PLN
 

Jakie rolety ochronią Cię przed upałami?


14/3/2024   |   Autor: Karnix   |   Efektywność energetyczna

Jakie rolety ochronią Cię przed upałami?

Początek lata, a upały już dają się we znaki? Marzysz o chwili wytchnienia od żaru lejącego się z nieba, a nagrzane, niedające się wywietrzyć wnętrze skutecznie to uniemożliwia? A może budzisz się ?z kurami?, bo Twoja sypialnia usytuowana jest od wschodu i żadne zasłony nie są w stanie uchronić Cię przed promieniami słońca? Jeśli choć na jedno powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, ten tekst jest właśnie dla Ciebie ? przedstawiamy w nim kilka rozwiązań, dzięki którym upał, słońce i nagrzane wnętrza przestaną być problemem.

Spis treści

 

Rolety 100% zaciemniające – pełne zaciemnienie o każdej porze dnia.

Rolety zaciemniające są zaprojektowane tak, aby zaciemnić pomieszczenie w 100%. W praktyce oznacza to, że zastosowano w nich materiał, który całkowicie blokuje i pochłania promieniowanie słoneczne. Specjalny typ tkaniny, który charakteryzuje się wyjątkowo grubym splotem, można zastosować w każdym rodzaju osłony okiennej, od rolet w kasecie, po minirolety, aż po rolety wolnowiszące. Dzięki temu możesz precyzyjne dopasować charakter rolet do wymagań pomieszczenia, rodzaju okna i indywidualnych preferencji.


Roleta w Kasecie BASMATI (żakardowa) Orzech

Roleta w Kasecie BASMATI (żakardowa) Orzech


70.84 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta w Kasecie Ekkluzywna Dzień Noc EXCLUSIVE Hebano

Roleta w Kasecie Ekkluzywna Dzień Noc EXCLUSIVE Hebano


128.10 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta w kasecie pearl Cytryna

Roleta w kasecie pearl Cytryna


52.04 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta w KASECIE Dzień Noc PROMO Słomkowy

Roleta w KASECIE Dzień Noc PROMO Słomkowy


88.20 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj


Gruby splot to jednak nie jedyny element stojący za skutecznością rolet typu Blackout. Sekret tkwi w fakcie, że wewnętrzna strona rolety pokryta jest cienką warstwą gumy, która dodatkowo zabezpiecza przed przenikaniem promieni słonecznych przez materiał. Ta tkanina, nazywana Blackout, to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, niezależnie od pory dnia.

Chociaż głównym zadaniem rolet 100% zaciemniających jest pełne odcięcie dopływu światła  zewnątrz, to jednak oferują one znacznie więcej niż tylko zaciemnienie. Dzięki blokowaniu i pochłanianiu promieni słonecznych, skutecznie zmniejszają one bowiem poziom nagrzewania się pomieszczenia. To niezwykle istotne zwłaszcza podczas upałów, kiedy wnętrze domu może pozostać przyjemnie chłodne i rześkie, bez konieczności stosowania wentylatora czy klimatyzacji.

Gdzie sprawdzą się rolety 100% zaciemniające? Przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest pełna kontrola nad światłem o każdej porze dnia – w sypialni czy w pokoju dziecięcym.


 

Rolety Thermo – ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza

Rolety Thermo zostały stworzone z myślą o oknach i wnętrzach szczególnie narażonych na nagrzewanie pod wpływem promieni słonecznych, takich jak okna dachowe i duże przeszklenia. Dzięki specjalnej tkaninie termoizolacyjnej, o gęstym splocie, blokują one w dużym stopniu przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza. Wyjątkowy jest tu jednak sposób, w jaki to robią - zamiast podgumowania (jak w przypadku rolet typu Blackout) wykorzystano powłokę aluminiową, która odbija promienie słońca, nie pozwalając im przeniknąć do pomieszczenia.

Co ważne, rolety Thermo, choć odbijają światło, nie zaciemniają pomieszczenia w 100%, a jedynie tworzą przyjemny półmrok. Ich głównym celem jest bowiem nie tyle zaciemnienie, co ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem. Dlatego szczególnie polecane są one w przypadku poddaszy, okien usytuowanych od strony południowej, a także pomieszczeń z dużymi przeszkleniami.


Rolety Thermo często występują jako rolety plisowane i plisy dachowe, co daje dodatkowe możliwości regulacji światła. Dzięki specjalnej budowie można osłonić okno zarówno od dołu, jak i od góry, a nawet dowolną jego część czy środek, zapewniając sobie prywatność i możliwość regulacji nasłonecznienia. Co więcej, rolety plisowane ściśle przylegają do szyby, nie przeszkadzając w funkcjonowaniu okna. Nie bez powodu rolety plisowane jednymi z najchętniej wybieranych modeli – wszechstronne możliwości w kwestii zakresu osłonięcia okna oraz dodatkowe funkcje termoizolacyjne sprawiają, że w kwestii ochrony przed nadmiernie nagrzanym wnętrzem są nie do przecenienia.

Rolety Thermo są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i wytrzymałe. To sprawia, że mogą służyć przez długi czas, dbając o komfort termiczny i świetlny Twojego domu. Jeśli zatem szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się przyjemnym chłodem w gorące dni i kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, rolety Thermo są właśnie dla Ciebie.


Rolety typu Honeycom

Rolety plisowane typu plaster miodu, mimo, że są stosunkowo nowym produktem na rynku, z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Ten unikalny model łączy najistotniejsze cechy klasycznych rolet plisowanych z zupełnie nowatorskim podejściem do konstrukcji. W efekcie, plisy typu plaster miodu zapewniają użytkownikom więcej funkcji niż standardowe modele rolet plisowanych.

Podstawowa różnica między tradycyjnymi roletami plisowanymi a roletami typu plaster miodu jest widoczna, gdy spojrzymy na nie z boku. Pierwszy z tych modeli ma charakterystyczny zygzakowaty kształt, podczas gdy drugi prezentuje trójwymiarowy, heksagonalny przekrój. Ta subtelną, ale znaczącą różnicę zapewniają dwie warstwy materiału, które tworzą kształt przypominający plaster miodu – stąd, jak nietrudno się domyślić wzięła się ich nazwa.To właśnie konstrukcja dwuwarstwowa odpowiada za wyjątkową funkcjonalność rolet plisowanych typu plaster miodu. W praktyce bowiem heksagonalny przekrój i podwójna warstwa materiału oznacza znacznie większą zdolność do blokowania światła - w zależności od modelu, rolety typu plaster miodu potrafią zatrzymać od 50 do 70% promieni słonecznych. W rezultacie, umożliwiają pełną kontrolę nad ilością wpadającego światła i zapewniają zasłonięcie dokładnie tej części okna, której potrzebujesz – na tej samej zasadzie co tradycyjne plisy. Co więcej, rolety te są pozbawione szczelin, które są typowe dla tradycyjnych rolet plisowanych, dzięki czemu gwarantują przyciemnienie lub zaciemnienie bez żadnych prześwitów.

Rolety plisowane typu plaster miodu zapewniają zatem znacznie lepsze zaciemnienie niż standardowe rolety plisowane co szczególnie istotne w przypadku okien usytuowanych od strony wschodniej. Warto jednak podkreślić, że w ich podstawowej wersji nie są to rolety zaciemniające, lecz przyciemniające - sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zablokowanie części promieni słonecznych, rozproszenie zbyt mocnego światła czy obniżenie stopnia nagrzewania się wnętrza, bez rezygnacji z naturalnego światła słonecznego.


Roleta w Kasecie Ekkluzywna Dzień Noc EXCLUSIVE Seledine

Roleta w Kasecie Ekkluzywna Dzień Noc EXCLUSIVE Seledine


128.10 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta w kasecie pearl Ecri

Roleta w kasecie pearl Ecri


52.04 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Rolety w kasecie dzień noc wave Silvery

Rolety w kasecie dzień noc wave Silvery


126.00 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj
Roleta w kasecie pearl Błękit

Roleta w kasecie pearl Błękit


52.04 zł
Docinamy na wymiar.
Wysyłka w 24h.
dopasuj


Tym jednak co w kontekście trwającego lata i tematu tego artykułu interesuje nas najbardziej jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza podczas upałów. Technologia zastosowana w roletach typu plaster miodu sprawia bowiem, że oferują one doskonałe właściwości termoizolacyjne. Działają one na zasadzie tworzenia swoistych poduszek powietrznych między warstwami tkaniny, które stanowią doskonałą barierę izolacyjną, zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza od promieni słonecznych.  W rezultacie Twoje wnętrze pozostanie chłodne i rześkie nawet pomimo skwaru panującego za oknem – w podobny sposób działają także rolety zewnętrzne. Co więcej, ta sama zasada pozwoli Ci także zaoszczędzić na ogrzewaniu w okresie grzewczym – powstała pomiędzy warstwami tkaniny poduszka powietrza zapobiegnie bowiem stratom ciepła przez okna i realnie przełoży się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.


Rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb

Wszystkie przedstawione w artykule rolety okienne zostały zaprojektowane z myślą o tym, by zapewnić Ci maksimum funkcjonalności – niezależnie od pory roku. Odpowiednie dopasowanie osłony do potrzeb i indywidualnych preferencji pozwoli Ci nie tylko zyskać pełną kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła, ale także uniezależnić się od panującej za oknem aury.

Więcej podobnych artykułów