ikony
 

Karnisz sufitowy - stylowa alternatywna dla tradycyjnych karniszy


Odpowiednio dobrany karnisz to klucz do sukcesu w perfekcyjnie zaaranżowanej dekoracji okiennej. Dlatego jego wybór powinien być starannie przemyślany, a sam karnisz idealnie dopasowany zarówno do samego wnętrza, jak i do osobistych preferencji. Karnisze sufitowe to idealne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy szukasz alternatywy dla tradycyjnych karniszy wspornikowych. Dlatego, jeśli potrzebujesz karnisza, który jest wyjątkowo funkcjonalny, sprawdzi się w pomieszczeniach o niestandardowych oknach lub po prostu pozwoli Ci stworzyć wyjątkowo stylową i luksusową dekorację okienną, to karnisze sufitowe są właśnie dla Ciebie.

Karnisz sufitowy to rozwiązanie, które dotychczas znane było przede wszystkim z hoteli i luksusowych apartamentów – to między innymi one odpowiadały za charakterystyczny, elegancki efekt dekoracji okiennych, w których zasłony i firany zwisają niemal z samego sufitu. Taki efekt był możliwy do uzyskania przede wszystkim ze względu na innowacyjny system montażowy, umożliwiający zamocowanie karniszy bezpośrednio do sufitu. Jednocześnie, dzięki dyskretnej i minimalistycznej obudowie oraz ukrytym wewnątrz karnisza szynom, zasłony i firany tworzą z nim spójną i wyjątkowo elegancką całość. Karnisze sufitowe PCV to jednak nie tylko opcja dla tych, którzy cenią wyjątkowe wzornictwo i luksusowy design. To przede wszystkim sposób na stworzenie funkcjonalnej dekoracji okiennej wszędzie tam, gdzie wykorzystanie tradycyjnego karnisza byłoby niemożliwe. Dlatego jeśli w Twoim wnętrzu dominują duże przeszklenia, niestandardowe okna narożne lub okna, które kończą się tuż pod sufitem – karnisze sufitowe będą doskonałym rozwiązaniem. Warto jednak wspomnieć, że tego typu karnisze nie są zarezerwowane wyłącznie dla hoteli czy pomieszczeń o niestandardowych przeszkleniach – równie dobrze sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach, które wymagają wyjątkowej oprawy.

karnisz sufitowy

Karnisz sufitowy w nowoczesnej aranżacji 


Karnisz sufitowy czy karnisz ścienny?

Różnicę między szynami sufitowymi PCV a tradycyjnymi karnisz widać już na pierwszy rzut oka – podczas gdy zwykłe karnisze złożone są z drążka i wsporników, karnisze sufitowe tworzy jednolita szyna z umieszczoną w środku prowadnicą. Dzięki temu oraz specjalnemu mocowaniu sufitowemu tkaninę można przesuwać po całej długości karnisza, bez blokowania jej przez wsporniki – jak dzieje się w przypadku konwencjonalnych karniszy. Wszystko to sprawia, że możesz całkowicie odsłonić okno, całkowicie je zasłonić lub łączyć ze sobą kilka sztuk materiału – bez nieestetycznych przerw i prześwitów. Dzięki temu możesz w pełni korzystać z naturalnego światła słonecznego lub zaciemnić pomieszczenie w środku dnia – zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Karnisze PCV występują w wersji jedno i dwutorowej, jednak dzięki możliwości połączenia obu tych rodzajów, możliwe jest stworzenie karnisza o łącznej liczbie trzech torów. Jednocześnie samo mocowanie sufitowe jest znacznie bardziej wytrzymałe, niż mocowanie za pomocą wsporników do ściany – dzięki temu możesz tworzyć wielowarstwowe dekoracje złożone z kilku warstw materiału lub paneli, bez ryzyka, że karnisz tego nie wytrzyma.

Karnisze sufitowe pcv

Karnisze sufitowe pcv 


Karnisze sufitowe szynowe – funkcjonalność i trwałość na lata

Karnisze sufitowe szynowe wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa PCV, które cechuje się przede wszystkim wyjątkową trwałością i odpornością na zarysowania. Co ważne, materia wykorzystany do stworzenia karniszy nie odbarwia się i nie żółknie nawet pod wpływem stałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Dodatkowo karnisze sufitowe PCV wyposażone zostały w dedykowane żabki lub agrafki, których specjalne, wbudowane rolki umożliwiają płynne i bezszelestne przesuwanie tkaniny na całej długości karnisza. Ich minimalistyczna, surowa forma pozwala na ich dopasowanie do każdego stylu wnętrza, dlatego równie dobrze sprawdzą się nowoczesnych wnętrzach, jak i pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim. Wszystko to sprawia, że karnisze sufitowe pojedyncze to trwałe i ponadczasowe rozwiązanie, które zostanie z Tobą na lata.  

Sposób Dostawy, Forma płatności  Wartość zamówienia 
< 250 PLN od 250 PLN
Odbiór własny - 06-100 Pułtusk, Kleszewo 59 Za darmo! Za darmo!
Przesyłka kurierska (wpłata na konto) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatności kartą, Przelewy 24) 19.90 PLN Za darmo!
Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 29.00 PLN 29.00 PLN
Przesyłka kurierska zagraniczna (EU) (wpłata na konto) 150.00 PLN 150.00 PLN