otworów. Funkcja samohamująca pozwala zatrzymać rolety na dowolnej wysokości. Dodatkowo rolety te można wyposażyć w drabinkę taśmową lub sznurkową.


Żaluzje Drewniane 50mm - luksusowy system okienny

Żaluzje drewniane 50 mm to najbardziej ekskluzywny i prestiżowy system osłon przeznaczony do małych, średnich oraz dużych okien. Dzięki swoim właściwościom, żaluzja drewniana pozwala na precyzyjną regulację wpadającego światła, a dodatkowo zatrzymuje temperaturę i pozwala uniknąć nagrzewania się pomieszczenia. Szeroka gama kolorów lameli drewnianych zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji drewnianej do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurków. Żaluzje drewniane 50mm mogą być mocowane do ściany, sufitu lub bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych uchwytów. Mogą stanowić nie tylko oryginalną dekorację awangardowych wnętrz , ale również podkreślać elegancję rezydencji w stylu klasycznym. Produkowane przez nas żaluzje drewniane wyróżnia jakość, wygląd, funkcjonalność oraz krótkie terminy realizacji. Precyzyjne wykonanie, z uwzględnieniem wszelkich detali, zapewnia bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Wszystkie żaluzje drewniane produkujemy na wymiar, dzięki temu są zawsze idealnie dopasowane. Wofercie posiadamy również żaluzje drewniane 25mm.

Żaluzja Drewniana 50mm dębowa


Dlaczego warto kupić żaluzje drewniane marki Karnix?

 • Precyzyjna regulacja ilości światła przenikającego do wnętrza, bez konieczności podnoszenia żaluzji drewnianej
 • Łatwy i szybki montaż
 • Możliwość dopasowania koloru drewnianej osłony do koloru stolarki okiennej
 • Łatwość czyszczenia za pomocą suchej szmatki lub odkurzacza
 • 3 sposoby montażu żaluzji
 • 3 rodzaje sterowania żaluzjami (ręczne, pilotem, aplikacją)
 • Idealny system na małe, średnie oraz duże powierzchnie okienne
 • Izolacja cieplna
 • Mechanizm samohamujący
 • Drewniana maskownica rynny górnej w standardzie
 • Prowadzenie boczne (opcja)
 • Wysokiej jakości naturalne drewno Baswood nadające wnętrzu niepowtarzalny klimat
 • Możliwość zastosowania drabinki taśmowej lub sznurkowej
 • Produkt wykonany na wymiar
 • Ekspresowa wysyłka do klienta


Drewniane maskownice rynny górnej w standardzie

Żaluzje drewniane 50mm marki Karnix posiadają w standardzie drewniane maskownice z boczkami, które zakrywają mechanizm oraz rynnę górną. Zastosowane maskownice są w kolorze lameli. UWAGA: W przypadku montażu we wnęce okiennej żaluzja posiada tylko frontową część drewnianej maskownicy (bez boczków).


Prowadzenie boczne  chronią przed falowaniem żaluzji nawet przy otwartym oknie

Żaluzje drewniane 50 mm marki Karnix posiadają możliwość montażu prowadzenia bocznego, które utrzymuje żaluzję przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając jednocześnie swobodnemu "powiewaniu" żaluzji. Lamele nie falują, nie odstają od okna i wyglądają zawsze schludnie i estetycznie. Stosuje się do tego linkę stalową powlekaną oraz mocowanie dolne linki kątowe lub płaskie. Uwaga! Prowadzenie boczne jest opcjonalnym wyposażeniem żaluzji.

Wybierz rodzaj drabinki do żaluzji 

Istotnym elementem żaluzji są drabinki. Utrzymują one lamele żaluzji w pozycji poziomej a także umożliwiają sterowanie ich położeniem. Do żaluzji drewnianych 50mm można stosować Drabinki Sznurkowe lub Taśmowe.

Żaluzje Drewniane - Rodzaje Drabinek

Wybierz sposób montażu zaluzji

 • A - MONTAŻ BEZINWAZYJNY NA RAMIE OKIENNEJ - Regulowany rozstaw wieszaków pozwala montować żaluzje drewniane na większości modeli okien dostępnych na rynku. Wieszaki zakładamy bezpośrednio na ramę okienną co nie wymaga wiercenia w niej otworów. System montażu uchwytów pozwala nia łatwy demontaż żaluzji drewnianych. UWAGA: W przypadku okien z wywietrznikami montaż bezinwazyjny na ramie okiennej jest niemożliwy.
 • B - MONTAŻ INWAZYJNY DO ŚCIANY LUB DO SUFITU - Żaluzje montujemy bezpośrednio do ściany lub do sufitu.
 • C - MONTAŻ INWAZYJNY WE WNĘCE OKIENNEJ - Żaluzje montujemy we wnęce okiennej. UWAGA: W przypadku montażu we wnęce okiennej żaluzja posiada tylko frontową część drewnianej maskownicy (bez boczków).

 


Wybierz odpowiedzni rodzaj sterowania żaluzji drewnianych

 • A - STEROWANIE RĘCZNE - Sterowanie żaluzjami odbywa się ręcznie poprzez ustawienie sznurków sterujących w odpowiedniej pozycji.
 • B - STEROWANIE AUTOMATYCZNE ZA POMOCĄ PILOTA - Sterowanie żaluzjami odbywa się bezprzewodowo przy pomocy fal radiowych o częstotliwości 433,92 MHz. Do sterowania wykorzystuje się piloty radiowe. Jeden pilot/kanał można wykorzystać do sterowania wieloma żaluzjami. Również jedna żaluzja/silnik może być sterowana przez wiele pilotów.
 • C - STEROWANIE AUTOMATYCZNE ZA POMOCĄ APLIKACJI DO SMARTFONA - Żaluzje Elektryczne marki Karnix mogą być sterowane również za pomocą aplikacji zainstalowanej w naszym smartfonie. W tym celu powinniśmy zainstalować bezpłatną aplikację oraz zakupić "centralę sterowania Smart”, którą należy podłączyć do domowej sieci Wi-fi. (centrala dostępna w naszym sklepie w zakładce Akcesoria).

 

 

Wybierz kolor żaluzji drewnianych

Drewniane lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood o szerokości 50mm. Charakteryzują się one wysoką odpornością na wilgoć oraz na zmiany temperatury. Żaluzje drewniane możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Szeroka gama kolorów drewna zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Dodatkowo, dbając o jakość naszych wyrobów wszystkie elementy składowe żaluzji dobierane są w kolorach najbardziej zbliżonych do kolorów lameli. Boki lameli: Mahogany, Wenge, Negro, Antracita oraz Tuerca malowane są bejcami najbardziej zbliżonym do ich kolorów. Boki pozostałych lameli nie są bejcowane.

Żaluzje Drewniane - KolorystykaDokonaj prawidłowego pomiaru swojego okna przed zakupem żaluzji

Zapoznaj się z poniższą instrukcją pomiaru żaluzji, dzięki czemu produkt będzie idealnie dopasowany do Twojego okna. W zależności od typu montażu żaluzji pomiar nieco się różni.
1. Inwazyjny montaż żaluzji do ściany lub do sufitu

 • Szerokość żaluzji A powinna być większa o 10-20 cm od szerokości wnęki okiennej.
 • Wysokosść żaluzji B powinna być większa minimum 10 cm od wysokości wnęki okiennej

Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości (należy to wziąć pod uwagę robiąc pomiar i odpowiednio wydłużyć żaluzję tak aby po montażu i zwinięciu żaluzja nie wchodziła w światło okna, w przeciwnym wypadku nie będzie możliwości otwarcia okna).
2. Montaż Inwazyjny we wnęce okiennej

 • Szerokość żaluzji A powinna być nieznacznie mniejsza od szerokości wnęki okiennej (po zamontowaniu żaluzja powinna się swobodnie przesuwać z góry na dół) Np. jeśli szerokość wnęki okiennej to 75cm - wymiar żaluzji powinien być 74,5 cm.
 • Wysokosść żaluzji B powinna być zbliżona do wysokości wnęki okiennej.

Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości.


3. Montaż Bezinwazyjny na ramie okiennej

 • Szerokość żaluzji A powinna być większa o ok 4 cm od szerokości szyby
 • Wysokosść żaluzji B powinna być zbliżona do wysokości skrzydła okna.
Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości.Kolorystyka uchwytów montażowych

Uwaga: Kolorystyka uchwytów montażowych (górny uchwyt bezinwazyjny oraz dolne uchwyty prowadzenia bocznego) w standardzie występują w kolorze białym. W przypadku chęci otrzymania uchwytów w kolorze brązowym, po złożeniu zamówienia, prosimy o przesłanie takiej informacji na adres e-mail: marketing@karnix.pl


Jak uniknąć pomyłki przy ocenie koloru kupowanej żaluzji?

Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze ...  dowiedz się więcej

Żaluzje Drewniane KarnixJak czyścić i konserwować żaluzje drewniane?

Żaluzje Drewniane należy regularnie czyścić na sucho, jeśli jednak są bardzo zabrudzone, można użyć lekko zwilżonej, miękkiej ściereczki, a następnie wytrzeć do sucha. Nie należy używać ostrych szczotek, gąbek czy ścierek, które mogą porysować powierzchnię. Żaluzji nie należy moczyć, ani wkładać do wody, jak również używać środków chemicznych mogących uszkodzić delikatną, naturalną powierzchnię.
Ocena jakości żaluzji

 • Przed zakupem żaluzji drewnianych należy zapoznać się z informacjami omawiającymi właściwości charakterystyczne dla materiału, jakim jest drewno naturalne. Słoje, sęczki, różne struktury drewna oraz niewielkie różnice w odcieniach, są dopuszczalne i nie podlegają reklamacji (są świadectwem naturalnego pochodzenia wytwarzanych przez nas produktów).
 • Dopuszczalne są nieznaczne różnice w koloorze oraz połysku lamel drewnianych w zależności od kąta padania światła. Spowodowane są one zakrzywieniami oraz przebarwieniami włókien drewna oraz właściwościami lakierów czy farb w przypadku drewna malowanego. Żadna z tych cech nie może podlegać reklamacji.
 • Niewielkie wyszczerbienia na bokach lamel są dopuszczalne.
 • Niewielkie rysy na rynnie górnej nie podlegają reklamacji, a ich obecność jest nieunikniona. Na rynnę mocowana jest osłona drewniana, która w 100% zakrywa jej niedoskonałości.
 • Ze względu na różny rodzaj podłoża, do którego montowane są żaluzje w pakiecie nie znajdują się kołki montażowe
 • Z uwagi na ciężar zalecana maksymalna powierzchnia żaluzji to 5m2
 • Żaluzje Drewniane po złożeniu (ściągnięciu) zajmują ok. 16% jej wysokości.
Żaluzja Drewniana Karnix 50mm

Obejrzyj prezentcję VIDEO żaluzji drewnianychżaluzje drewniane filmZobacz również:


Wybierz Typ sterowania żaluzji


Sterowanie ręczne


Sterowanie ręczne
po lewej stronie

Sterowanie ręczne
po prawej stronie
Sterowanie żaluzjami odbywa się ręcznie poprzez ustawienie sznurków sterujących w odpowiedniej pozycji. Przy zakupie należy wybrać po której stronie mają być umieszczone sznurki sterujące.

Sterowanie automatyczne


Sterowanie automatyczne
wyprowadzenie zasilania
po lewej stronie

Sterowanie automatyczne
wyprowadzenie zasilania
po prawej stronie
Silnik żaluzji zasilany jest prądem o napięciu 230V. Przy zakupie należy wybrać po której stronie żaluzji powinien być wyprowadzony kabel do podłączenia silnika do sieci elektrycznej.

Typ drabinki

Drabinka Sznurkowa

Drabinka Taśmowa

Kolor

Haya

Wenge

Larice

Mahogany

Pudding


Crema

Tuerca

Bianco

Crudo

Negro


Gris

Arce

Antracita

Wpisz szerokość
(min: 30; max: 240)

 
cm

Wpisz wysokość
(min: 30; max: 300)

 
cm