ikony
 

Rolety Plisowane - podpowiadamy dlaczego warto je zamontować


Rolety plisowane to jedne z najbardziej funkcjonalnych i praktycznych osłon okiennych. Za ich wszechstronność odpowiada innowacyjna budowa oraz specjalny system mocujący, który umożliwia zamontowanie rolety bezpośrednio przy tafli szyby. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet w kasecie, rolet wolnowiszących czy rolet ekranowych, rolety plisowane montuje się od wewnętrznej strony ramy okiennej, dzięki czemu tkanina jest precyzyjnie dopasowana do światła okna. Wyjątek stanowią jedynie rolety plisowane montowane w systemie bezinwazyjnym.

Rolety plisowane różnią się od tradycyjnych także rodzajem wykorzystanej tkaniny. W przypadku plisów materiał został specjalnie złożony, tworząc charakterystyczną harmonijkę. Ma to nie tylko swoje praktyczne uzasadnienie i ułatwia przesuwanie rolety, ale także estetyczne – pozwala bowiem stworzyć efektowną i stylową dekorację okienną. Przylegająca bezpośrednio do szyby tkanina oraz system mocujący umieszczony w dolnej części listwy przyszybowej sprawiają, że roleta stanowi integralną część okna, a całość jest spójna i konsekwentna.

 

 

Do głównych zalet rolet plisowanych należy przede wszystkim fakt, że można nim zasłaniać dowolną część okna. Specjalne, aluminiowe profile oraz system sznurków umożliwiają odsłonięcie tylko dolnej części rolety, tylko górnej lub obu jednocześnie zasłaniając tylko środek. W praktyce oznacza to, że tkaninę rolety można dowolnie formować na oknie i precyzyjnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, w zależności od preferencji lub pory dnia. Ta cecha rolety plisowanej sprawdzi się przede wszystkim w wówczas, gdy nie chcemy rezygnować ze światła słonecznego, a jednocześnie zależy nam na prywatności i osłonięciu się od wścibskich spojrzeń z zewnątrz. Jednocześnie roletę plisowaną można całkowicie opuścić, zaciemniając pomieszczenie lub w całości podnieść do góry by w pełni wykorzystać naturalne światło.

Kolejną zaletą rolet plisowanych jest fakt, że innowacyjny system mocowań dedykowany temu konkretnemu modelowi, w żaden sposób nie ogranicza ruchomości okna. Niezależnie od głębokości wnęki okiennej lub odległości okna od ściany, nie istnieje ryzyko, że podczas otwarcia na oścież system mocujący zostanie uszkodzony. Montaż bezpośrednio do listwy przyszybowej pozwala także osłonić duże przeszklenia i okna sięgające sufitu oraz wszędzie tam, gdzie zamontowanie tradycyjnego karnisza czy rolety nie byłoby możliwe. Jednocześnie warto wiedzieć, że rolety plisowane można wykonać na każdy, nawet niestandardowy wymiar.

 

 

Nie bez znaczenia jest także fakt, że tkaniny rolet plisowanych można precyzyjnie dopasowywać do oczekiwań i preferencji klientów lub wymogów samego pomieszczenia. Ten typ rolet występuje nie tylko w wielu różnych wersjach kolorystycznych, ale także szerokiej gamie materiałów o różnych właściwościach. Wśród nich znajdują się lekko transparentne, perowe tkaniny np. PREMIUM HARMONY, których zaletą jest przede wszystko to, że zapewniają maksimum prywatności, nie blokując jednocześnie światła słonecznego. Tkaniny całkowicie zaciemniające np. PREMIUM BLACKOUT, które pozwalają w 100% zaciemnić pomieszczenie, niezależnie od pory dnia. Rolety plisowane wykonane z tego typu tkaniny doskonale sprawdzą się w sypialni i pokoju dziecięcym oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest całkowite zaciemnienie nawet w środku dnia. Rolety plisowane z tkaniny PREMIUM THERMO to z kolei rozwiązanie dla osób posiadających mieszkania z oknami wychodzącymi na południe i zachód. Umieszczona po wewnętrznej stronie rolety warstwa aluminium odbija promienie słoneczne uniemożliwiając nadmierne nagrzanie się wnętrza. Dzięki temu, powietrze we wnętrzu pozostaje rześkie i chłodne, nawet pomimo lejącego się z nieba żaru.

Kluczową zaletą rolet plisowanych jest także fakt, że zostały one wykonane z wysokogatunkowych tkanin pokrytych dodatkowo warstwą antystatyczną. Dzięki temu są odporne na osiadanie kurzu oraz rozwój roztoczy, dlatego są szczególnie polecane osobom borykającym się z alergią.