ikony
 

Rolety Dzień/Noc - doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności


Idealna osłona okienna? Z pewnością taka, która pozwala w płynny sposób regulować natężenie wpadającego do wnętrza światła w zależności od potrzeb i wykonywanej w danym momencie aktywności. Bez wątpienia to także taka, która pozwala zachować pełnię prywatności we własnym domu bez rezygnacji z widoku za oknem, czy ograniczenia dostępu do naturalnego światła słonecznego. I wreszcie – idealna osłona okienna to taka, która doskonale komponuje się z wnętrzem i stanowi jego ozdobę. Brzmi, jak marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie! Rolety typu Dzień/Noc posiadają bowiem wszystkie wymienione wyżej zalety i o wiele więcej – poznaj je wszystkie!

 

Rolety Dzień/Noc – rewolucja na rynku osłon okiennych

Chociaż rolety tego typu pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, to nie ulega wątpliwości, że całkowicie zrewolucjonizowały postrzeganie osłon okiennych. Nagle okazało się, że zabierające miejsce i zbierające kurz firany i zasłony nie są jedyną opcją, a dostępne jest kompaktowe rozwiązanie, które łączy zalety obu z nich. Nic więc dziwnego, że rolety Dzień/Noc szybko podbiły serca użytkowników i stały się jednymi z najchętniej wybieranych osłon okiennych. Na czym polega ich fenomen?

 

 

Wyjątkowa konstrukcja dla pełnej funkcjonalności

Wyjątkowość rolet typu Dzień/Noc widać już na pierwszy rzut oka. Podczas, gdy tradycyjne rolety ekranowe wykonane były z jednolitego, pełnego fragmentu tkaniny, rolety tego typu wyróżnia charakterystyczna, „pasiasta” forma. To właśnie naprzemienne ułożenie pasów w tkaniny zaciemniającej i transparentnej odpowiada nie tylko za wyjątkowy wygląd rolet Dzień/Noc, ale także za ich niezwykłą funkcjonalność. Ale po kolei.

Konstrukcja rolet Dzień/Noc składa się z dwóch warstw tkaniny nawiniętej na specjalną rurę nawojową. Naprzemienne ułożenie tkanin zaciemniającej i transparentnej w dwóch, ułożonych równolegle fragmentach pozwala na ich płynną regulację względem siebie. W efekcie możliwe jest równoległe zestawienie pasów transparentnych, zaciemniających obok siebie oraz różnorodne konfiguracje obu powyższych – by uzyskać najbardziej satysfakcjonujący efekt. W praktyce oznacza to z kolei, że w zależności od stopnia nakładania się na siebie poszczególnych pasów możliwe jest pełne dopasowanie intensywności natężenia światła w zależności od aktualnych potrzeb. Pasy transparentne odpowiadają za wpuszczenie naturalnego światła słonecznego, jednocześnie pełniąc także funkcję firany – dzięki temu możemy optymalnie doświetlić wnętrze i jednocześnie uniemożliwiając osobom z zewnątrz dostrzeżenie tego, co się dzieje w pomieszczeniu. Z kolei umieszczenie obok siebie pasów zaciemniających spowoduje znaczne ograniczenie ilości wpadającego do pomieszczenia światła oraz zablokowanie oświetlenia z latarni ulicznych czy reflektorów samochodów. W rezultacie otrzymamy efekt podobny, jak w przypadku zastosowania zasłony. Tym jednak, co odróżnia rolety typu Dzień/Noc od zasłon i firan jest możliwość stopniowania nasłonecznienia i zaciemnienia, co w przypadku ostatnich dwóch rozwiązań nie jest możliwe.

 

 

Prosty i intuicyjny montaż

Rolety typu Dzień/Noc występują w kilku formach, co pozwala dopasować odpowiedni model do oczekiwań, wymogów pomieszczenia oraz typu okna. Do wyboru mamy nie tylko tradycyjne rolety mini, ale także rolety w kasecie oraz rolety wolnowiszące. Każdy z nich różni się od siebie konstrukcja, wszystkie jednak łączy jedno – ponadprzeciętna funkcjonalność i łatwy montaż. Mini rolety oraz rolety w kasecie wyposażone zostały w bezinwazyjny system montażowy, pozwalający na zamocowanie rolety bez konieczności wiercenia w ścianie lub ramie okiennej, bez użycia narzędzi czy pomocy fachowców. Jednocześnie tego typu montaż pozwala na proste ściągnięcie rolet, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni – co ważne zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na ingerencję w ściany lub ramy okienne. Rolety wolnowiszące, ze względu na swoje przeznaczenie i konstrukcję wymagają przymocowania bezpośrednio do ściany lub sufitu, jednak uproszczony montaż sprawia, że z łatwością poradzi sobie z tym każdy – także osoby nieposiadające doświadczenia.