ikony
 

Karnisz sufitowy - stylowa alternatywna dla tradycyjnych karniszy


Odpowiednio dobrany karnisz to klucz do sukcesu w perfekcyjnie zaaranżowanej dekoracji okiennej. Dlatego jego wybór powinien być starannie przemyślany, a sam karnisz idealnie dopasowany zarówno do samego wnętrza, jak i do osobistych preferencji. Karnisze sufitowe to idealne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy szukasz alternatywy dla tradycyjnych karniszy wspornikowych. Dlatego, jeśli potrzebujesz karnisza, który jest wyjątkowo funkcjonalny, sprawdzi się w pomieszczeniach o niestandardowych oknach lub po prostu pozwoli Ci stworzyć wyjątkowo stylową i luksusową dekorację okienną, to karnisze sufitowe są właśnie dla Ciebie.

Karnisz sufitowy to rozwiązanie, które dotychczas znane było przede wszystkim z hoteli i luksusowych apartamentów – to między innymi one odpowiadały za charakterystyczny, elegancki efekt dekoracji okiennych, w których zasłony i firany zwisają niemal z samego sufitu. Taki efekt był możliwy do uzyskania przede wszystkim ze względu na innowacyjny system montażowy, umożliwiający zamocowanie karniszy bezpośrednio do sufitu. Jednocześnie, dzięki dyskretnej i minimalistycznej obudowie oraz ukrytym wewnątrz karnisza szynom, zasłony i firany tworzą z nim spójną i wyjątkowo elegancką całość. Karnisze sufitowe PCV to jednak nie tylko opcja dla tych, którzy cenią wyjątkowe wzornictwo i luksusowy design. To przede wszystkim sposób na stworzenie funkcjonalnej dekoracji okiennej wszędzie tam, gdzie wykorzystanie tradycyjnego karnisza byłoby niemożliwe. Dlatego jeśli w Twoim wnętrzu dominują duże przeszklenia, niestandardowe okna narożne lub okna, które kończą się tuż pod sufitem – karnisze sufitowe będą doskonałym rozwiązaniem. Warto jednak wspomnieć, że tego typu karnisze nie są zarezerwowane wyłącznie dla hoteli czy pomieszczeń o niestandardowych przeszkleniach – równie dobrze sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach, które wymagają wyjątkowej oprawy.

karnisz sufitowy

Karnisz sufitowy w nowoczesnej aranżacji 


Karnisz sufitowy czy karnisz ścienny?

Różnicę między szynami sufitowymi PCV a tradycyjnymi karnisz widać już na pierwszy rzut oka – podczas gdy zwykłe karnisze złożone są z drążka i wsporników, karnisze sufitowe tworzy jednolita szyna z umieszczoną w środku prowadnicą. Dzięki temu oraz specjalnemu mocowaniu sufitowemu tkaninę można przesuwać po całej długości karnisza, bez blokowania jej przez wsporniki – jak dzieje się w przypadku konwencjonalnych karniszy. Wszystko to sprawia, że możesz całkowicie odsłonić okno, całkowicie je zasłonić lub łączyć ze sobą kilka sztuk materiału – bez nieestetycznych przerw i prześwitów. Dzięki temu możesz w pełni korzystać z naturalnego światła słonecznego lub zaciemnić pomieszczenie w środku dnia – zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Karnisze PCV występują w wersji jedno i dwutorowej, jednak dzięki możliwości połączenia obu tych rodzajów, możliwe jest stworzenie karnisza o łącznej liczbie trzech torów. Jednocześnie samo mocowanie sufitowe jest znacznie bardziej wytrzymałe, niż mocowanie za pomocą wsporników do ściany – dzięki temu możesz tworzyć wielowarstwowe dekoracje złożone z kilku warstw materiału lub paneli, bez ryzyka, że karnisz tego nie wytrzyma.

Karnisze sufitowe pcv

Karnisze sufitowe pcv 


Karnisze sufitowe szynowe – funkcjonalność i trwałość na lata

Karnisze sufitowe szynowe wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa PCV, które cechuje się przede wszystkim wyjątkową trwałością i odpornością na zarysowania. Co ważne, materia wykorzystany do stworzenia karniszy nie odbarwia się i nie żółknie nawet pod wpływem stałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Dodatkowo karnisze sufitowe PCV wyposażone zostały w dedykowane żabki lub agrafki, których specjalne, wbudowane rolki umożliwiają płynne i bezszelestne przesuwanie tkaniny na całej długości karnisza. Ich minimalistyczna, surowa forma pozwala na ich dopasowanie do każdego stylu wnętrza, dlatego równie dobrze sprawdzą się nowoczesnych wnętrzach, jak i pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim. Wszystko to sprawia, że karnisze sufitowe pojedyncze to trwałe i ponadczasowe rozwiązanie, które zostanie z Tobą na lata.