ikony
 

Aluminiowe żaluzje nowej generacji - tradycja w unowocześnionej formie


Stare poczciwe żaluzje aluminiowe… Któż z nas ich nie pamięta? Tak uroczo plątały się podczas podnoszenia, wydając z siebie charakterystyczny, lekko metaliczny i wyjątkowo irytujący odgłos. A wiecznie splątane sznurki i rzadko kończące się sukcesem próby harmonijnego składania i opuszczania? One też miały w sobie coś wyjątkowego. I choć część z Was może już tego nie pamiętać, to żaluzje aluminiowe były kiedyś nieodłącznym elementem każdego porządnego domu. To, że zobaczycie je w oknie gospodarzy, było niemal tak pewne jak fakt, że śmietnik znajdziecie pod zlewem. Ale do brzegu – aluminiowe żaluzje starej generacji potrafiły napsuć dużo krwi i sprawić, że nawet najporządniejsza gospodyni domowa klęła szpetnie pod nosem, kiedy jednak udało się je rozłożyć – spełniały swoją funkcję doskonale. Przede wszystkim zapewniały płynną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia i uniemożliwiały zajrzenie przypadkowym osobom do wnętrza pomieszczenia. Zwykle występowały w towarzystwie firanek, nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie żaluzje w dekoracji okiennej grały główne skrzypce. Dziś, po wielu latach nieobecności na rynku, żaluzje aluminiowe wracają w wielkim stylu. Udoskonalone i wyposażone w nowoczesne rozwiązania, jednak wciąż – wyjątkowo funkcjonalne.

 

Nowoczesne żaluzje aluminiowe – jak to działa?

Sposób działania nowoczesnych żaluzji aluminiowych co do zasady przypomina ten znany z tradycyjnych żaluzji. Całość konstrukcji złożona jest z lamelek, które połączone są za pomocą żyłek, umożliwiających płynne sterowanie ich pozycją. Jednak na tym podobieństwa się kończą, bowiem cały mechanizm został tak skonstruowany, by zniwelować zacinanie się, plątanie i nierównomierne opadanie. Dzięki udoskonaleniu mechanizmu i wyposażenie go w system samohamujący możesz podnieść żaluzję do pożądanej wysokości i zatrzymać ją w dowolnym miejscu okna – bez ryzyka, że opadnie czy się przekrzywi. Jednocześnie mechanizm umożliwia całkowitą kontrolę nad pozycją poszczególnych lamelek, pozwalając uzyskać całkowitą kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Żaluzje występują w kilku rozmiarach lamelek do wyboru, co sprawia, że możesz wybrać szerokość, która idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Wszystko to sprawia, że  nowoczesne żaluzje aluminiowe sprawiają, że możesz wpuścić do wnętrza dokładnie tyle światła, ile potrzebujesz lub całkowicie je zaciemnić – nawet w środku dnia. A jeśli chcesz w pełni skorzystać ze światła słonecznego lub umyć okno – wystarczy podnieść żaluzję do góry, by zyskać swobodny dostęp do okna. . Jednocześnie, każdą z żaluzji aluminiowych Karnix można wyposażyć w dedykowane prowadzenia boczne, które przytrzymują żaluzję bezpośrednio przy ramie okna i zapobiegają jej powiewaniu przy uchylonym oknie.

I tu kolejny bonus – żaluzje aluminiowe 25mm posiadają wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. Odbijając światło słoneczne, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, dzięki czemu możesz cieszyć się chłodnym wnętrzem nawet w środku upalnego lata.

 

żaluzje aluminiowe

 

Trzy sposoby montażu

Tym, co odróżnia nowoczesne żaluzje aluminiowe 50mm od ich odpowiedników z ubiegłego wieku jest także wyjątkowy i innowacyjny system montażu, dzięki któremu możesz zamocować je na trzy różne sposoby. Pierwszy – najbardziej popularny zakłada montaż bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą dedykowanych, ruchomych wieszaków. Dzięki temu możesz w prosty sposób zawiesić żaluzję bez konieczności wiercenia i robienia dziur w ramie okiennej. Jednocześnie, wyjątkowa forma wieszaków pozwala na zamontowanie żaluzji praktycznie na każdym rodzaju ramy okiennej. Łatwo, szybko i bez zbędnego bałaganu.

Drugi sposób zakłada montaż za pomocą specjalnych wkrętów bezpośrednio do ściany lub sufitu nad oknem. Wymaga on wiercenia, jednak zapewnia maksymalną funkcjonalność i sprawdzi się szczególnie w przypadku dużych przeszkleń.

Trzeci sposób montażu to montaż we wnęce okiennej – tu również potrzebne będą wkręty oraz wiertarka. Ten sposób sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niewymiarowych i trudno dostępnych okien.

 

żaluzje aluminiowe 50mm