ikony
 

Rolety Dzień Noc - będziesz zachwycony efektem


Pojawienie się na rynku rolet Dzień Noc zrewolucjonizowało świat dekoracji okiennych. W krótkim czasie stały się jedną z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych osłon okiennych, cenionych nie tylko za niezwykłą funkcjonalność, ale także wyjątkowe walory estetyczne. Dziś przyjrzymy się bliżej fenomenowi rolet Dzień Noc i sprawdzimy w czym właściwie tkwi sekret ich popularności.

Tym, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia rolety typu Dzień Noc jest ich wyjątkowa „pasiasta forma”, która sprawia, że nie sposób pomylić ich z żadnymi innymi. To właśnie ona odpowiada za ich unikatowy wygląd oraz nieprzeciętną funkcjonalność. Rolety Dzień Noc składają się z dwóch warstw tkaniny, w której pasy transparentnego materiału przeplatają się z pasami z tkaniny zaciemniającej. Dzięki temu do pomieszczenia wpada wystarczająca ilość światła by dobrze je oświetlić i jednocześnie zapewnić mieszkańcom maksimum prywatności. Jednocześnie struktura i forma rolet typu Dzień/Noc umożliwiają regulowanie poszczególnych pasów względem siebie i co za tym idzie – stopniowanie poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Pozwala to na płynną regulację stopnia nasłonecznienia, od optymalnego, poprzez wprowadzenie klimatycznego półmroku aż po zaciemnienie pomieszczenia. Jednocześnie rolety można także całkowicie zwinąć, by w pełni wykorzystać naturalne światło słoneczne. Ta wszechstronność rolet Dzień Noc jest doceniana szczególnie w pomieszczeniach o wielofunkcyjnym charakterze np. w salonie czy pokoju dziecięcym. Dzięki wyjątkowo łatwej i intuicyjnej obsłudze możesz wprowadzić w swoim wnętrzu dokładnie taki stopień nasłonecznienia jaki chcesz – niezależnie od pory dnia.

 

 

Unikatowa forma rolet Dzień Noc sprawia także, że ten typ osłon wyjątkowo efektownie prezentuje się na oknie. Ułożone naprzemiennie jaśniejsze i ciemniejsze pasy to eleganckie i ponadczasowe połączenie, które doskonale sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w każdym stylu. Dekoracyjny charakter rolet Dzień Noc sprawiają, że są one mocnym akcentem każdej przestrzeni i mogą stanowić punkt wyjścia do tworzenia dalszej aranżacji. Ich ponadczasowy styl doskonale odnajdzie się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu.

Często pomijanym, acz niezwykle istotnym aspektem w kontekście rolety Dzień Noc jest także fakt, że przesuwanie względem siebie poszczególnych pasów istotnie wpływa także na wygląd rolety – w zależności od ich ułożenia można uzyskać efekt jednolitej tkaniny lub rolety poprzetykanej wąskimi, transparentnymi pasami. Dowolność w zakresie kombinacji pozwala stworzyć osłonę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także w kwestii estetyki.

Ozdobny charakter i wszechstronność rolet Dzień Noc sprawiają, że nie potrzebują towarzystwa dodatkowych osłon okiennych, takich jak firany czy zasłony. Z powodzeniem zapewnią prywatność i zabezpieczą przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz oraz pozwolą zaciemnić pomieszczenie o każdej porze dnia.

 

 

Nie bez znaczenia jest także fakt, że rolety Dzień Noc występują w wielu wariantach kolorystycznych,  co umożliwia precyzyjne dopasowanie ich stylu do klimatu panującego we wnętrzu. Również fakt, że ten typ rolet występuje w dwóch wariantach: w formie tradycyjnych rolet oraz w formie rolet w kasecie, sprawia że są to jedne z najchętniej wybieranych osłon okiennych na rynku. Na uwagę zasługuje także fakt, że ich montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy, pomocy fachowców oraz narzędzi. Rolety Dzień Noc posiadają bowiem system bezinwazyjny, który pozwala na przymocowanie ich do ramy okiennej bez konieczności wiercenia i niszczenia stolarki okiennej.  Dopasowane kolorystycznie, stylowe  mocowania oraz szeroka gama kolorystyczna dostępnych kaset sprawiają także, że z łatwością można dopasować ich odcień do koloru ramy okiennej. Dzięki temu roleta staje się integralną częścią okna i pozwala stworzyć spójną i konsekwentną dekorację okienną.