ikony
 

Moskitiery - sprawdzony sposób na owady i pyłki


Wszystko budzi się do życia, łącznie z wszędobylskimi insektami. I choć spora część z nich jest pożyteczna, całkowicie nieszkodliwa dla człowieka i z zasady trzyma się z dala od naszych mieszkań, to istnieje spora grupa tych, które za główny cel postawiły sobie uprzykrzenie nam życia. I trzeba przyznać, że nieźle im to wychodzi – z roku na rok bowiem fora internetowe roją się od pytań, jak skutecznie pozbyć się z domu meszek, komarów i całej reszty insektów. Wyjścia są w zasadzie dwa: stosowanie chemicznych odstrasza czy lub ograniczenie otwierania okien wiosną i latem do minimum. Nie przekonuje Cię to? Nas też nie J Dlatego opracowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał rezygnować ze świeżego powietrza, wietrzenia i spania przy otwartym oknie – a jednocześnie uniemożliwisz insektom wtargnięcie do swojego domu.

 

Moskitiery na okno – dom bez insektów i bez zbędnej chemii

Choć chemiczne odstraszacze mają swoje grono zwolenników, to fakty są bezsprzeczne – te specyfiki nie są całkowicie obojętne dla zdrowia. Czy naprawdę chcesz wdychać przez cały dzień biobójcze preparaty, których skuteczność jest… no cóż, średnia?

Moskitiery okienne stworzone przez Karnix, to rozwiązanie, które jest nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a co więcej uniemożliwi dostanie się do wnętrza Twojego domu nie tylko owadów, ale także pyłków roślin i kurzu. Dzięki moskitierom Twój dom pozostanie całkowicie wolny od nieproszonych insektów i zanieczyszczeń z zewnątrz, a Ty będziesz mógł cieszyć się czystym i świeżym powietrzem.

 

Moskitiera na okno

Moskitiera na okno marki Karnix

 

Moskitiery ramkowe i moskitiery rolowane

Rolety zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe typy: moskitiery ramkowe oraz moskitiery rolowane. Pierwszy z nich składa się z lekkiej, aluminiowej ramki oraz specjalnie zaprojektowanej siatki, która stanowi skuteczną zaporę zarówno przed owadami, jak i wszelkimi zanieczyszczeniami z zewnątrz. Moskitiery ramkowe charakteryzują się także wyjątkową estetyką, dzięki której stają się integralną częścią okna. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować je do każdego koloru oprawy okiennej, co sprawia, że sama moskitiera jest niemal niewidoczna. Co ważne, tego typu rolety wyposażone zostały w innowacyjny, całkowicie bezinwazyjny system montażowy, który umożliwia zamontowanie ich na oknie bez niszczenia jego konstrukcji czy ograniczenia ruchomości okna. Sam montaż moskitiery zajmuje zaledwie kilka chwil – uniwersalne uchwyty i intuicyjna obsługa pozwalają szybko i łatwo przymocować ją do ramy okiennej bez zbędnego wiercenia i bałaganu. Moskitiery ramkowe charakteryzują się także wyjątkową trwałością – do stworzenia profili wykorzystano aluminium malowane metodą proszkową, zaś do wykonania siatki – wysokogatunkowe włókno szklane. Dzięki temu moskitiery są odporne na warunki atmosferyczne i posłużą Ci przez wiele sezonów, zapewniając maksymalny komfort użytkowania i ochronę przed insektami.

Moskitiera okienna

Moskitiera okienna zwijana marki Karnix


Drugim typem moskitier dostępnych na rynku są moskitiery rolowane, różniące się od moskitier ramkowych przede wszystkim konstrukcją, która umożliwia zwinięcie siatki moskitiery i ukrycie jej w specjalnej kasecie. Umożliwia to całkowite podniesienie moskitiery zawsze wtedy, gdy jest to konieczne, a przy tym niweluje konieczność jej demontażu na okres zimowy – zarówno surowce, z jakich wykonano moskitierę, jak i kaseta sprawiają, że jest ona całkowicie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Moskitiery rolowane składają się ze wspomnianej już aluminiowej kasety i aluminiowych prowadnic, malowanych metodą proszkową, która zabezpiecza je przed skrajnymi temperaturami i pozwala dopasować do każdego koloru ramy okiennej. Podobnie jak w przypadku moskitiery ramkowej, także i tutaj siatka wykonana jest z włókna szklanego, które uniemożliwia dostanie się do wnętrza domu insektów oraz zanieczyszczeń, a jednocześnie zapewnia płynną cyrkulację powietrza.