ikony
 

Rolety dachowe, czyli oświetlenie poddasza pod kontrolą


Poddasza niewątpliwie mają swój urok – wszechobecne skosy, okna umieszczone w połaci dachowej i uwidocznione belki stropowe – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat i pozwala zaaranżować wyjątkowe i magiczne wnętrze. Jednak to, co jest stanowi o największym potencjale mieszkań na poddaszu, bywa także ich dużą wadą, zwłaszcza latem. Mowa o oknach dachowych, które z jednej strony pięknie doświetlają przestrzeń, z drugiej – mogą stać się źródłem nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia i zbyt dużej ilości światła, zwłaszcza jeśli są usytuowane od wschodniej lub południowej strony, w okolicy latarni lub bezpośrednim sąsiedztwie bilboardów. Inną kwestią jest także fakt, że okna dachowe umożliwiają zajrzenie do środka pomieszczenia w dużo większym stopniu, niż tradycyjne okna umieszczone w ścianie budynku. Kontrola natężenia ilości wpadającego do pomieszczenia światła, ochrona przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz czy zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, zdają się zatem być nadrzędnymi aspektami w kwestii dekoracji okien dachowych. Jednak czy da się stworzyć aranżację okienną, która z jednej strony będzie spełniała wszystkie powyższe wymagania, a z drugiej – będzie stanowiła stylową i estetyczną dekorację, będącą integracyjną częścią pomieszczenia?

 

Rolety dachowe, czyli maksymalna funkcjonalność i niepowtarzalne wzornictwo

Rolety dachowe zostały stworzone z myślą o zapewnieniu maksymalnej kontroli nad wpadającym do pomieszczenia światłem i umożliwieniu jego płynnej regulacji. Jednocześnie ich klasyczna forma i minimalistyczny design pozwala na stworzeniu spójnej i estetycznej dekoracji okiennej, stanowiącej doskonałe dopełnienie Twojego wnętrza. Warto przy tym zauważyć, że rolety dachowe zostały zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki okien dachowych, a więc wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, dzięki którym użytkowanie rolety będzie łatwe i intuicyjne.

Wśród dostępnych na rynku rolet dachowych dostępne są zarówno modele, które częściowo ograniczają dopływ światła, zapewniając jednak prywatność i chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami, jak i takie, które blokują promienie słoneczne i światło z ulicy w stu procentach. Co ważne, zarówno rolety półtransparentne, jak i rolety typu blackout z powodzeniem mogą także pełnić funkcje dekoracyjne – ich nowoczesna forma i unikatowe wzornictwo pozwoli dopasować je do każdego typu pomieszczenia. Rolety z tkaniny półprzezroczystej sprawdzą się przede wszystkim w kuchniach, salonach i pokojach dziennych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest częściowe ograniczenie ilości wpadającego światła. Z kolei rolety zaciemniające typu Blackout to idealny wybór do sypialni – specjalna tkanina pozwala na stuprocentowe zablokowanie światła, co znacząco wpłynie na jakość Twojego snu. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i bogatej ofercie dostępnych wzorów, rolety dachowe to także świetny wybór to wnętrz, które wymagają specyficznej estetyki np. do pokoju dziecięcego czy pokoju nastolatka.

 

Plisy dachowe

 

Szybki montaż i intuicyjna obsługa

Rolety dachowe wyposażone zostały w innowacyjny system montażowy, który umożliwia szybkie, łatwe i bezproblemowe zamocowanie ich do ramy okiennej. Jednocześnie system ten został tak zaprojektowany, by zapewnić maksymalną stabilność i płynną pracę całego mechanizmu. Ze względu na specyfikę okien dachowych, przede wszystkim ich wielkość, sposób otwierania oraz pochyłą pozycję, zarówno mechanizm jak i system prowadzenia rolety, powinien być wykonany z najwyższą starannością i przy użyciu wysokogatunkowych surowców. Wyłącznie rolety dachowe sprawdzonych producentów oferują niezawodną jakość oraz trwałość poszczególnych komponentów. Rolety dachowe marki Karnix poza wszystkimi wyżej wymienionymi aspektami, charakteryzują się także specjalnie zaprojektowanym mechanizmem, który nie tylko umożliwia płynną regulację poziomu osłonięcia okna, ale także zapobiega tworzeniu się fałd i falowania. Istotne w kwestii rolet dachowych są także specjalnie zaprojektowane prowadzenia boczne, które zapobiegają powiewaniu rolety i umożliwiają jej dokładne przyleganie do powierzchni okna.