ikony
 

Moskitiery rolowane drzwiowe - skuteczna ochrona przed insektami


Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, drzewa i kwiaty kwitną, słowem – przyroda budzi się do życia. Niestety, tyczy się to także wszędobylskich owadów, których ilość rośnie wprost proporcjonalnie do temperatury na termometrze. I choć nie kwestionujemy tego, że w większości przypadków owady naprawdę są pożyteczne i robią robotę, to jednak dobrze, gdy działają sobie na dworze, a nie w naszych domach. Inną kategorią są komary, muszki i końskie muchy, które wraz z nastaniem ciepłych miesięcy nagminnie wlatują przez otwarte okna i skutecznie uprzykrzają życie. Mogłoby się wydawać, że walka z insektami sprowadza się jedynie do stosowania chemicznych odstraszaczy lub ograniczenie do minimum wietrzenie mieszkania. Tymczasem znaleźliśmy sposób, otwierać okna zawsze wtedy kiedy chcesz, bez konieczności korzystania z preparatów biobójczych i późniejszego latania z packą na muchy. Zainteresowani?

 

Moskitiera rolowana drzwiowa – proste i skuteczne rozwiązanie, które ochroni Cię przed nieproszonymi gośćmi

Moskitiera rolowana drzwiowa to rozwiązanie banalne w swej prostocie – i takie zwykle okazują się najlepsze. Nie inaczej jest w tym przypadku, bowiem moskitiera na drzwi stanowi fizyczną blokadę przeciwko insektom, sprawiając, że nie przeciśnie się przez nie żaden z nich. To sprawdzony sposób na zabezpieczenie wnętrza domu nie tylko za dnia, ale także wieczorami, gdy światła lamp wabią je do środka. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że moskitiera drzwiowa rolowana skutecznie chroni nie tylko przed owadami, ale także przed pyłkami, zanieczyszczeniami i opadami z drzew, które wiosną i latem potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, szczególnie alergikom. Wszystko to sprawia, że moskitiery drzwiowe rolowane uważane są za wszechstronną i wielofunkcyjną osłonę okienną, od lat cieszącą się niesłabnącą popularnością.

 

moskitiera dzrwiowa rolowana Karnix

 

Moskitiera rolowana na drzwi – jak to działa?

Ten typ moskitiery to innowacyjna osłona, która formą i konstrukcją przypomina tradycyjną roletę w kasecie. Istotną różnicą jest jednak to, że rolę materiału w moskitierze pełni drobna, złożona z tysięcy małych oczek siatka zabezpieczająca. Siatka moskitiery rolowanej na drzwi wykonana została z włókna szklanego, znanego i cenionego ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dodatkowym atutem moskitiery rolowanej jest także fakt, że zarówno siatka, jak i cały mechanizm ukryte zostały wewnątrz specjalnie zaprojektowanej kasety – zabezpiecza to wszystkie elementy moskitiery przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz znacznie przedłuża jej żywotność.

Wyjątkowa konstrukcja moskitier rolowanych drzwiowych umożliwia zamontowanie ich na każdego typu drzwiach – zarówno balkonowych, tarasowych oraz wejściowych oraz w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest maksymalna funkcjonalność, a montaż moskitier ramkowych jest niemożliwy.

Moskitiery rolowane drzwiowe wyposażone są ponadto w dedykowane prowadnice umieszczone wzdłuż ramy drzwi, których zadaniem jest ułatwienie korzystania z moskitiery i sprawienie, by było maksymalnie intuicyjne. Do ich stworzenia wykorzystano aluminium, dzięki czemu są trwałe i odporne na uszkodzenia.

 

Moskitiery rolowane drzwiowe – dlaczego warto?

Powodów, by wybrać rolowaną wersję moskitier na drzwi jest wiele – my skupimy się na tych najważniejszych. Pierwszym z nich bezsprzecznie jest bezpieczeństwo i nieinwazyjność – moskitiera stanowi barierę, przez którą insekty nie są w stanie się przedostać, jednak sama w sobie nie robi im krzywdy, co jest szczególnie ważne w przypadku pożytecznych owadów, takich jak pszczoły, trzmiele czy pająki. W przeciwieństwie do preparatów biobójczych, moskitiera drzwiowa jest także całkowicie neutralna dla zdrowia i nie powoduje żadnego ryzyka. Kolejną kwestią jest fakt, że moskitiera rolowana drzwiowa została tak zaprojektowana, by nie ograniczać przepływu powietrza w pomieszczeniu ani nie ograniczać widoczność czy ilości światła. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ich obsługa jest szybka i nieskomplikowana, a zwijanie i rozwijanie – niezwykle proste.