PLN
 

Żaluzje Drewniane 25mm - Wenge

Kategoria produktu: Żaluzje drewniane 25mm
Typ żaluzji
Szerokość (max: 240 cm)
Wysokość (max: 250 cm)
Kolor
Rodzaj pokrętła
Sposób montażu
Strona sterowania
Prowadzenie Boczne
UWAGA: Produkt wykonany na specjalne zamówienie, wg indywidualnych parametrów nie podlega zwrotowi.
Cena 63,00 zł   wysylka w 24h
sprawdź koszt dostawy

Opis produktu

Ponadczasowość i elegancja to główne cechy żaluzji drewnianych utrzymanych w kolorze Wenge. Dzięki temu sprawdzą się w wielu mniejszych i stylistycznie różnych pomieszczeniach. Szczególnie warto zwrócić na nie uwagę, kiedy urządzamy wnętrze, w którym dominować mają barwy stonowane, na przykład biel, bądź pastele. Żaluzje w czarnej tonacji warto zamontować w przestronnym pomieszczeniu, ponieważ mają tendencję do optycznego pomniejszania całości, a z drugiej strony do dodawania jej elegancji. Prezentowany model doskonale chroni przed światłem zewnętrznym, nietrudno go zamontować i nawet utrzymanie go w czystości nie stanowi większego problemu.


Żaluzja Drewniana 25mm - dekoracja i funkcjonalność

Żaluzje drewniane 25 mm to jeden z najbardziej ekskluzywnych, ponadczasowych systemów osłon przeznaczony do małych i średnich okien. Dzięki swoim właściwościom, żaluzje drewniane pozwalają na precyzyjną regulację wpadającego światła, a dodatkowo zatrzymują temperaturę i pozwalają uniknąć nagrzewania się pomieszczenia. Szeroka gama kolorów drewna zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji drewnianej do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Lamele drewniane wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje drewniane możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurka i pokrętła. Żaluzje Drewniane 25mm mogą być mocowane do ściany, sufitu lub bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych uchwytów. Wszystkie żaluzje drewniane produkujemy na wymiar, dzięki temu są zawsze idealnie dopasowane. W ofercie posiadamy również żaluzje drewniane 50mm.


Obejrzyj prezentację Video żaluzji drewnianych

żaluzje drewniane filmDlaczego warto kupić żaluzje drewniane 25mm

 • Ponadczasowa, ekskluzywna osłona okienna, która nie wychodzi nigdy z mody
 • Łatwy i szybki montaż żaluzji 25mm na oknie
 • Możliwość dopasowania koloru drewnianej osłony do koloru stolarki okiennej
 • Łatwość czyszczenia żaluzji za pomocą suchej szmatki lub odkurzacza
 • Idealny system na małe powierzchnie okienne
 • Izolacja cieplna
 • Mechanizm samohamujący
 • Drewniana maskownica rynny górnej w standardzie
 • Prowadzenie boczne (opcja)
 • Naturalne drewno Baswood
 • Żaluzje wykonane na wymiar

Estetyka w najlepszym wydanium - Drewniane maskownice w standardzie

Żaluzje drewniane 25mm marki Karnix posiadają w standardzie drewniane maskownice z boczkami, które zakrywają mechanizm oraz rynnę górną. Zastosowane maskownice są w kolorze lameli. UWAGA: W przypadku montażu we wnęce okiennej żaluzja posiada tylko frontową część drewnianej maskownicy (bez boczków).


Prowadzenie boczne żaluzji drewnianej 25mm - Bez falowania nawet przy otwartym oknie

Żaluzje drewniane 25mm marki Karnix posiadają możliwość montażu prowadzenia bocznego, które utrzymuje żaluzję przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając jednocześnie swobodnemu "powiewaniu" żaluzji. Lamele nie falują, nie odstają od okna i wyglądają zawsze schludnie i estetycznie. Stosuje się do tego linkę stalową powlekaną oraz mocowanie dolne linki kątowe lub płaskie. Uwaga! Prowadzenie boczne jest opcjonalnym wyposażeniem żaluzji.
Wybierz sposób montażu żaluzji drewnianej 25mm

 • A - MONTAŻ BEZINWAZYJNY NA RAMIE OKIENNEJ - Regulowany rozstaw wieszaków pozwala montować żaluzje drewniane na większości modeli okien dostępnych na rynku. Wieszaki zakładamy bezpośrednio na ramę okienną co nie wymaga wiercenia w niej otworów. System montażu uchwytów pozwala nia łatwy demontaż żaluzji drewnianych. UWAGA: W przypadku okien z wywietrznikami montaż bezinwazyjny na ramie okiennej jest niemożliwy.
 • B - MONTAŻ INWAZYJNY DO ŚCIANY LUB DO SUFITU Żaluzje montujemy bezpośrednio do ściany lub do sufitu.
 • C - MONTAŻ INWAZYJNY WE WNĘCE OKIENNEJ - Żaluzje montujemy we wnęce okiennej. UWAGA: W przypadku montażu we wnęce okiennej żaluzja posiada tylko frontową część drewnianej maskownicy (bez boczków).


Prawidłowy Pomiar przed zakupem żaluzji

Zapoznaj się z poniższą instrukcją pomiaru żaluzji, dzięki czemu produkt będzie idealnie dopasowany do Twojego okna. W zależności od typu montażu żaluzji pomiar nieco się różni.
1. Inwazyjny montaż żaluzji do ściany lub do sufitu

 • Szerokość żaluzji A powinna być większa o 10-20 cm od szerokości wnęki okiennej.
 • Wysokosść żaluzji B powinna być większa minimum 10 cm od wysokości wnęki okiennej

Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości (należy to wziąć pod uwagę robiąc pomiar i odpowiednio wydłużyć żaluzję tak aby po montażu i zwinięciu żaluzja nie wchodziła w światło okna, w przeciwnym wypadku nie będzie możliwości otwarcia okna).
2. Montaż Inwazyjny żaluzji we wnęce okiennej

 • Szerokość żaluzji A powinna być nieznacznie mniejsza od szerokości wnęki okiennej (po zamontowaniu żaluzja powinna się swobodnie przesuwać z góry na dół) Np. jeśli szerokość wnęki okiennej to 75cm - wymiar żaluzji powinien być 74,5 cm.
 • Wysokosść żaluzji B powinna być zbliżona do wysokości wnęki okiennej.

Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości.


3. Montaż Bezinwazyjny żaluzji na ramie okiennej

 • Szerokość żaluzji A powinna być większa o ok 4 cm od szerokości szyby
 • Wysokosść żaluzji B powinna być zbliżona do wysokości skrzydła okna.
Uwaga! Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 16% jej wysokości.Wybierz kolor żaluzji drewnianej 25mm

Drewniane lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood o szerokości 25mm. Charakteryzują się one wysoką odpornością na wilgoć oraz na zmiany temperatury. Żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Szeroka gama kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Dodatkowo, dbając o jakość naszych wyrobów wszystkie elementy składowe żaluzji dobierane są w kolorach najbardziej zbliżonych do kolorów lameli. Boki lameli: Mahogany, Wenge, Negro, Antracita oraz Tuerca malowane są bejcami najbardziej zbliżonym do ich kolorów. Boki pozostałych lameli nie są bejcowane.
Kolory uchwytów montażowych

Uwaga: Kolorystyka uchwytów montażowych (górny uchwyt bezinwazyjny oraz dolne uchwyty prowadzenia bocznego) w standardzie występują w kolorze białym. W przypadku chęci otrzymania uchwytów w kolorze brązowym, po złożeniu zamówienia, prosimy o przesłanie takiej informacji na adres e-mail: marketing@karnix.pl


Jak uniknąć pomyłki przy ocenie koloru kupowanej żaluzji drewnianej 25mm?

Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze ...  dowiedz się więcej

Jak po kupieniu czyścić i konserwować żaluzje drewniane 25mm

Żaluzje Drewniane należy regularnie czyścić na sucho, jeśli jednak są bardzo zabrudzone, można użyć lekko zwilżonej, miękkiej ściereczki, a następnie wytrzeć do sucha. Nie należy używać ostrych szczotek, gąbek czy ścierek, które mogą porysować powierzchnię. Żaluzji nie należy moczyć, ani wkładać do wody, jak również używać środków chemicznych mogących uszkodzić delikatną, naturalną powierzchnię.


Żaluzje Drewniane 25mm - ocena jakości produktu

 • Przed zakupem żaluzji drewnianych należy zapoznać się z informacjami omawiającymi właściwości charakterystyczne dla materiału, jakim jest drewno naturalne. Słoje, sęczki, różne struktury drewna oraz niewielkie różnice w odcieniach, są dopuszczalne i nie podlegają reklamacji (są świadectwem naturalnego pochodzenia wytwarzanych przez nas produktów).
 • Dopuszczalne są nieznaczne różnice w koloorze oraz połysku lamel drewnianych w zależności od kąta padania światła. Spowodowane są one zakrzywieniami oraz przebarwieniami włókien drewna oraz właściwościami lakierów czy farb w przypadku drewna malowanego. Żadna z tych cech nie może podlegać reklamacji.
 • Niewielkie wyszczerbienia na bokach lamel są dopuszczalne.
 • Niewielkie rysy na rynnie górnej nie podlegają reklamacji, a ich obecność jest nieunikniona. Na rynnę mocowana jest osłona drewniana, która w 100% zakrywa jej niedoskonałości.
 • Ze względu na różny rodzaj podłoża, do którego montowane są żaluzje w pakiecie nie znajdują się kołki montażowe
 • Z uwagi na ciężar zalecana maksymalna powierzchnia żaluzji to 5m2
 • Żaluzje Drewniane po złożeniu (ściągnięciu) zajmują ok. 16% jej wysokości.


Czym są żaluzje drewniane ?

Żaluzje drewniane to ekskluzywne dekoracyjne osłony okienne, przed którymi postawionych jest kilka szczególnych zadań. Przede wszystkim – jak każde osłony okienne – powinny chronić wnętrze przed nagrzewaniem się oraz przed słońcem, które czasem potrafi być oślepiające i utrudniać funkcjonowanie w pomieszczeniu. Żaluzje drewniane dają także swoistą prywatność, ponieważ utrudniają zaglądanie wścibskich osób przez okno, jednocześnie nie zasłaniając widoku na zewnątrz. Żaluzje drewniane mogą być zrobione z lameli 25 lub 50 mm. Szerokość listewek drewnianych nie wpływa na właściwości zaciemniające oraz estetyczne żaluzji,  bo obydwa rodzaje gwarantują fantastyczny efekt wizualny.
Zobacz również:


Wybierz Typ sterowania żaluzji


Sterowanie ręczne


Sterowanie ręczne
po lewej stronie

Sterowanie ręczne
po prawej stronie
Sterowanie żaluzjami odbywa się ręcznie poprzez ustawienie sznurków sterujących w odpowiedniej pozycji. Przy zakupie należy wybrać po której stronie mają być umieszczone sznurki sterujące.

Sterowanie automatyczne


Sterowanie automatyczne
wyprowadzenie zasilania
po lewej stronie

Sterowanie automatyczne
wyprowadzenie zasilania
po prawej stronie
Silnik żaluzji zasilany jest prądem o napięciu 230V. Przy zakupie należy wybrać po której stronie żaluzji powinien być wyprowadzony kabel do podłączenia silnika do sieci elektrycznej.

Typ drabinki

Transparentne pcv

Drewniane

Kolor

Haya

Wenge

Larice

Mahogany

Pudding


Crema

Tuerca

Bianco

Crudo

Negro


Gris

Arce

Antracita

Wpisz szerokość
(min: 30; max: 240)

 
cm

Wpisz wysokość
(min: 30; max: 250)

 
cm