ikony
 

Rolety Dzień/Noc pochwała funkcjonalności


Wyobraź sobie osłonę okienną, idealnie skrojoną na miarę Twoich oczekiwań – osłonę, która zapewni Ci pełnię prywatności, odpowiednie nasłonecznienie, płynną regulację natężenia światła i całkowite zaciemnienie wnętrza zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Rolety Dzień Noc potrafią to wszystko i jeszcze więcej. Zaprojektowane z myślą o tym, by precyzyjnie kontrolować światło i dotrzymywać Ci kroku o każdej porze dnia.

 

Rolety Dzień Noc a rolety tradycyjne – porównanie

Różnicę pomiędzy tradycyjnymi roletami ekranowymi i roletami typu Dzień/Noc widać już na pierwszy rzuty oka –  w pierwszym modelu funkcję osłony pełni jednorodna tkanina, w drugim zaś – naprzemiennie ułożone pasy. I tu w zasadzie tkwi cały szkopuł, bowiem to właśnie wspomniane pasy w całości odpowiadają za wielofunkcyjność rolet typu Dzień/Noc. Zacznijmy jednak od początku. Tradycyjne rolety ekranowe umożliwiają kontrolowanie poprzez przesłonienie okna w mniejszym lub większym stopniu. Niebagatelny wpływ na stopień zaciemnienia wnętrza ma przede wszystkim kolor i rodzaj wybranej tkaniny. Rolety tego typu do dobry wybór do pomieszczeń, w którym zależy nam przede wszystkim na pełnej prywatności oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do naturalnego światła słonecznego nie jest tak istotny np. w sypialni lub łazience. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku salonu, pokoju dziennego lub pokoju dziecięcego, w którym zarówno prywatność, jak i stopniowanie nasłonecznienia ma ogromne znaczenie i zmienia się wielokrotnie w ciągu dnia.

Rolety Dzień/Noc zaprojektowane zostały tak, by kontrola natężenia światła odbywała się nie tylko za pomocą podnoszenia i opuszczania materiału, ale także poprzez manewrowanie poszczególnymi jego częściami. Dzięki naprzemiennemu ułożeniu pasów z prześwitującej i zaciemniającej tkaniny, możliwe jest takie ich ułożenie względem siebie, by uzyskać optymalny poziom nasłonecznienia. Istotną różnicą jest także fakt, że rolety typu Dzień/Noc pozwalają na pełne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego nawet wówczas, gdy są całkowicie opuszczone – uzyskanie takiego efektu w przypadku jednorodnych rolet ekranowych nie jest możliwe.

 

 

Dodatkowe zalety rolet Dzień Noc

Możliwość precyzyjnego operowania nasłonecznieniem to nie jedyne zalety rolet Dzień/Noc. Dzięki wspomnianym wyżej pasom, wykonanym z transparentnej tkaniny, rolety te doskonale sprawdzają się bowiem jako alternatywa dla tradycyjnych firan, uniemożliwiając osobom postronnym dostrzeżenie tego, co dzieje się we wnętrzu domu. Jednak w przeciwieństwie do firan, które zupełnie nie chronią prywatności po zapadnięciu zmroku, zaciemniające fragmenty rolet Dzień/Noc zapewniają pełną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami nawet przy włączonym świetle. Niezależnie od wybranego koloru pasów zaciemniających, poliestrowa tkanina z której zostały wykonane rolety Dzień/Noc charakteryzuje się niską przepuszczalnością światła – a to z kolei zapełnia pełen komfort o każdej porze dnia. Na szczególną uwagę zasługują także rolety Dzień/Noc wykonane z tkaniny typu Blackness – zastosowanie specjalistycznej, nieprzepuszczającej światła tkaniny pozwoli Ci w pełni zaciemnić pomieszczenie także w środku nocy. To rozwiązanie szczególnie polecane w pokojach dziecięcych i pokojach dziennych, w których rodzaj i ilość światła słonecznego ma znaczenie – dzięki zastosowaniu rolet Dzień/Noc z tkaniną Blackness, masz pełną kontrolę nad jego natężeniem.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że rolety Dzień/Noc to nie tylko wyjątkowo praktyczna i multifunkcyjna osłona okienna, ale także stylowy i efektowny element dekoracyjny. Ten typ rolet występuje w wielu wariantach montażowych, co pozwala precyzyjnie dopasować ich charakter do stylu i wymogów okna. Staranne wykonanie, możliwość dopasowania barwy mechanizmu do koloru stolarki oraz szeroki wybór tkanin i wzorów – wszystko to sprawia, że ten typ rolet świetnie sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w każdym stylu.