ikony
 

Rolety wewnętrzne - gdzie je kupować?


Rolety wewnętrzne to nieodłączny element nowocześnie urządzonej przestrzeni, w której liczy się nie tylko stylowy wygląd, ale także funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że ten typ osłon okiennych stale zyskuje na popularności, a producenci stosują coraz nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania, by spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Na przykład wspomniane w ostatnim wpisie rolety typu plaster miodu, łączące w sobie nowoczesne rozwiązania i tradycyjne wzornictwo typowych rolet plisowanych.

Zanim zdecydujemy się na zakup rolet warto przyjrzeć się bliżej kilku podstawowym parametrom, takim jak przeznaczenie rolety, przeznaczenie pokoju w którym zostanie umieszczona, jego usytuowanie względem kierunków świata czy szczególne wymagania okna lub pomieszczenia. Kolejnym krokiem powinno być dokładne zmierzenie okna i dopasowanie do niego odpowiedniego modelu  Ostatnim krokiem w doborze idealnej rolety powinien być zakup i właśnie w tym miejscu sprawa lubi się komplikować. Bo choć zakupy przez Internet na nikim już nie robią wrażenia, to wciąż spora część osób wybierając roletę do domu, pierwsze kroki kieruje do… marketu budowlanego. Czy to dobry pomysł? A jeśli nie, to gdzie kupić idealną roletę? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie!


Dobra roleta, czyli jaka?

Zacznijmy od tego, że dobra roleta okienna to taka, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania i jest trwała. Osłania dokładnie tyle, ile powinna, zabezpiecza przed światłem i wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz dokładnie w taki sposób jakiego oczekujemy czy zapobiega nagrzewaniu się wnętrza zgodnie z tym, co deklaruje producent na opakowaniu. Do tego jej montaż jej prosty i intuicyjny, w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do jej zamocowania elementy, zaś wszystkie podzespoły chodzą płynnie, dzięki czemu obsługa nie wymaga użycia siły, a użytkowanie jest proste i intuicyjne. Tymczasem nierzadko zdarza się, że w modelach kupionych w marketach budowlanych brakuje śrubek, zatrzasków czy potrzebnych elementów, klej w systemie bezinwazyjnym nie pozwala na stabilne zamocowanie osłony, zaś sam materiał pozostawia wiele do życzenia. Brzmi znajomo? W przypadku rolet kupowanych bezpośrednio u producenta jest zupełnie inaczej – każdy element rolety jest starannie przemyślany i zapakowany, zaś w przypadku braku jakiekolwiek z nich – naprawienie błędu leży po jego stronie. Różnice widać także w jakości zarówno samej rolety, jak i niezbędnych do ich zamocowania podzespołów, tkanina odpowiada przeznaczeniu, zaś elementy montażowe są solidne i wyposażone w dodatkowe funkcje. I choć nie wszystkie rolety z supermarketów charakteryzują się niską jakością, to warto mieć tę kwestię na uwadze, zwłaszcza że ich cena nie należy do najniższych. Tymczasem rolety prosto od producenta, wykonane z wysokiej jakości tkanin i komponentów oraz z dbałością o każdy szczegół potrafią być tańsze nawet o 45% względem modeli z popularnych sklepów budowlanych.Rolety od producenta vs rolety z marketu

Oczywiście nie jest tak, że kupowanie rolet w markecie budowlanym ma same wady i z góry skazane jest na niepowodzenie. Kupno stacjonarne ma tę zaletę, że pozwala na osobiste dotknięcie i obejrzenie produktu zanim zdecydujemy się na zakup. Często przeważa także kwestia dostępności od ręki, co pozwala na zamontowanie rolety jeszcze tego samego dnia. Minusem jest z kolei wspomniana już wyżej jakość oraz niewielki wybór produktów – w większości sklepów budowlanych dostępne są wyłącznie modele w standardowych rozmiarach.

W przypadku zakupów w sklepie internetowym wprost od producenta, niekwestionowaną zaletą jest przede wszystkim ogromny wybór rodzajów, modeli, faktur i tkanin a także dodatkowych elementów rolety, jak kolor profili czy system prowadzenia. Nie będziemy skromni – w Karnix znajdziesz bowiem ponad 600 wzorów rolet okiennych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że producent oferuje stworzenie dowolnej rolety na dowolny wymiar, co rozwiązuje problem osłonięcia niewymiarowego okna lub dużego przeszklenia. I wreszcie czas oczekiwania – w Karnix wysyłamy zamówienie w ciągu 24 godzin, co pozwala maksymalnie skrócić czas dostarczenia rolet do klienta.