ikony
 

Moskitiery plisowane - skuteczna ochrona przed insektami


Dłuższe dni i wyższe temperatury to nie tylko oznaka zbliżającego wielkimi krokami lata, ale także znak, że przyroda budzi się do życia. A wraz z nią wszystko to, co choć pożyteczne, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Insekty, bo on nich mowa, to nieodłączny element ciepłych wieczorów, zwabione światłem wlatują do pomieszczeń, bzycząc, kąsając i utrudniając spokojny sen. A jednak trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w ciepłe dni przy szczelnie zamkniętych oknach - dlatego warto postawić na rozwiązanie, które skutecznie zniweluje problem natrętnych owadów. Przedstawiamy skuteczne, bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji – moskitiery. Dziś w roli głównej moskitiery plisowane, które łączą sobie wszystko to co najlepsze w roletach plisowanych  i moskitierach – wygodę użytkowania i bezkompromisową efektywność. 


Moskitiera plisowana – stylowe połączenie sprawdzonych rozwiązań

Moskitiery plisowane zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o dużych przeszkleniach, takich jak drzwi balkonowe i tarasowe, także w wersji przesuwnej.  Gabaryty wymienionych powyżej otworów wymagają dedykowanych rozwiązań i nowoczesnej konstrukcji, a moskitiery plisowane spełniają te wymogi z nawiązką. Kluczem do sukcesu było zaprojektowanie innowacyjnego systemu mocującego, umożliwiającego zamontowanie moskitiery plisowanej na drzwiach każdego typu - także tych charakteryzujących się niestandardowymi wymiarami oraz nietypową budową. Jednocześnie, dzięki specyficznej konstrukcji pozwalającej na płynne i intuicyjne otwieranie oraz zamykanie, moskitiery plisowane stanowią szczególnie funkcjonalne rozwiązanie. To właśnie tu tkwi sekret ich stale rosnącej popularności – wielofunkcyjność, wszechstronność i stylowy wygląd , które sprawdzą się w każdych warunkach.Konstrukcja moskitier plisowanych nawiązuje do sposobu działania znanych i cenionych rolet plisowanych – charakterystyczna, harmonijkowa forma, płynny sposób składania i rozwijania wpływają nie tylko na jej wyjątkowo estetyczny wygląd, ale także łatwość i szybkość obsługi. Moskitierę można rozwinąć i zwinąć w zaledwie kilka chwil, dzięki czemu nie ogranicza ona swobody korzystania z drzwi tarasowych i balkonowych.

Istotną funkcję w moskitierach plisowanych stanowi także wykorzystany do ich produkcji materiał - specjalnie zaprojektowanej siatce z włókna szklanego, wyposażonej w tysiące malutkich otworów, insekty nie mają szans przedostać się do środka. Siatka stanowi fizyczną barierę nie do pokonania – dzięki temu Twój dom jest całkowicie bezpieczny od nieproszonych gości. W tym miejscu warto także zaznaczyć, że moskitiery stanowią doskonałą alternatywę dla innym metod ochrony przed insektami, w tym środków biobójczych i odstraszających aerozoli. W przeciwieństwie do nich moskitiery są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i przede wszystkim – skuteczniej chronią przed owadami.


Moskitiera plisowana – ochrona nie tylko przed owadami

Mimo, że głównym i podstawowym zadaniem moskitier plisowanych jest ochrona wnętrza domu przed niechcianymi insektami, to w rzeczywistości pełnią one także szereg innych funkcji. Dzięki wspomnianej już wcześniej, specjalnie zaprojektowanej siatce z gęsto rozmieszczonymi oczkami do wnętrza domu nie przedostaną się nie tylko owady, ale także pyłki, opady z drzew, a także kurz i zanieczyszczenia. Na powierzchni siatki zostaje bowiem wszystko to, co dotychczas wlatywało przez drzwi balkonowe i tarasowe do pomieszczeń i sprawiało, że okres wiosenno – letnim wymagał znacznie częstszego odkurzania. Wszystko to sprawia, że moskitiery plisowane są szczególnie polecane alergikom i osobom, mieszkającym w bezpośrednim sąsiedztwie drzew, pól czy łąk – przemieszczające się wraz z powietrzem pyłki i drobne zanieczyszczenia, podobnie jak w przypadku owadów,  nie będą w stanie przecisnąć się przez oczka moskitiery. Warto jednak zaznaczyć, że oczka siatki z włókna szklanego zaprojektowane zostały tak, by nie ograniczać widoczności ani swobodnego przepływu powietrza.